یک پیام محرمانه کرونایی در تهران دسته به دست می شد: در حال حاضر ورودی و خروجی‌های شهر بسته شده و قراره تهران قرنطینه و همه مغازه‌ بسته بشه.

به گفته سرهنگ کاظمی، پیام صوتی که به قرنطینه هشدار می‌دهد، به زودی شناسایی می‌شود.

به گزارش سلام نو،"همین الان، یک خبر نسبتا محرمانه‌ای از یکی از دوستانم به من رسیده، مراقب باش این خبر را تلفنی به کسی نگی، در حال حاضر ورودی و خروجی‌های شهر بسته شده و قراره تهران قرنطینه و همه مغازه‌ بسته بشه. "

این متن محتوای یک پیام صوتی است که در اول هفته در شبکه‌های اجتماعی با وجود مشخص نبودن منبع و ناشناخته بودن گوینده آن، دست به دست می‌‎شد.

پس از گذشت چند روز از این پیام صوتی، کذب بودن ادعاهای مطرح شده در این پیام صوتی محرز شد، اما باید دید پلیس با اینگونه شایعه پراکنان چه خواهد کرد.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت درباره این پیام صوتی گفت: این پیام صوتی چند روزی است که در شبکه‌های اجتماعی منتشره است.

وی افزود:افراد بسیاری این پیام را برای سایرین فرستاده اند، اما ما نمی‌توانیم همه این افراد را دستگیر کنیم بنابراین در حال حاضر پیگیر شناسایی منبع اولیه آن هستیم.

سرهنگ کاظمی اظهار کرد: این پیام بار‌ها بازنشر شده و پرونده شناسایی منتشر دهنده اول در حال بررسی است.

وی توصیه کرد: با شیوع ویروس کرونا، هر روز توصیه می‌کنیم که شهروندان به اخباری که منابع آن‌ها غیررسمی است؛ توجه نکنند. همچنین از افراد می‌خواهیم این پیام‌ها را بانشر نکنند.

/رکنا

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار

لینک‌های مفید