در تداوم حمایت حامیان غربی رژیم عربستان سعودی از این کشور، امروز دولت فرانسه نی با انتشار بیانیه ای حملات پهپادی به آرامکو را به شدت محکوم کرد

به گزارش سلام نو، روز شنبه پس از آنکه خبرهایی درباره آتش گرفتن تأسیسات نفتی آرامکوی سعودی منتشر شد، «یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی این کشور با ۱۰ پهپاد پالایشگاه‌های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در «شرقیه» سعودی را هدف قرار داد.

سرتیپ «یحیی سریع» افزود: «این عملیات در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفت».

به گزارش «رویترز»، وزارت خارجه فرانسه در واکنش به این عملیات پهپادی، امروز بیانیه صادر کرده و پاسخ یمنی‌ها به تجاوزات ادامه‌دار سعودی‌ها را محکوم کرده است.

در این بیانیه آمده است: «فرانسه حملات روز گذشته به تاسیسات نفتی بقیق و خریص را قویا محکوم می‌کند. این اقدامات تنها می‌تواند سبب تشدید تنش‌های منطقه و ریسک درگیری‌ها شود. مهم است که این حملات پایان یابند».

محکومیت این عملیات پهپادی در حالی انجام شده که مقام‌های فرانسوی مانند دیگر کشورهای غربی در واکنش به تجاوزات ائتلاف سعودی به یمن و محاصره این کشور که از ششم فروردین ۱۳۹۴ آغاز شده است، همچنان در حال حمایت از سعودی‌ها هستند./ فارس

کد خبر: 29056703

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار