علیرضا رضایی قهرودی، رییس اتحادیه عطاران گفت: هیچ داروی گیاهی برای درمان کرونا مجوز نگرفته است و عطاری‌ها اجازه تجویز دارو برای درمان کرونا ندارند.

عطاری‌ها اجازه تجویز دارو برای درمان کرونا ندارند

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، رییس اتحادیه عطاران، مواد شوینده و کالای دخانی اظهار کرد: با توجه به وضع فعلی که وضعیت شیوع کرونا بهتر است و خبرهایی در مورد واکسن کرونا وجود دارد، احتمالا مردم آرامش بیشتری دارند و منتظر واکسن می‌مانند تا طبق اولویت وزارت بهداشت استفاده کنند و از سر این بیماری رها شوند. بالا رفتن آرامش باعث می‌شود که این نوع درخواست‌ها و تقاضاها از عطاران نیز کاهش پیدا می‌کند.

علیرضا رضایی قهرودی اظهار کرد: عطاری‌ها اجازه ندارند دارویی را بدون مجوز برای کرونا به مردم بدهند. بابت کرونا هیچ کسی بدون مجوز دانشکده طب سنتی یا وزارت بهداشت، اجازه فروش داروی طب سنتی در فروشگاه‌ها را ندارند. اگر کسی در این مورد برنامه‌ای دارد باید به دانشکده طب سنتی یا وزارت بهداشت مراجعه کند و مجوز مربوطه را بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ داروی گیاهی‌ تاکنون چنین مجوزی نگرفته است، گفت: تا جایی که ما اطلاع داریم تاکنون هیچ داروی گیاهی در مورد درمان کرونا قطعیت نداشته و مجوز نگرفته است. دنیا نتوانسته داروی این بیماری را کشف کند، یک مغازه‌دار چطور می‌خواهد این کار را انجام دهد؟ گفته شده که در آینده ممکن است از تلفیق گیاهان دارویی و داروهای شیمیایی بتوان داروی مفیدی برای این بیماری ساخت اما تاکنون داروی خاصی مجوز نگرفته است.

رییس اتحادیه عطاران، مواد شوینده و کالای دخانی تصریح کرد: مراجعه‌های روزمره به عطاری‌ها ادامه دارد اما در مورد کرونا مراجعات چندان زیاد نیست ولی با این حال زمانی که بعضی برای درمان به سحر، جادو و دعانویسی رو می‌آورند که بیماری‌های خود را درمان کنند، ممکن است افرادی برای دریافت داروی کرونا به عطاری مراجعه کنند اما این دلیلی بر وجود چنین دارویی نیست.

رضایی در ادامه افزود: با توجه به وضع فعلی که وضعیت شیوع کرونا بهتر است و خبرهایی در مورد واکسن کرونا وجود دارد، احتمالا مردم آرامش بیشتری دارند و منتظر واکسن می‌مانند تا طبق اولویت وزارت بهداشت استفاده کنند و از سر این بیماری رها شوند. بالا رفتن آرامش باعث می‌شود که این نوع درخواست‌ها و تقاضاها از عطاران نیز کاهش پیدا می‌کند.

کد خبر: 55217708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =

    پربازدید

    پربحث

    آخرین اخبار