حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا اعلام کرد: ایران تنها کشوری در جهان است که بخاطر تحریم های یک جانبه آمریکا امکان خریدن دارو از خارج را ندارد.

به گزارش سلام نو، حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خانم «ایگلسیاس» مدیر بخش بین‌الملل روزنامه« لاراسون» گفت‌: به علت تحریم‌های بانکی آمریکا، ایران تنها کشور جهان است که در این شرایط سخت مبارزه با شیوع کرونا، امکان خرید دارو و تجهیزات پزشکی از بازارهای جهان را مطلقا ندارد زیرا هرگونه تبادل بانکی، مستلزم دریافت مجوز از دفتر کنترل دارایی‌های آمریکا (OFAK) می‌باشد که این دفتر اجازه این کار را به بانک‌ها و شرکت‌های خارجی جهان، نمی‌دهد.

این دیپلمات ارشد کشورمان تصریح کرد : این یک ظلم آشکار و در تغایر کامل با اصول بشردوستانه توسط یک قدرت زورگو و یکجانبه‌گرا می باشد.

وی افزود : آمریکایی‌ها از شیوع کرونا به عنوان مکمل حلقه فشار حداکثری علیه ایران استفاده می‌کنند و با تولید "فیک نیوزها" و دامن زدن به شایعات و جعل اخبار بی‌پایه و اساس، از طریق امپراطوری رسانه‌ای وابسته به خود، اعم از رسانه‌های فارسی زبان و غیره، تلاش وسیعی دارند تا افکارعمومی جهان را از اقدامات ضد بشری خود، منحرف کنند .

قشقاوی در این مصاحبه به سوالات عدیده پیرامون  زمان آغاز انتشار این ویروس در ایران، سیاست های پیشگیرانه وزارت بهداشت و برگزاری مرحله اول و دوم انتخابات مجلس و ... پاسخ داد.

/ایسنا

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار

لینک‌های مفید