۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
کد خبر: 55403178
1 false

آیا شگفت انگیزترین و خاص‌ترین روستاهای سرسبز اصفهان را می‌شناسید؟! این روستاها از جذابیت بسیار زیادی برخوردار هستند که سالانه با مهمانان بسیار زیادی مواجه خواهند بود.

روستاهای سرسبز اصفهان

سلام نو-سرویس گردشگری: برخلاف تصور بسیاری از افراد، تعداد روستاهای سرسبز اصفهان بسیار زیاد است. اصفهان از جمله شهرهایی است که نه تنها از روستاهای کویری و چشم نواز، بلکه از روستاهای سرسبز و خیره کننده نیز برخوردار است. این روستاها در کنار بافت طبیعی هیجان انگیز و پرنشاط، آب و هوای بسیار مطلوب و ایده‌آلی را نیز در بر دارند. بنابراین بسیاری از گردشگران، توریست‌ها و حتی تورهای گردشگری، این روستاها را برای گردشگری انتخاب می‌کنند.

 • آیا نام این روستاهای سرسبز و خیره کننده را می‌دانید؟
 • آدرس و مسیر دسترسی به این روستاها، چیست؟
 • آیا در این روستاها می‌توان شاهد بناهای تاریخی ارزشمند و یا مکان‌های گردشگری مختلف بود؟

برای اینکه بتوانید بهترین روستاهای گردشگری در اصفهان را بشناسید، بهتر است اطلاعات کاملی را کسب نمایید. در این صورت می‌توانید از یک سفر خاطره انگیز و فراموش نشدنی بهره‌مند گردید.

بهترین ییلاقات اصفهان | 20 ییلاق اصفهان برای فرار از گرما - کجارو

شناخت روستاهای سرسبز اصفهان

شناخت روستاهای سرسبز اصفهان:

اصفهان از مکان‌های گردشگری بسیار زیادی برخوردار است که یکی از آنها، روستاهای سرسبز اصفهان هستند. این روستاها می‌توانند یک خاطره‌ی بسیار جذاب و فراموش نشدنی را برای شما رقم بزنند. اگر به دنبال یک تجربه‌ی خاص و باورنکردنی در اصفهان هستید، پیشنهاد ما این است که به روستاهای اطراف اصفهان نیز سر بزنید. در این روستاها، علاوه بر مشاهده‌ی بسیاری از آثار تاریخی ارزشمند، می‌توانید شاهد بسیاری از رودخانه‌ها، چشمه‌ها، غارها و ... باشید. بنابراین هرگز این انتخاب هیجان انگیز و فراموش نشدنی را از دست ندهید.

روستای ابیانه کجاست | معرفی کامل + عکس و راهنمای سفر - کجارو

ابیانه از روستاهای سرسبز اصفهان

روستای ابیانه و زیبایی‌های وصف نشدنی آن:

این روستا از روستاهای سرسبز اصفهان است که به روستای سرخ یا قرمز نیز معروف می‌باشد. این روستا در فاصله‌ی 40 کیلومتری از شهرستان نطنز، قرار گرفته است. در این روستا، علاوه بر طبیعت سرسبز و جذاب، می‌توان شاهد بسیاری از آثار باستانی ارزشمند و بناهای تاریخی خیره کننده بود. بافت منازل این روستا به نحوی است که آن را به یکی از روستاهای استثنایی در اصفهان، مبدل نموده است.

یکی از جذاب‌ترین نکات گردشگری در این روستا، توجه به ساخت خانه‌ها در دامنه‌ی پرشیب و در کنار رودخانه‌ی برزرود است. این روستا نه تنها در فصل بهار و تابستان از زیبایی چشم نوازی برخوردار است، بلکه در فصل پاییز و زمستان نیز می‌توان شاهد جذابیت تکرار نشدنی آن بود.

معرفی روستای طامه ;روستایی خوش آب و هوا در اصفهان

روستای طامه از روستاهای سرسبز اصفهان

روستاهای سرسبز اصفهان؛ روستای طامه:

از دیگر روستاهای سرسبز اصفهان، می‌توان به روستای طامه اشاره کرد. این روستا به عنوان یکی از خوش آب و هواترین روستاهای اطراف اصفهان شناخته شده است. این روستا در بخش نطنز واقع شده که سالانه پذیرای بسیاری از گردشگران می‌باشد. این روستا از جمله روستاهایی است که دارای مکان‌های سرسبز، جذاب و بی‌نظیری همچون:

 • آبشار طامه
 • چشمه دلاوون
 • قله‌ی کرکس
 • چشمه لاگه
 • چشمه خواجه فاضل
 • بقعه دوره تیموری
 • امامزاده سید فاضل طامه

است. لذا اگر به دنبال یک منطقه‌ی گردشگری در اصفهان که پر از آبشار و چشمه باشد، هستید، این روستا، بهترین گزینه خواهد بود. در این روستا می‌توانید از یک طبیعت بکر، سرسبز و فوق العاده برخوردار گردید.

روستای چغیورت فریدونشهر در حوالی آبشار پونه زار با نقشه ☀️ این تودی

روستای چغیورت از روستاهای سرسبز اصفهان

روستای چغیورت و جذابیت خارق العاده‌ی آن:

در لیست روستاهای سرسبز اصفهان، می‌توان به روستای چغیورت اصفهان نیز اشاره کرد. این روستا در 13 کیلومتری روستای فریدونشهر واقع شده است. جذابیت ظاهری و سرسبز بودن این روستا، محبوبیت فوق العاده‌ی آن را به همراه داشته است. این روستا یکی از روستاهای بکر و دیدنی در اطراف اصفهان است که ساکنین پرمحبت و مهمانپذیری دارد. در این روستا می‌توان شاهد بسیاری از جاذبه‌های طبیعی گردشگری، همچون:

 • غار پیرهشتاد
 • غار دالان داغی
 • آبشار پونه زار
 • پیست اسکی
 • دشت‌های هموار و سرسبز
 • چشمه‌های جوشان

بود. این جاذبه‌های گردشگری در اصفهان، از جمله جذاب‌ترین و ناب‌ترین مکان‌های دیدنی به شمار می‌روند. این روستا علاوه بر اینکه در تابستان و بهار، منظره‌ی دل انگیزی دارد، در پاییز و زمستان نیز بسیار دیدنی و هیجان انگیز است. بنابراین انتخاب آن برای گردشگری، بسیار هوشمندانه خواهد بود.

آبشار آب ملخ کجاست | عکس + آدرس و هر آنچه پیش از رفتن باید بدانید - کجارو

روستای آب ملخ از روستاهای سرسبز اصفهان

روستای آب ملخ از روستاهای سرسبز اصفهان:

روستای آب ملخ، یکی دیگر از روستاهای سرسبز اصفهان است. این روستا به سبب برخورداری از یک طبیعت شگفت انگیز، از جمله روستاهای محبوب در استان اصفهان به شمار می‌رود. این روستا نه تنها در فصل تابستان، بلکه در فصل پاییز و زمستان نیز پذیرای بسیاری از مهمانان و گردشگران، می‌باشد. این روستا در فاصله‌ی 160 کیلومتری از شهر اصفهان، واقع شده است. جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی در این شهر، محبوبیت آن را دو چندان نموده‌اند. از جمله این جاذبه‌های گردشگری فوق العاده، می‌توان به:

 1. آبشار آبملخ
 2. رودخانه ماربر
 3. دشت‌های سرسبز

و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود. این مکان از ویژگی‌های متمایز کننده‌ای برخوردار است که توجه هر گردشگری را به سمت خود جلب می‌نماید. با مراجعه به این روستا، می‌توانید شاهد خارق العاده‌ترین مخلوقات، باشید.