مدیر شبکه آموزش اعلام کرد آموزش‌های دانش‌آموزان در تلویزیون تا خرداد ادامه می یابد و دانش آموزان می‌توانند سؤالات خود را از سرشماره اعلامی بپرسند.

به گزارش سلام نو، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش رسانه ملی نیز درباره آموزش‌های مکمل از شبکه آموزش سیما در برنامه تلویزیونی پرسشگر که شامگاه گذشته روی آنتن رفت، گفت: باید این خبر خوب را به مردم بدهیم که در استفاده از فرصت‌های آموزشی و در راستای عدالت آموزشی شبکه آموزش بعد از یک دوره کارشناسی مفصل در شورای اندیشه ورز خویش در ماه‌های گذشته و آنچه در سه شنبه گذشته در شورای معاونین سازمان صداوسیما مصوب شد با هماهنگی معاونت آموزش ابتدایی و متوسطه وزارت آموزش و پرورش و معاون سیما به جمع بندی خوبی برای راه اندازی آموزش‌های مکمل رسیدیم.

وی افزود: در شرایطی که مرسوم است که در کشورهای دیگر هم مشکلاتی پیش می‌آید، تعطیلات به علت بحران و سایر علل پیش می‌آید؛ این آموزش‌ها لازم به نظر می‌رسید. در شرایط اخیر هم به علت تعطیلی ناشی از کرونا که بسیاری کشورها را درگیر کرده وظیفه رسانه ملی است که آموزش مکمل را پیش ببرد.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان اینکه از شنبه ۸ صبح شبکه آموزش، مدرسه می‌شود، اظهار کرد:: ۸ تا ۹ صبح دو کلاس متوسطه اول، ۱۰ و نیم تا ۱۲ سه کلاس ابتدایی و یک کلاس متوسطه دوم، از ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر کلاس متوسطه دوم از و ۴ تا ۵ بعدازظهر دو کلاس فنی و حرفه ای و کاردانش خواهیم داشت.

احمدی درباره اینکه آیا معلمانی که تدریس می‌کنند مورد تایید آموزش و پرورش هستند؟ و آیا تمهیداتی اندیشیده شده که مافیایی در بازار شکل نگیرد؟ گفت: ما به مافیا فکر نمی‌کنیم بلکه به محتوا فکر می‌کنیم. مسوولیت محتوا و سرفصل‌ها بر عهده دو معاونت ابتدایی و متوسطه آموزش و پرورش است و معلمانی که مولفان کتب درسی هستند آموزش را برعهده خواهند داشت.

وی افزود: دانش آموزان می‌توانند سوالات خود را از سر شماره اعلامی به صورت برخط بپرسند و از دوشنبه "نرم افزار هفت" آماده می‌شود که به پشتوانه دبیران آموزش و پرورش به سوالات دانش آموزان پاسخ خواهند داد و مسابقات علمی هم راه اندازی خواهیم کرد. این کار که با حضور تیمی جوان و قوی انجام می‌دهیم یک فرایند است و یک پروژه نیست و اوج مقوله آموزش یعنی آموزش چندلایه و چندبعدی است و تا خرداد ادامه می‌یابد.

/مهر

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار

لینک‌های مفید

*** ***