رویایی‌ترین تیم حال حاضر فوتبال جهان از 11 بازیکن گران‌قیمت تشکیل شده که می‌توان آن را کهکشانی‌ترین تیم نیز دانست.

کهکشانی‌ترین تیم بازیکنان حال حاضر جهان

به گزارش سلام نو به نقل از سایت خبری فرانسوی RMS، پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات در اروپا، گران قیمت‌ترین بازیکنان جهان را در قالب یک تیم جمع آوری کردیم هزینه کل این تیم ۹۶۰ میلیون یورو است. به همین خاطر بعد از پایان پنجره نقل و انتقالات تابستانی با گران‌ترین ترکیب موجود در فوتبال جهان آشنا می‌شویم.

دروازه‌بان

تیبو کورتوا
ارزش: ۶۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

تیبو کورتوا گران‌ترین دروازه‌بان جهان است. او در ۱۷ آوریل ۲۰۰۹ در ۱۶ سالگی اولین بازی خود را برای خنک انجام داد و سپس قیمت او ۵۰ هزار یورو شد. در فصل ۱۱-۲۰۱۰ این دروازه‌بان ۱۸ ساله به دروازه‌بان اصلی تیم تبدیل شد و در پایان آن فصل قیمت او به ۴ میلیون یورو رسید. او در ادامه به اتلتیکو مادرید قرض داده شد. کورتوا با اتلتیکو قهرمان اسپانیا و لیگ اروپا و قهرمان سوپر جام یوفا شد. در پنجره نقل و انتقالات تابستانی قبل از فصل ۱۵-۲۰۱۴ این دروازه بان ۲۲ ساله با ارزش ۲۵ میلیون یورو به چلسی رفت.

یک سال قبل از پایان قرارداد با چلسی، این بازیکن بلژیکی تمایل خود را برای انتقال به رئال مادرید اعلام کرد و او توانست قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد.

ترنت الکساندر آرنولد 
ارزش: ۸۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

گران‌قیمت‌ترین مدافعان

لیست گران قیمت‌ترین مدافعان شامل یکی از بازیکنان لیورپول است که در اکتبر ۲۰۱۶ اولین بازی خود را برای تیم اصلی انجام داد و در ماه نوامبر قراردادی طولانی مدت با این باشگاه امضا کرد. در ابتدای فصل ۱۸-۲۰۱۷ این مدافع ۱۸ ساله ۱.۵ میلیون یورو قیمت داشت و در پایان همان فصل ارزش او ۲۵ میلیون یورو شد.  

او در سن ۲۰ سالگی به جوان‌ترین بازیکنی تبدیل شد که در دو فینال لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد و در سال ۲۰۱۹ با لیورپول فاتح این رقابت‌ها شد. در آن زمان ارزش این بازیکن ۸۰ میلیون یورو بود. ترنت در فصل ۲۰-۲۰۱۹ به همراه لیورپول قهرمان لیگ برتر شد. در پایان فصل، ارزش او ۱۱۰ میلیون یورو بود. از دسامبر ۲۰۲۱، ارزش این مدافع ۲۳ ساله ۸۰ میلیون یورو است.

روبن دیاس
ارزش: ۷۵ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

محصول آکادمی بنفیکا یکی از بهترین دفاع وسط‌های حال حاضر جهان است. در سپتامبر ۲۰۱۷، او اولین بازی خود را در تیم اصلی بنفیکا انجام داد. ارزش این مدافع ۲۰ ساله در آن زمان یک میلیون یورو بود و سه سال بعد ۵۰ میلیون یورو ارزش پیدا کرد. او با بنفیکا قهرمان لیگ پرتغال شد.

در سپتامبر ۲۰۲۰، منچسترسیتی این بازیکن پرتغالی را به مدت ۶ سال به مبلغ ۶۸ میلیون یورو خرید. در دو سال حضور در منچسترسیتی، ارزش دیاس ۲۵ میلیون یورو افزایش یافت. در سپتامبر ۲۰۲۱ به عنوان کاپیتان دو سیتی انتخاب شد. او دو بار قهرمان لیگ برتر انگلیس شده است.

آلفونسو دیویس
ارزش: ۷۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

آلفونسو دیویس در سال ۲۰۱۵ بازیکن ونکوور وایتکپس بود. در سال ۲۰۱۶، این مدافع ۱۶ ساله با ونکوور وایتکپس قرارداد امضا کرد و به جوان‌ترین بازیکن MLS در آن زمان تبدیل شد. 

دو سال بعد بایرن با این بازیکن کانادایی قرارداد امضا کرد. تیم مونیخی برای این بازیکن ۱۰ میلیون یورو پرداخت کرد و توانست با این بازیکن قهرمانی‌های متعددی به دست بیاورد.

دیویس ۲۱ ساله چهار بار در چهار فصل حضور در باشگاه مونیخ  قهرمان بوندسلیگا شده است و دو قهرمانی جام حذفی آلمان را نیز به دست آورده است. او هم‌چنین برنده سوپرکاپ آلمان(۲۰۲۰، ۲۰۲۱، ۲۰۲۲) و سوپرکاپ یوفا(۲۰۲۰) نیز است.

مارکینیوش
ارزش: ۷۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

مارکینیوش در ۱۸ سالگی کار خود را در تیم برزیلی کورینتیانس آغاز کرد. در سال ۲۰۱۲ و پس از قهرمانی در جام لیبرتادورس، رم ایتالیا او را به مبلغ ۱.۵ میلیون یورو خریداری کرد. مارکینیوش تنها یک سال در باشگاه جدید ماند و با او به فینال کوپا ایتالیا رسید.

در جولای ۲۰۱۳، پاری سن ژرمن فرانسه ۳۱.۴ میلیون یورو برای او پرداخت کرد که یکی از بزرگ‌ترین مبالغ برای بازیکنان زیر ۲۰ سال در آن زمان بود. در سال ۲۰۱۶، پس از جدایی داوید لوییز از باشگاه فرانسوی، به مارکینیوش این فرصت داده شد تا خود را در مرکز دفاع ثابت کند و از آن زمان به بازیکن تیم تبدیل شد.

در مجموع، او در فرانسه ۲۵ جام کسب کرده است: هفت بار قهرمانی فرانسه، شش بار جام حذفی فرانسه، شش بار جام اتحادیه فرانسه و شش بار سوپرجام فرانسه.

فیل فودن
ارزش: ۹۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

فیل فودن بازیکن منچسترسیتی به گران‌ترین هافبک جهان تبدیل شده است. او اولین بازی خود را در نوامبر ۲۰۱۷ زمانی که ۱۷ سال سن داشت انجام داد. از سال ۲۰۲۰، فودن به بازیکن اصلی منچسترسیتی تبدیل شد، سپس هافبک ۱۹ ساله در بازار ۲۷ میلیون یورو ارزش داشت. از ژوئن ۲۰۲۲ ارزش فودن با ادامه درخشش در سیتی به ۹۰ میلیون یورو رسید.

او در سال ۲۰۱۷ قهرمان جهان (زیر ۱۷ سال) شد و توپ طلا این رقابت‌ها را دریافت کرد که به بهترین بازیکن مسابقات جهانی تعلق می گیرد. در همان سال فودن جایزه بی بی سی را دریافت کرد که هر سال به بهترین ورزشکار جوان داده می‌شود.

کوین دی بروین
ارزش: ۸۵ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

دی بروین کار خود را در خنک آغاز کرد و با این تیم قهرمان لیگ حرفه‌ای بلژیک شد. در سال ۲۰۱۲ با مبلغ ۸ میلیون یورو به چلسی رفت و از آن‌جا با ۴۵۰ هزار یورو به وردربرمن قرض داده شد. در سال ۲۰۱۴، او با وولفسبورگ قراردادی به مبلغ ۲۲ میلیون یورو امضا کرد و در آن‌جا خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان بوندس لیگا معرفی کرد.

دی بروین در تابستان ۲۰۱۵ با مبلغ ۷۶ میلیون یورو به منچسترسیتی پیوست. از آن زمان، او چهار عنوان قهرمانی لیگ برتر، پنج جام اتحادیه و یک جام حذفی را با این باشگاه کسب کرده است. در فصل ۱۸-۲۰۱۷ او نقش مهمی در تبدیل منچسترسیتی به تنها تیم لیگ برتری داشت که در یک فصل به ۱۰۰ امتیاز می‌رسد. در فصل ۲۰-۲۰۱۹ دی بروین رکورد بیش‌ترین پاس گل در یک فصل لیگ برتر را به نام خود ثبت کرد و جایزه بهترین بازیکن فصل را به خود اختصاص داد که در فصل ۲۲-۲۰۲۱ دوباره این جایزه را به دست آورد.  

یاشوا کیمیش

ارزش: ۸۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

کیمش بازی را در تیم جوانان اشتوتگارت آغاز کرد. لایپزیگ این هافبک ۱۸ ساله را به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو خریداری کرد. در جولای ۲۰۱۵ او توسط اشتوتگارت به مبلغ ۱.۵ میلیون یورو خریداری شد و در ادامه با ۸.۵ میلیون یورو به بایرن فروخته شد. 

در فصل ۲۰-۲۰۱۹ او در تیم منتخب مردان فیفا انتخاب شد و به عنوان مدافع سال لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شد. در سال ۲۰۲۱، او که ۹۰ میلیون یورو ارزش داشت، قراردادی پنج ساله جدید با  بایرن امضا کرد.

از سال ۲۰۱۵، کیمیش هفت بار قهرمان آلمان شده است و یک بار نیز قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. 

کیلیان ام‌باپه
ارزش: ۱۶۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

کیلیان ام‌باپه در اولین فصل حضورش در موناکو، به جوان‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه و جوان‌ترین گلزن تبدیل شد. او در فصل ۱۷-۲۰۱۶ لیگ قهرمانان اروپا در لیست برترین گلزنان این مسابقات قرار گرفت. در پایان فصل، او به عنوان بهترین بازیکن جوان فرانسوی در لیگ یک شناخته شد. در ژوئن ۲۰۱۷، ارزش این بازیکن ۱۸ ساله فرانسوی ۳۵ میلیون یورو بود.

در تابستان ۲۰۱۷ این بازیکن جوان خواستار افزایش ۱۶ برابری حقوق خود از موناکو شد که باشگاه امتناع کرد. در نتیجه، ام‌باپه به صورت قرضی به پاری سن ژرمن رفت و پس از آن ارزش بازاری او به ۹۰ میلیون یورو رسید. در ادامه باشگاه پاریسی این بازیکن را به مبلغ ۱۸۰ میلیون یورو به صورت دائمی خرید. ام‌باپه دومین بازیکن گران قیمت تاریخ جهان شد.  

در مارس ۲۰۲۲، شایعات زیادی پیرامون انتقال ام باپه به رئال مادرید وجود داشت. برای حفظ این بازیکن در باشگاه، پاری سن ژرمن به ام باپه قراردادی به ارزش ۵۷ میلیون یورو در سال پیشنهاد داد. ام باپه در می ۲۰۲۲ اعلام کرد که در پاریس می‌ماند و قرارداد جدیدی با این تیم تا سال ۲۰۲۵ امضا کرد تا به پردرآمدترین بازیکن فوتبال جهان تبدیل شود. ارزش فعلی این بازیکن فرانسوی ۱۶۰ میلیون یورو است.

۳. وینیسیوس جونیور
ارزش: ۱۰۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

در ۲۳ می ۲۰۱۷، رئال مادرید رسما اعلام کرد که با فلامنگو بر سر انتقال این بازیکن به توافق رسیده است. مبلغ این انتقال ۴۵ میلیون یورو بود.  

در بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۱-۲۰۲۰ در دقیقه ۵۹ دیدار با شاختار دونتسک، وینیسیوس سریع‌ترین گل در بین بازیکنان تعویضی که به زمین آمدند را به ثمر رساند. او فقط ۱۴ ثانیه بعد از ورود به زمین گلزنی کرد. در فینال لیگ قهرمانان اروپا او تک گل تیمش را برابر لیورپول به ثمر رساند و فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد. وینیسیوس در حال حاضر ۱۰۰ میلیون یورو ارزش دارد.

محمد صلاح
ارزش: ۹۰ میلیون یورو

تیم منتخب گران‌ترین بازیکنان حال حاضر جهان

صلاح فعالیت خود را در سن ۱۷ سالگی با باشگاه مصری المکولون آغاز کرد و در آنجا به مدت دو سال بازی کرد. در سال ۲۰۱۲، این مهاجم ۲۰ ساله با ۲.۵ میلیون یورو به بازل رفت. درخشش در سوییس باعث شد تا قیمت او از ۲.۵ میلیون یورو به ۸.۵ میلیون یورو برسد. او در ادامه به مدت ۶ ماه به فیورنتینا قرض داده شد.

در سال ۲۰۱۵، رم صلاح را با مبلغ ۵ میلیون یورو به مدت یک سال به صورت قرضی خرید و پس از آن ۱۵ میلیون یورو با او قرارداد بست. ارزش این بازیکن ۲۴ ساله مصری در پایان فصل در ایتالیا ۳۵ میلیون یورو بود. در ادامه لیورپول با مبلغ ۴۲ میلیون یورو ستاره مصری را خریداری کرد. او در دو فصل اول خود به عنوان برترین گلزن لیگ برتر تبدیل شد و توانست قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. در فصل ۲۰-۲۰۱۹ او قهرمان لیگ برتر انگلیس شد.

کد خبرنگار: ۲۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 10 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید