۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵
کد خبر: 55427255

یکی از مهمترین فاکتورها برای بهره برداری از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی در کرمان، شناخت روستاهای اطراف ماهان کرمان است.

روستاهای اطراف ماهان کرمان

سلام نو-سرویس گردشگری: آیا روستاهای اطراف ماهان کرمان را می‌شناسید؟ استان کرمان یکی از شهرهای پهناور و بزرگ است که با بسیاری از شهرها و روستاهای دیگر، همجوار می‌باشد. در این استان می‌توان شاهد بسیاری از روستاهای مختلف بود که هر کدام از آنها جذابیت‌های فوق العاده‌ای را در بر دارند. یکی از مکان‌های گردشگری فوق العاده در استان کرمان، شهر ماهان است. این شهر در اطراف کرمان واقع شده و دارای بسیاری از جاهای گردشگری چشم نواز و خیره کننده است.

لازم به ذکر است که شهر ماهان به تنهایی از جاذبه‌های گردشگری محصور کننده‌ای برخوردار نیست. بلکه برای بازدید از مکان‌های گردشگری و دیدنی ماهان، می‌توان به روستاهای اطراف آن نیز مراجعه کرد. در اطراف این شهر روستاهایی وجود دارند که هر کدام از آنها دارای زیبایی‌های تکرار نشدنی و حیرت انگیزی خواهند بود.

روستاهای اطراف ماهان کرمان را بشناسید:

قبل از شناخت دقیق روستاهای اطراف ماهان کرمان، می‌توانید اطلاعات دقیق و کاملی نسبت به این شهر کسب نمایید. اگر بخواهیم به یکی از عجیب‌ترین و شگفت انگیزترین شهرها در استان کرمان اشاره کنیم، قطعا این شهر برگ برنده را در دست دارد. از خصوصیات مهم این شهر، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

شهر ماهان از اقلیم گرم و خشک برخوردار است، اما از این شهر با عنوان شهر باغ‌های جذاب ایرانی یاد می‌شود. این شهر از بافت قدیمی و معماری حیرت انگیزی برخوردار است که جذابیت آن را دو چندان نموده است. لازم به ذکر است که نه تنها در درون این شهر، بلکه در روستاهای اطراف آن نیز می‌توان شاهد بافت‌های قدیمی حیرت انگیز و باورنکردنی بود. شهر ماهان از جمله شهرهایی است که در منطقه‌ی ۴۰ کیلومتری از کرمان واقع شده است. برای رسیدن به این شهر باید به سمت بم حرکت کنید. از جمله روستاهای محبوب و پرطرفدار که جذابیت‌های بی‌نظیری را در بر دارند، عبارتند از:

روستای جوپار ماهان کرمان

روستای جوپار ماهان کرمان

روستای جوپار در اطراف کرمان:

یکی از روستاهای اطراف ماهان کرمان، روستای جوپار است. این روستا از سمت شرق به شهر ماهان راه دارد. محل قرارگیری این روستا در کوه جوپار (دامنه رشته کوه‌های مرکزی) واقع شده است. یکی از مهمترین ویژگی‌های آن که سبب محبوبیت بیش از پیش این روستا شده است، جاذبه‌های گردشگری و آب و هوای بسیار دلنشین آن است. در این منطقه می‌توان شاهد آب و هوای بسیار مطلوب و همچنین جاذبه‌های گردشگری تکرار نشدنی بود که توجه بسیار از مخاطبین را جلب نموده است. از جمله جاهای دیدنی در این منطقه, عبارتند از:

 • قنات گوهرریز
 • مقبره شاهزاده حسین
 • چاه و مسجد صاحب الزمان
 • شش مقسم
 • پارک جنگلی
 • زمین‌های حاصلخیز

در این منطقه می‌توان شاهد ۲۲ قنات بود که از قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند. این قنات‌ها تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی این منطقه را بر عهده دارند. لذا دور از ذهن نیست که در این منطقه شاهد سرسبزی و زیبایی چشم نواز، بود.

روستای لنگر در اطراف ماهان

روستای لنگر در اطراف ماهان

روستاهای اطراف ماهان کرمان (روستای لنگر):

از دیگر روستاهای اطراف ماهان کرمان، می‌توان به روستای لنگر اشاره کرد. این روستا به سبب محل قرارگیری ایده‌آل، از آب و هوای بسیار مطلوب برای گردشگری و تفریح برخوردار است. از این رو سالانه بسیاری از گردشگران این منطقه را برای تفریح و گردشگری انتخاب می‌کنند. در ضمن این روستا از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی قابل توجهی نیز برخوردار است. از جمله جاهای دیدنی در این روستا، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آرامگاه قطب الدین عبدالسلام ماهانی
 • یخچال قدیمی روستای لنگر
 • قلعه

این منطقه یکی از مناطق بسیار جذاب است که بر اساس تصور برخی از گردشگران، می‌توان از آن با عنوان قطعه‌ای از بهشت یاد کرد. بافت این منطقه از خشت و گل می‌باشد. بنابراین زیبایی خیره کننده و بی‌نظیری را در بر خواهد داشت.

روستای قناتغستان

روستای قناتغستان

روستای قناتغستان:

در لیست روستاهای اطراف ماهان کرمان می‌توان به: روستای قناتغستان نیز اشاره نمود. این روستا به عنوان یکی از خوش اقلیم‌ترین روستاهای کرمان شناخته شده است. محل قرارگیری این روستا در ۲۲ کیلومتری شهر ماهان است. این روستا نیز مانند بسیاری از روستاهای دیگر در این منطقه، در بردارنده‌ی جاذبه‌های گردشگری مذهبی و غیره می‌باشد. درختان میوه باغ‌های سرسبز، دشت‌های گلگون و غیره، محبوبیت این روستا را دوچندان نموده‌اند. در این روستا می‌توان شاهد بسیاری از درختان میوه بود که هر کدام از آنها تامین کننده‌ی بسیاری از نیازهای کشور هستند. از جمله درختان میوه در این شهر عبارتند از:

 • گیلاس
 • انار
 • زردآلو
 • هلو

و غیره. این روستا دارای بسیاری از جاذبه‌های مذهبی مانند: حوزه علمیه، گذرگاه ابوالفضل عباس، قلعه و غیره نیز خواهد بود. این روستا دربردارنده‌ی یک قنات نیز می باشد که از آن در لفظ عامیانه با عنوان قنا غستون یاد می‌شود.