وزیر ورزش و جوانان درباره ماجرای استیضاح خود گفت: استیضاح ابزارهای قانونی مجلس و نمایندگان است و قطعا باید پاسخگو باشیم.

حمید سجادی: اگر زیدان هم سرمربی تیم ملی شود ما دغدغه مالی نداریم

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، حمید سجادی با بیان اینکه در امور فنی فدراسیونها دخالت نمی‌کنیم، گفت: به ماجدی گفته بودم اگر کی‌روش را می‌خواهید بیاورید پولش را می دهیم و گفتم اگر زیدان را نیز می خواهید هیچ دغدغه ای در مورد مسائل مالی مربوط به سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نخواهید داشت.

نشست خبری وزیر ورزش و جوانان با حضور اصحاب رسانه در محل وزارت ورزش به منظور پاسخگویی نسبت به آخرین اتفاقات روز ورزش ایران، برگزار شد.

اختصاص ۵۱ درصد سهام دو باشگاه به بخش غیردولتی

سجادی با بیان اینکه مالکیت مشترک سرخابی ها به عنوان یکی از مشکلات مدنظر قرار گرفته بود و مسائل مالیاتی و بدهی های این دو باشگاه از دیگر چالش ها بود، عنوان کرد: اقدام سنگین حکومتی در مورد واگذاری سهام دو باشگاه اتفاق افتاد و قرار است در مرحله اول ۵۱ درصد سهام دو باشگاه به بخش غیردولتی اختصاص یابد.

شورای عالی جوانان ۹ سال تشکیل نشده بود

سجادی با اشاره به اینکه مقوله مربوط به جوانان در وزارت ورزش و جوانان در سایه قرار گرفته بود، عنوان کرد: شورای عالی جوانان ۹ سال تشکیل نشده بود و مقوله جوانان در سایه قرار گرفته بود. ۲ جلسه مربوط به شورای عالی جوانان با حضور رییس جمهور برگزار شد و به اصطلاح مسئله جوانان از سایه خارج شده است و این روند ۶ ماه زمان برده است. اتفاقات خوبی در حوزه جوانان اتفاق افتاده است و قصد داریم قرارگاه جوانان را در وزارت ورزش مدنظر قرار دهیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پس از انتصاب رییس جدید به بنده اطلاع داد حدود ۷ میلیارد تومان حقوق بدهی دارد و در این رابطه با چالش مواجه هستیم و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان تراز منفی دارد، گفت: در حال حاضر نه تنها بدهی ندارد بلکه تراز آن نیز منفی نیست.

سجادی افزود: علاوه بر این در زمان تحویل وزارت ورزش و جوانان حدود ۶ هزار پروژه نیمه تمام داشتیم و در حال حاضر به تعداد ۵ هزار پروژه نیمه تمام رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه مقوله بانوان نیز در دوره قبل مورد کم توجهی قرار گرفته بود، اظهار کرد: در حوزه فوتبال نیز با مشکلات تبلیغات محیطی روبرو بودیم و باشگاه ها علاقمند بودند فعالیت را از طریق خودشان پیش ببرند.

از IOC مجوز گرفته ایم ورزشکار ایرانی بتواند با پرچم المپیک مسابقه دهد

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تعلیق فدراسیون جودو خبر خوبی نبود و در حال حاضر نیز در تعلیق است و پیگیری های مربوطه را مدنظر قرار داده ایم تا شرایط را تغییر دهیم، عنوان کرد: مجوز را از کمیته بین المللی المپیک گرفته ایم تا اگر یک رشته یا فدراسیون با تعلیق روبرو شد ورزشکار ایرانی بتواند با پرچم المپیک در مسابقات شرکت کند و همین مسئله در مسابقات جهانی صدق می‌کند.

سجادی ادامه داد: تعلیق جودوی ایران در نزدیکی المپیک به پایان می رسد و این یک ظلم به ورزشکاران است و رایی به ناحق علیه جودوی ایران صادر شد که پیگیری این مسئله را مدنظر قرار دادیم تا ورزش ایران متضرر نشود.

۲۶۲ ورزشکار از نظر شغلی تعیین تکلیف شده اند

وی با اشاره به اینکه استخدام ورزشکاران دیگر مسئله ای بود که مدنظر قرار گرفته است، گفت: گزارش مربوط به ورزشکاران المپیک و پارالمپیک را تهیه کردیم و ورزشکاران در حضور مقام معظم رهبری نسبت به مشاغل خود گلایه کردند و رهبری نیز در این رابطه دستور پیگیری دادند و موضوع را از طریق رییس جمهور پیگیری کردیم و ایشان نیز دستور دادند ورزشکارانی که در رده بندی و کسب مقام حائز اهمیت هستند مشکلات معیشتی و شغلی نداشته باشند. در همین رابطه حدود ۲۶۲ ورزشکار از نظر شغلی تعیین تکلیف شده اند و طرحی نیز در وزارت ورزش و جوانان دنبال می شود که مربوط به بیمه مربیان و ورزشکاران است و با برنامه ریزی صورت گرفته قرار است مسائل و مشکلات بیمه ای سنوات اهالی ورزش حل شود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: بیمه حوادت و خدمات پزشکی ورزشکاران نیز به صورت جدی در دست پیگیری است تا شاهد تحول اساسی در مورد آن باشیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در طول یکسال ۵۰۰ سمن در حوزه جوانان اضافه و مجوز فعالیت آن ها صادر شده است و حدود ۱۳ درصد افزایش صدور مجوز فعالیت سمن ها را داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سمن‌های فعال در حوزه جوانان ۴ هزار و ۳۳ مورد است و علاوه بر این ۱۰۹ خانه جوان در کشور فعال است و ۷۰ خانه جوان نیز در دست اقدام است و توجه به خانه‌های جوانان در حوزه امور جوانان پیگیری شده است.

سجادی با تاکید بر اینکه مقوله اشتغال پذیری جوانان یکی از دغدغه‌های وزارت ورزش و جوانان است، گفت: مهارت آموزی برای ۱۲۰ هزار جوان در دستورکار قرار گرفته است تا سربازان در دوره سربازی خود از این مهارت ها بهره مند شوند؛ در بخش اشتغالزایی نیز ارائه تسهیلات در دستور کار قرار گرفته است.

۱۵۰۰ مدال در مسابقات ورزشی مختلف گرفته‌ایم

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ مدال در مسابقات ورزشی مختلف از سوی مردان و زنان ایرانی به دست آمده است، گفت: این اتفاق بسیار حائز اهمیت است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در طول یکسال گذشته ۴۰ بار به استانهای کشور سفر کرده‌ام، گفت: در مکاتبات خود از طریق معاونت قهرمانی به تمامی فدراسیون های ورزشی اعلام کردیم اجازه گران شدن ورزش در بخش های مختلف را ندهند و مانع از هزینه در حوزه ورزش شوند و به هیچ عنوان تغییر تعرفه نداشته باشیم اما توضیحاتی در این رابطه مبنی بر گران شدن انرژی و...ارائه شد. در نهایت تصمیم بر این شد تا افزایش منطقی از سوی بهره برداران بخش خصوصی داشته باشند و این مسئله از سوی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دنبال شد.

سجادی با اشاره به اینکه استقلال و خود کفایی ورزش بانوان از دیگر مسائل مورد توجه وزارت ورزش است، گفت: در ۴۹ فدراسیون ورزشی در بخش بانوان فعال هستیم و افتخارات خوبی از سوی بانوان طی مدت اخیر اخذ شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سفر به سوییس و صحبت در مورد ژیمناستیک و دوچرخه سواری، تصریح کرد: در سفر لوزان چند جلسه مهم داشتیم و ۲ جلسه با فدراسیون های جهانی ژیمناستیک و دوچرخه سواری بود که در مورد ژیمناستیک این سوال مطرح شد که مسئولیت فدراسیون ژیمناستیک با چه کسی است چرا که ایمیل ها همچنان از سوی رییس قبلی فدراسیون به فدراسیون جهانی ارسال می شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: توضیحات را ارائه و در ایران صورت جلسه ای مدنظر قرار گرفت و سرپرست قبلی بازنشسته و سرپرست جدید منصوب شد و مقدمات برگزاری انتخابات در فدراسیون های ژیمناستیک و دوچرخه سواری در دست پیگیری است و باید بدانیم برگزاری انتخابات ۴ ماه بر اساس اساسنامه فدراسیون های ورزشی زمان بر است.

رئیس قبلی ژیمناستیک ایمیل و پسورد را دارد و می‌گوید هر کاری می‌خواهید بکنید!

سجادی افزود: مسئله ای در مورد تعلیق فدراسیون ها وجود ندارد اما ایمیل و پسورد فدراسیون در اختیار رییس قبلی فدراسیون ژیمناستیک قرار دارد و گفته است بروید هر کاری دوست دارید بکنید و این جزء عجایب است و زمانی که ایمیل را نداشته باشیم ممکن است مسائلی ارسال شود و حساسیت آفرین باشد و اطلاعاتی از داخل به بیرون درز می شود.

وی با اشاره به اینکه رییس (اینچه درگاهی) قصد کنار رفتن نداشت، گفت: در دفتر خود به وی گفتم  ۱۹ تیر دوره مدیریتی شما تمام شده است اما بیان کرد کنار نمی روم و باید بنده را عزل کنید و چند ماه طول کشید معاون قهرمانی جدید وزارت ورزش منصوب شد و شاهد استعفای رییس قبلی بودیم.

منشاء موضوع استیضاح شدنم را نمی‌دانم

وی در مورد مقوله استیضاح خود که این روزها مطرح می شود، تصریح کرد: منشاء آن را نمی‌دانم و سوال، تذکر، استیضاح ابزارهای قانونی مجلس و نمایندگان است و قطعا باید پاسخگو باشیم و یکبار سوالی از بنده مطرح و اعلام کردیم قانون وظایف و اختیارات وزارت ورزش وجود دارد و بر اساس آن ۶ ماه وزارتخانه مهلت داشته تا آیین نامه مربوط به این آیین نامه را مدنظر قرار دهد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: توضیحات را به مجلس شورای اسلامی ارائه کردیم و اعلام کردیم از ظرفیت های قانونی استفاده کرده‌ایم و همواره ورزش کشور طی ۴۰ سال گذشته در فراز و فرود بوده است. گفتند وزیر گفته حال ورزش خوب است و چون وزیر این حرف را زده باید مورد پرسش قرار گیرد و آن روز اعلام کردند بر اساس رای گیری توضیحات قابل قبول نبوده است و کارت زرد دادند و ما صحبت های مجلس انقلابی را قبول داریم. وزیر باید پلاسخگو باشد و مباحث استیضاح ابزار است.

سجادی در مورد بحث استیضاح به دلیل تایید صلاحیت مهدی تاج، گفت: بحث استیضاح در فضای مجازی دنبال نمی شود و قطعا اگر مجلس سوالی داشته باشد پاسخگو خواهیم بود.

اعتبارات فدراسیونها بودجه نیست، کمک است

وی در پاسخ به سوال دیگری مربوط به پرداخت بودجه فدراسیون های ورزشی و کاهش این پرداخت ها که منجر به اعتراض برخی از این فدراسیونها شده، عنوان کرد: این اعتبارات بودجه نیست و کمک است و دستور داده‌ایم پرداخت های مربوطه تسریع شود و علی الحساب نیز به حساب آن ها واریز شده است. تفاهم نامه در حال امضا شدن است و تا شش دوازدهم درخواست پرداختی به فدراسیون ها را داشته ام و اختیارات را به معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان واگذار کرده ام. مسئله را نیز شخصا پیگیری می کنم و در مورد والیبال، کشتی، تنیس و اسکی روی چمن از جمله مواردی است که نسبت به آن ورود کرده ام.

تعیین تکلیف حق پخش زیر ذره بین کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته است

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر تعیین تکلیف حق پخش مسابقات ورزشی و عدد ناچیز اختصاص یافته در سال ۱۴۰۱ که سهم صدا و سیما بر اساس آن ۲۲۰.۵ میلیارد تومان است در حالی که عنوان می شود صرفا گردش مالی فوتبال ایران در سال جاری حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان است، اظهار کرد: حق پخش در دنیا برای اولین بار نیم قرن پیش و بیشتر در فوتبال آمریکا طول کشید و ۱۰ سال بعد در کنگره آمریکا مصوب شد و اخبار آن به فیفا رسید و مورد استقبال واقع شد و به کشورهای عضو خود ابلاغ کرد و امروزه در فیفا و کنفدراسیون های قاره ای به یک شاخص عملکردی تبدیل شده است.

سجادی افزود: تعیین تکلیف حق پخش برای باشگاه های ایرانی زیر ذره بین کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته است. در حال حاضر کشوری نظیر امارات امتیاز حق پخش تلویزیونی مسابقات را به برگزار کننده مسابقات می فروشد و این مربوط به کشورهایی است که رسانه خصوصی و نه دولتی است.

وی با بیان اینکه اعتبارات مربوط به حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی باید در ردیف بودجه صداوسیما گنجانده شود، گفت: در حال حاضر حق پخش شرایط قانونی پیدا کرده است و امتیاز حرفه‌ای شدن برای باشگاه‌ها دارد و جلسه‌ای را روز گذشته با حضور رییس سازمان صدا و سیما داشتیم و قرار شد نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور ارائه شود و حق پخش را به نحو مقتضی دنبال کنیم تا صدا و سیما دلیل قانونی برای پرداخت آن داشته باشد و ورزش نیز بتواند از برگزار مسابقاتی که قابلیت دارد، بهره مند شود.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه خود را از صداوسیما جدا نمی دانیم، گفت: در حال پیگیری هستیم تا حق پخش را به صورت قانونی دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۷ میلیارد تومان از محل درآمدهای تبلیغات ناشی از پخش مسابقات ورزشی از سوی سازمان برنامه و بودجه به وزارت ورزش اختصاص یافته است که آن را بر اساس پخش مسابقات ورزشی بین فدراسیون های مربوطه توزیع کردیم.

وزیر ورزش و جوانان درباره اینکه مسئله مربوط به روسای فدراسیون هایی که ۳ دوره حضور داشته اند و اینکه امکان حضور در انتخابات را برای دوره بعدی خواهند داشت، گفت: در حال بررسی مقوله مربوط به سه دوره هستیم و اساسنامه و آیین نامه را بازنگری خواهیم کرد و تغییر اساسنامه در مجلس و دولت نیازمند اقدام و پروسه آن زمان بر است.

امکان دارد انتخابات فدراسیون سوارکاری تکرار شود

سجادی در مورد فدراسیون سوارکاری نیز بیان کرد: امکان دارد انتخابات فدراسیون سوارکاری تکرار شود و احتمال آن بسیار بالا است و انتخابات فدراسیون های شمشیربازی و بدمینتون باید هرچه سریعتر برگزار شود.

وی در خصوص روسای بازنشسته فدراسیون های ورزشی نیز، اعلام کرد: در این رابطه قانون را رعایت خواهیم کرد و به طور مثال دبیرکل کمیته نیز بازنشسته شده است و چند روزی از سوی رییس کمیته ملی المپیک زمان خواسته اند تا فعالیت های مالی و اداری پیش برود.

وزیر ورزش جوانان در مورد آخرین وضعیت نیمکت تیم ملی فوتبال ایران و جلسه ای که با ملی پوشان در قطر برگزار شد، اعلام کرد: هرچند انتقاداتی در مورد جلسه با ملی پوشان مطرح شد اما باید بگویم این سفر بر اساس دستور رییس جمهور به منظور پیگیری امور تیم ملی انجام شد و به همین دلیل به قطر رفتم. در سفر به قطر حمید استیلی به بنده اعلام کرد برخی بازیکنان تیم ملی قصد دارند با شما جلسه ای داشته باشند و با توجه به تجربه ای که داشتم نزد سرمربی تیم ملی رفتم و به وی اطلاع دادم بازیکنان چنین درخواستی را مطرح کرده اند و اسکوچیچ نیز عنوان کرد مشکلی با برگزاری این جلسه ندارد.

سجادی افزود: به هیچ وجه صحبتی در مورد مسائل فنی مطرح نشد و بازیکنان نیز به خود اجازه نمی دهند در مورد چنین مسائلی ورود کنند و بنده نیز خود را مستثنی از این مسئله نمی‌دانم.

به ماجدی گفتم اگر کی‌روش را هم بیاورید پولش را می‌دهیم

وی با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم هر تصمیمی در مورد نیمکت تیم ملی گرفته می شود، عاقلانه، فنی و درست باشد، گفت: به ماجدی اعلام کردم هر کسی را اعم از مربیان داخلی و خارجی قصد دارید بیاورید، حتی گفتم اگر کی روش را می خواهید بیاورید پولش را می دهیم و گفتم اگر زیدان را نیز می خواهید بیاورید تشریفات خاص آن را انجام دهید و هیچ دغدغه ای در مورد مسائل مالی مربوط به سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نخواهید داشت.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به اینکه موضع وزارت ورزش در مورد حضور کی‌روش روی نیمکت تیم ملی در صورت استعلام، چیست؟ اظهار کرد: به مسائل فنی هیچ فدراسیونی اعم از فدراسیون فوتبال ورود نمی کنیم و به سرپرست سابق فدراسیون فوتبال نیز اعلام کردیم هر تصمیمی بگیرید از آن حمایت خواهیم کرد و فدراسیون فوتبال در این رابطه باید تصمیم‌گیری کند و پای تصمیمی که می گیرد، بایستد و باید بگویم که هیچ استعلامی نیز از وزارت ورزش و جوانان صورت نگرفته است.

سجادی در پاسخ به سوال دیگری مبنی اینکه راستینه نماینده مجلس به تازگی اعلام کرده است وزیر ورزش را استیضاح می‌کنیم، گفت: در مورد حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا نیز از سوی یکی از نمایندگان مجلس سوالی مطرح شده که در این رابطه پاسخ خواهم داد و بانیان آن را اعلام می‌کنیم.

وی در مورد آخرین وضعیت حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، بیان کرد: رکن صادر کننده تصمیم در فدراسیون فوتبال از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال حاضر تعلیق است و دی ماه از تعلیق خارج می شود و باید مستندات خود را آماده کنیم. خوشبختانه مسائل خوبی مطرح می شود و امیدواریم استقلال و پرسپولیس شرایط حرفه ای خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ثابت کنند.

از عملکرد پولادگر راضی هستم

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوالی مبنی بر انتخاب پولادگر در وزات ورزش و جوانان و اینکه تکواندو عمل ضعیفی در المپیک داشته و موجب شده ورزشکاران از این رشته بروند و نیز ماجرای درگیری با علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی، بیان کرد: سبقه و کارنامه مدیریتی پولادگر غیرقابل انکار بوده و از توان، دانش و سعه صدر برخوردار است. از عملکرد وی راضی هستیم، باید بدانیم کار بسیار وسیع است و با توجه به وجود ۵۴ فدراسیون و برگزاری مجامع آن ها شرایط به صورت گسترده دنبال می شود.

سجادی افزود: شخصی را باید به عنوان معاون انتخاب می کردیم که از شرایط خاصی برخوردار باشد و صرف عملکرد وی در فدراسیون تکواندو ملاک عمل نبود و جمع بندی این بود که از وی دعوت به عمل آوریم.

وی با اشاره به اینکه در مقوله بودجه اینگونه نیست که معاونان خود را در نظر نگیریم، عنوان کرد: از محل تبصره ۱۴ مبلغی معادل ۳۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که اعتبار مربوط به تبصره ۱۴ فدراسیون کشتی را دنبال و پیگیری کردم که عدد مربوط به این فدراسیون زودتر، پرداخت شود. اختلاف نظر دبیر و پولادگر در مورد مبلغ تفاهم نامه بود و علیرضا دبیر نیز برای کشتی به عنوان ورزش اول ایران تلاش می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه اختلاف بین رییس یک فدراسیون و معاون وزیر مقوله جدیدی نیست، عنوان کرد: متاسفانه مسئله ناراحت کننده دامن زدن به این اختلافات و خوشحال شدن برخی از این اختلافات است.

سجادی با اشاره به اینکه در نهایت بیش از ۲ دوره وزیر ورزش نخواهم بود، اظهار کرد: حال اگر این دوره وزارت یکسال شد این مهم است که طی آن یکسال به چه میزان درست عمل کرده ام و بر اساس تاکید رییس جمهور با فساد برخورد خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی مربوط به وام مسکن و وام ازدواج جوانان، بیان کرد: 7 هزار و 737 کارگاه آموزشی ازدواج در بیش از 400 شهرستان برگزار کردیم و رویدادهای مختلفی در حوزه ترویج ازدواج آسان مدنظر قرار گرفت و بیش از 385 هزار وام ازدواج پرداخت شده است و در حوزه مسکن، وزارت ورزش متولی نیست و باید به منظور پیگیری امر، مطالبه داشته باشیم و گزارش خوبی در حوزه مسکن جوانان ارائه شده است تا پا پیش پرداخت ثبت نام ها انجام شود.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به اینکه پولادگر صورتجلسه مجمع فدراسیون کشتی را به امضا نرسانده و این مسئله حساب فدراسیون کشتی را با چالش مواجه می کند، اظهار کرد: صورت جلسه مجمع با مشکل مواجه نمی شود و دلیل خاصی در مورد عدم امضا هنوز عنوان نشده و باید در این رابطه توضیحات را بشنویم و دستور پیگیری داده‌ایم.

سجادی ادامه داد: تبعات قانونی عدم امضای صورت جلسه را پیگیری می کنیم و اجازه نخواهیم داد کشتی به عنوان ورزش اول کشور با مشکل مواجه شود و دبیر و پولادگر بزرگوار هستند و اختلاف کاری آنها برطرف می شود و اجازه نخواهم داد اتفاق حادی رخ دهد.

وی در خصوص پروژهای نیمه تمام ورزشی و نیز فرسودگی اماکن ورزشی و ورزشگاه ها، گفت: اتمام پروژه های ورزشی یکی از دغدغه های وزارت ورزش و جوانان است و ضرورت دارد پروژه های نیمه تمام تکمیل شود اما حدود 1300 میلیارد تومان بیشتر بودجه عمرانی نداریم اما همه بهره برداری تمام پروژه ها با هزینه سال جاری 48 هزار میلیارد تومان است و کار بسیار سنگین است و این صرفا مربوط به پروژه های فعال است و علاوه بر این بیش از 600 پروژه سنگین تعطیل داریم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: اگر بخواهیم با منابع دولتی کار را پیگیری کنیم نیم قرن به طول خواهد انجامید اما راهکارهای مختلف قانونی داریم که باید به آن توجه داشته باشیم. در عین حال باید بدانیم شرکت توسعه نیازمند 13 هزار میلیارد تومان بودجه است تا فعالیت ها را پیش ببرد در حالی که بیش از 500 میلیارد تومان بودجه دارد که اصلا این اعداد به هم نزدیک نیستند. همچنین ورزشگاه نقش جهان 110 مورد معارض دارد و ورزش در چنین شرایطی به ما رسیده است و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا مشکلات را حل کنیم و پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم اما حجم و سنگینی کار آزار دهنده است و امیدوار هستیم با برنامه های اقتصادی موفق باشیم و در این زمینه بیکار ننشسته ایم.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 0 + 0 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید