محسن منصوری استاندار تهران، درباره شناورسازی ساعت کاری ادارات خبر داد و گفت: کاهش ساعت کاری ادارات در دستور کار نیست.

خبر مهم درباره شناورسازی ساعت کاری ادارات

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، استاندار تهران با تاکید بر اجرای تمهیدات ترافیکی همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، گفت: موضوع کاهش ساعت کاری ادارات مطرح نیست و طبق قانون ما نمی‌توانیم در این خصوص اقدام کنیم.

محسن منصوری گفت: قانون مکلف کرد که کارمندان هفته‌ای ۴۴ ساعت فعالیت داشته باشند به همین منظور موضوع کاهش ساعت کاری ادارات اصلا موضوعیت ندارد و در این خصوص نمی‌توانیم اقدام کنیم.

وی افزود: در سال‌های گذشته مدل‌های مختلفی برای مدیریت ترافیک مهرماه پایتخت همچون تغییر ساعت کاری ادارات، بانک‌ها و مراکز آموزشی اجرا شد، اما امسال تلاش داریم طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات را برای اولین بار اجرا کنیم و این طرح اصلا موجب کاهش فعالیت کاری ادارات نمی‌شود.

زمان شروع فعالیت ادارات را ۲ ساعت شناور می شود

استاندار تهران ادامه داد: در این طرح می‌خواهیم زمان شروع فعالیت ادارات را ۲ ساعت شناور کنیم به عنوان مثال کارمند از ساعت هفت تا ۹ صبح می‌تواند به محل کار بیاید به شرطی که زمان فعالیت روزانه هشت ساعت کار را رعایت کند.

وی تاکید کرد: این طرح هنوز نیاز به کار کارشناسی و هماهنگی بیشتر دارد که جزییات پس از تایید نهایی اعلام می‌شود، اما آنچه که مسلم است این طرح موجب کاهش فعالیت کاری ادارات نمی‌شود.

منصوری خاطرنشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و فعالیت زیاد سرویس مدارس باید اقدام جدی در خصوص زمان فعالیت ادارات و مدارس انجام شود تا بتوانیم از حجم زیاد ترافیک در مهرماه تا حدودی کاسته شود که طبق پیش بینی کارشناسان اگر این طرح شناورسازی اجرا شود حدود ۳۰ درصد صبحگاهی پایتخت کاهش خواهد یافت.

همه ساله با بازگشایی مراکز آموزشی حجم ترافیک پایتخت در مهرماه افزایش قابل توجهی داشته و با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و مترو ضروری است که در این خصوص مدیریتی در زمان رفت و آمد کارکنان دولت و دانش پژوهان انجام شود.

کد خبرنگار: ۱۴
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 8 + 1 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید