محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام مسکن ملی در استان تهران و شهرهای جدید از ۲۱ اسفند آغاز می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام جاماندگان طرح اقدام ملی مسکن در ۹ استان باقی مانده از جمله تهران و شهرهای جدید از صبح روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه آغاز می شود.

به گزارش سلام نو، محمود محمودزاده اظهار کرد: مرحله دوم نام نویسی از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران و ۸ استان دیگر از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه آغاز می شود و در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۲ اسفند به پایان می رسد. متقاضیان برای نام نویسی به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir مراجعه کنند.

وی افزود: ثبت نام برای تمامی شهرهای جدید از جمله شهرهای استان تهران و البرز شامل پردیس، پرند، ایوانکی و هشتگرد در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه انجام می شود. همچنین با توجه به اینکه نام نویسی از ابتدای هفته جاری در ۲۱ استان شامل شهرهای جدید نبوده در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شهرهای جدید استانهای مذکور را نیز شامل می‌شود و در استان هایی که شهرهای جدید دارند ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

محمودزاده درباره اضافه شدن مواردی همچون در اولویت قرار گرفتن خانوارها بر اساس تعداد افراد تحت تکفل تصریح کرد: هیچگونه شرط جدیدی برای ثبت نام اضافه نشده است اما با توجه به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و در نظر گرفتن این موضوع که همه مردم بتوانند صرف نظر از برخوردار بودن از اینترنت پرسرعت یا عدم برخورداری اقدام به ثبت نام کنند مکانیزم نام نویسی را تغییر دادیم و دیگر مثل سابق که پس از پر شدن ظرفیت سایت بسته می شد نیست.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بر این اساس همه افراد با در اختیار داشتن فرصت برابر می ‌توانند طی دو روز اقدام به ثبت اطلاعات خود در سامانه و نام نویسی کنند. لذا پیش بینی می شود که تعداد افراد ثبت نام کننده بیش از ظرفیت مرحله دوم باشد. بنابراین تصمیم گرفته شد پس از پالایش متقاضیان بر اساس شروط پنج گانه و مشخص شدن افراد واجد شرایط بر اساس تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و...‌ اولویت بندی و انتخاب صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در این مرحله ۲۰۰ هزار ظرفیت جدید در نظر گرفته ایم خاطرنشان کرد: در مرحله اول ۲۴۰ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط و ۱۰۰ هزار نفر فاقد شرایط بودند.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که با توجه به آورده ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان متقاضیان در ابتدای کار و لحاظ این مسئله که ممکن است برخی افراد توانایی پرداخت این مبلغ را نداشته باشند آیا افراد دیگری جایگزین می شوند یا خیر تصریح کرد: بله طبیعتاً اگر با ریزش برخی افراد در مرحله پرداخت آورده مواجه باشیم از کسانی که حذف شده اند دعوت به عمل می آید.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اشکال فنی سایت برای متقاضیانی که با موبایل وارد می شوند گفت: هم اکنون ثبت نام با کامپیوتر و لپ تاپ امکان پذیر است اما بنای ما بر این است که همه افراد از جمله کسانی که با گوشی همراه وارد سامانه می شوند بتوانند به راحتی نام نویسی کنند به همین دلیل تلاش می‌کنیم در اسرع وقت این مشکل را برطرف کنیم.

/ایسنا

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار

لینک‌های مفید