هزینه خرید وام مسکن افراد مجرد بیش از ۶۰ میلیون و هزینه خرید وام زوجین بالای ۱۰۰ میلیون تومان بود.

کاهش هزینه وام مسکن/ هزینه خرید اوراق وام مسکن برای زوج‌ها و افراد مجرد چقدر است؟

به گزارش سلام نو به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت هر برگ وام مسکن نسبت به ماه‌های قبل روند کاهشی داشته است و افراد برای خرید وام مسکن باید هزینه کمتری پرداخت کنند.

قیمت اوراق تسه روند کاهشی داشته است که می‌تواند خبر خوشی برای خریداران خانه باشد.

اما قیمت اوراق مسکن‌ برای خرید مسکن و وام جعاله برای زوجین و افراد مجرد چقدر است؟

مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد با اوراق ۸۵ هزار و ۹۰۰ تومانی، ۳۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۳ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۴۸ میلیون و ۱۰۴هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۶۸ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۱۳ میلیون و ۷۴۴ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۸۲ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان پرداخت کنند.

این ارقام در حالی است که در آخرین ماه‌های سال ۱۴۰۱ هزینه خرید وام مسکن افراد مجرد بیش از ۶۰ میلیون و هزینه خرید وام زوجین بالای ۱۰۰ میلیون تومان بود.

اما نکته مهمی که درباره وام مسکن وجود دارد این است که این وام قدرت خرید بسیار کمی دارد و با کمک آن زیر ۱۰ متر از یک واحد مسکونی را خرید.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است. با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۲۷ میلیون و ۴۸۸ و متاهل‌ها نیز ۵۴میلیون و۹۷۶ هزار تومان پرداخت کنند.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید