زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از آغاز موج هشتم کرونا از ۳ هفته پیش خبر داد و گفت: آمارهای کرونا در کشور دو برابر شده است.

مرگ و میرهای کرونا در کشور ۲ برابر شد / آمار مرگ و بستری کرونا در کدام استان‌ها افزایش یافت؟

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گزارش معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت را از وضعیت بیماری کرونا در کشور که در مجلس ارائه شد، تشریح کرد.

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نشست اخیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور ۲ معاون بهداشت و درمان وزارت بهداشت، گفت: در این نشست حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان داشت که آخرین موج کرونا یعنی موج هفتم در آبان ماه ۱۴۰۱ اتفاق افتاد و حدود ۲ ماه پیش با افزایش کرونا مواجه شدیم.

شیخی ادامه داد: همچنین فرشیدی در این گزارش عنوان کرد که حدود ۳ هفته است با موج جدیدی مواجه هستیم که موارد بستری و به دنبال آن بستری رو به افزایش است. همچنین از حدود ۲ هفته پیش تعداد مرگ و میرهای کرونا به ۲ برابر افزایش و از ۳ نفر به ۲۰ نفر رسیده که البته خوشبختانه طی ۲ الی ۳ روز گذشته آمار بستری‌ها رو به کاهش بوده است.

وی ادامه داد: همچنین شهنام عرشی مدیرکل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نیز گزارشی از وضعیت کرونا ارائه و مطرح کرد که کشورهایی مانند آمریکا، کره جنوبی، روسیه و فرانسه بیشترین موارد ابتلاء به کرونا را دارا هستند.

شیخی یادآور شد: عرشی تاکید کرد که وضعیت قطعی کووید در هفته گذشته رو به نزول بوده و در حال حاضر وضعیت کشور زرد و موجی که در آسیا بود رو به کاهش است و استان‌های تهران، مازندران، کرمان و اصفهان دارای بالاترین موارد ابتلا طی هفته گذشته و بیشترین بستری نیز مربوط به استان‌های چهارمحال و بختیاری، مرکزی، خراسان جنوبی و یزد بوده و استان‌های همدان، قزوین، مازندران و کهگیلویه و بویراحمد هم بیشترین آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: مدیرکل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که با توجه به تعطیلات نوروز احتمال می‌رود موارد مراجعه، مرگ و میر و بستری افزایش یابد.

شیخی افزود: سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این نشست یادآور شد آمار بیمارستانی مراجعان سرپایی از اوایل اسفند افزایش و بیشترین مراجعه مربوط به ۲۳ اسفند و در ۷ فروردین اوج گرفت و به ۱۹ هزار نفر رسید که این میزان تا ۱۳ فروردین کاهش و به حدود ۱۴ هزار نفر رسید و امیدواریم که از این مرحله هم بتوانیم عبور کنیم البته با دید و بازدیدهای سال نو بعید نیست موج دیگری را در راه داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: کریمی اعلام کرد که میزان بستری روزانه از حدود هزار نفر در هفتم فروردین به حدود ۶۰۰ نفر در ۱۳ فروردین رسیده است؛ وی همچنین نسبت به وضعیت درمان و تعداد تخت‌های بیمارستانی انتقاد و خواستار توجه به این موضوع شد و همچنین تاکید کرد که باید استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و خود مراقبتی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بر اساس اظهارات معاون درمان وزارت بهداشت، در حال حاضر از نظر وضعیت درمان کرونا شرایط حاد و بحرانی نداریم.

کد خبرنگار: ۱۴
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید