مردم تونس به سفر ولیعهد عربستان به کشورشان واکنش نشان دادند.

به گزارش سلام نو و به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، تظاهرکنندگان تونسی که در خیابان حبیب بورقیبه در مرکز تونس تجمع خود را آغاز کردند تا اطراف وزارت کشور پیش رفتند. آنها مخالفت خود را با سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به کشورشان اعلام کرده و نظام عربستان را مسوول پدید آمدن داعش دانستند.

تظاهرکنندگان تونسی مخالفتشان را با عادی‌سازی روابط اعلام کرده و خواهان جرم دانستن این مساله و توقف آن شدند.

آن‌ها پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آن این جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که "اگر عربستان نبود اسرائیل در باتلاق به سر می‌برد" نوشته شده بود.

تظاهرکنندگان همچنین شعار "یمن متعلق به آزادگان و بن سلمان سلاخ و قصاب است" و نیز شعار بن سلمان...فلسطین را پیروز می‌سازیم و تونس با عادی سازی روابط همراه نمی‌شود" سر دادند.

آن‌ها همچنین کاریکاتور بزرگی را در دست داشتند که رئیس‌جمهوری تونس را درحال شستن دست‌های آغشته به خون محمد بن سلمان نشان می‌داد.

ساعاتی قبل از سفر بن سلمان به کشورهای مغرب عربی این کشورها شاهد تجمعات و اعتراضات خیابانی هستند و همه گروه‌های جامعه مدنی مخالفت خود را با سفر بن سلمان اعلام کرده‌اند. محمد بن سلمان که اخیرا سفرهایی به امارات، بحرین و مصر داشته، امروز (سه‌شنبه) وارد تونس خواهد شد و بعد از آن به الجزایر و موریتانی نیز سفر خواهد کرد.

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار

لینک‌های مفید