۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
کد خبر: 55377169

برای هر کسی که راهی شیراز است مهم است که تا شیراز چند ساعت راه است؟ چه مسیر هوایی چه مسیر زمینی، مسافتی که باید طی شود اهمیت زیادی دارد.

شیراز چند ساعت راه است؟

سلام نو - سرویس گردشگری: گردشگری در شهر شیراز، بهترین هدیه‌ای است، که شما می‌توانید در تعطیلات به خودتان بدهید. شهر شیراز مملو از جاذبه‌های گردشگری است. شهر شیراز پر از مکان‌های تاریخی و ادبی است. از زیباها و ویژگی‌های شهر شیراز هر آنچه بگویم کم گفته‌ایم. شیراز را باید دید و در هوای دلپذیر اردیبهشتش قدم زد.

آماده سفر به شیراز شوید، در شیراز خاطره‌های به یادمانی برایتان ثبت خواهد شد. شیراز بسیار زیبا و دلبر است، و شما هیچ‌گاه از بودن در شیراز خسته نخواهید شد. در شهر فرهنگ و هنر گردش کنید و، از بودن در شهر شیراز لذت ببرید. اگر آماده سفر شده‌اید، باید علاوه بر لوازم سفر اطلاعاتی دیگر نیز داشته باشید. باید بدانید تا شیراز چند ساعت راه است؟ تا برنامه‌ریزی درستی برای سفر خود داشته باشید.

سفر رویایی به شیراز

سفر به شیراز و قدم زدن در کوچه‌های قدیمی این شهر، در کنار استشمام بوی شکوفه‌های بهارنارنج، شاید رؤیایی‌ترین تصویری است که شما می‌توانید داشته باشید. خسته‌ از فشارهای کاری آخر سال، برای تعطیلات عید به شهر شیراز سفر کنید و در کنار مردم مهمان‌نواز شیراز از تعطیلات خود لذت ببرید. برای یافتنی راهی مناسب برای رسیدن به شیراز، همراه ما در مقاله تا شیراز چند ساعت راه است؟ باشید.

پیش از این که بدانیم شیراز چند ساعت راه است باید بدانیم که شیراز پایتخت فرهنگی ایران است. از سعدی و حافظ تا جهان‌ملک خاتون و از حمیدی شیرازی تا سیمین دانشور، شعرا، ادبا و نویسندگان بسیاری شیرازی هستند یا حداقل در شیراز روزگار گذراندند. شیراز به شهر شعر، باغ، نارنج و ترنج و گل و بلبل معروف است. باغ در فرهنگ ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد و شیراز از قدیم به داشتن باغ‌های بسیار و زیبا مشهور بوده‌ است. شیراز از دوران باستان باغ‌های انگور فراوانی داشته و همین باعث شهرت جهانی شراب شیراز در دنیا شد. این سال‌ها بیشتر باغ‌های شیراز در مناطق قصرالدشت، کشن، چمران و معالی‌آباد واقع شده‌اند. از باغ‌های مهم و تاریخی شیراز می‌توان به باغ ارم، باغ عفیف‌آباد، باغ دلگشا و باغ جهان‌نما اشاره کرد.

نکته دیگری که وزن فرهنگی شیراز در قرن گذشته را بیشتر می‌کند جشن هنر شیراز است. شهر شیراز در بین سال‌های ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۷ محل برگزاری جشن هنر بود. این جشنواره در زمان خود مهم‌ترین رویداد فرهنگی و هنری ایران بود که برخی از مهم‌ترین کنسرت‌ها و تئاترهای تاریخ ایران در آن برگزار شدند. از جمله این‌ها می‌توان به اجراهای اساتید بزرگ موسیقی ایران تاج اصفهانی، کسایی و شهنار، استاد محمدرضا شجریان به همراه استاد محمدرضا لطفی و اجراهای استاد حسین علیزاده و گروهش اشاره کرد.

شیراز چند ساعت راه است؟
بسیاری مایل هستند بدانند تا شیراز چند ساعت راه است؟

فارغ از سختی و مشکلات سفر، به شیراز سفر کنید. در حافظیه قدم بزنید و از صدا استاد بزرگ موسیقی ایران، استاد شجریان لذت ببرید. در بازار وکیل قدم بزنید و کمی فالوده شیرازی مزه کنید. برای سفر به شیراز حتماً قبل از سفر مسیر، سفر خود را بررسی کنید و حتماً پاسخ سؤال به اینکه تا شیراز چند ساعت راه است را بیابید.

تا شیراز چند ساعت راه است؟

شهر شیراز علاوه بر اینکه خود، شهری بسیار جذاب و بی‌نظیر است. مسیر رسیدن به شهر شیراز نیز پر از مکان‌های گردشگری‌ و تفریحی است. شما حتی در مسیر رسیدن به شیراز نیز از سفر خود لذت خواهید برد. در مسیر رسیدن به شیراز شما از شهرهای قم، کاشان و اصفهان گذر خواهید کرد. هر کدام از شهرهایی که در مسیر شهر شیراز قرار دارند، یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری ایران هستند.

برای آسانی کار و اینکه راه شما برای رسیدن به شیراز جذاب‌تر باشد، ما در مقاله تا شیراز چند ساعت راه است؟ تهران را به عنوان مبدأ حرکت در نظر گرفته‌ایم. همچنین ما مسیرهای حرکت با هواپیما، قطار، اتوبوس و ماشین شخصی را به‌طور جداگانه بررسی خواهیم کرد. برای آگاهی از مسیر شیراز و همچنین برنامه‌ریزی صحیح برای سفر خود همراه ما در مقاله تا شیراز چند ساعت راه است؟ باشید.

سفر شیرین زمینی

زمانی که شما از شهر تهران خارج می‌شوید، بعد از عبور از خروجی تهران، باید به سمت اتوبان تهران قم بروید. درست است، شما در مسیر خود به شیراز از شهر قم عبور خواهید کرد. شما می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید، هم به شیراز سفر کنید و هم به زیارت حضرت معصومه سلام علیها بروید. به‌علاوه در هنگام عبور از قم می‌توانید به زیارت مسجد مقدس جمکران نیز بروید. همچنین می‌توانید از مزه سوهان قم نیز لذت ببرید.

مقصد بعدی در راه رسیدن به شیراز، شهر سهراب سپهری، کاشان است. شهر زیبا و با اصالت کاشان، با خانه‌ها حوض دار و یکرنگی مردمانش قاب بی‌نظیری است. شما در کاشان می‌توانید سری به آبشار نیاسر نیز بزنید و مزه لواشک‌های ترش کاشان در کنار آبشار نیاسر لذت ببرید.

شیراز چند ساعت راه است؟
پاسخ درست به سوال تا شیراز چند ساعت راه است به مسیر شما بستگی دارد

حالا باید راه طولانی را طی کنید، تا به شهر پر آوازه اصفهان برسید. می‌توان گفت حضور اصفهان در مسیر شیراز یکی محرک‌های سفر به شیراز است. اصفهان شهر تاریخی ایران با بنادری زیبا و استوار، می‌تواند استراحتگاه مناسبی برای شما باشد. نیازی نیست، از اصفهان تعریف زیادی بکنیم، اصفهان نام‌آشناتر از این حرف‌ها است!. حالا وقت رسیدن به شهر ادب و فرهنگ شده، از دروازه قرآن شیراز عبور کنید و به شیراز زیبا سلام کنید.

گفتن این نکته لازم است، برای تجربه سفری که پیش‌تر شرح داده شد، شما باید با ماشین شخصی سفر کنید. شما در مسافرت با ماشین شخصی خود حدود ده ساعت در راه خواهید بود. با احتساب بازدید از شهرهای در مسیر زمان زیادی را در مسیر تهران تا شیراز خواهید بود. اما اگر فرصت مسافرت شما کوتاه است و می‌خواهید سریع به شیراز برسید. شما نیازمند استفاده از وسایل عمومی هستید. ما در مقاله تا شیراز چند ساعت راه است؟ مسیر هر یک وسایل حمل‌ونقل عمومی را شرح خواهیم داد.

سفر به شیراز با قطار

برای معرفی وسیله‌ای ارزان‌تر از هواپیما و کم خطرتر از اتوبوس، شاید قطار گزینه مناسبی باشد. سفر یا قطار همیشه شیرینی و لذت خاصی دارد. برای سفر به شیراز با قطار شما باید به ایستگاه راه‌آهن تهران بروید. فاصله زمانی رسیدن به شیراز با قطار در حدود ۱۵ ساعت است.

شیراز چند ساعت راه است؟
پاسخ درست به سوال تا شیراز چند ساعت راه است به وسیله نقلیه شما بستگی دارد

اتوبوس گزینه بعدی برای سفر به شیراز

سوال بعدی این است که با اتوبوس تا شیراز چند ساعت راه است؟ شما می‌توانید از اتوبوس برای سفر به شیراز استفاده کنید. به دلیل طولانی بودن مسیر و برای اینکه در سفر رفاه مناسبی داشته باشید، بهتر است از اتوبوس‌های  VIPاستفاده کنید. برای رفتن به شیراز باید به پایانه‌های بیهقی، جنوب و یا غرب مراجعه کنید. اگر با اتوبوس به شیراز سفر کنید، در حدود دروازه ساعت در راه خواهید بود.

شیراز چند ساعت راه است؟
اتوبوس یکی از راه‌های مرسوم سفر به شیراز است

سفری آسان در مسیر هوایی به شیراز

به‌طورقطع آسان‌ترین و راحت‌ترین مسیر رسیدن به شیراز، سفر با هواپیما است. اگر برایتان ارزان بودن سفر ملاک نیست، می‌توانید از هواپیما برای سفر به شیراز استفاده کنید. زمانی که شما با هواپیما به شیراز سفر می‌کنید، حدوداً یک ساعت و نیم در راه خواهید بود. زمانی که به فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز برسید، بعد طی کردن مسیری حدوداً بیست دقیقه‌ای با ماشین به شهر شیراز خواهید رسید.

قیمت بلیط هواپیمای تهران شیراز در هر روز به عوامل مختلفی بستگی دارد و در هر زمان متفاوت است. با این همه قیمت بلیط هواپیمای شیراز به طور معمولی بین ۸۸۰ تا ۱ میلیون ۲۸۰ هزار تومان است. میزان بار مجاز، به ایرلاین یا شرکت هواپیمایی (مانند ماهان، ایران ایر، آسمان و...)، کلاس پرواز، مدل هواپیما و کلاس نرخی بلیط شما بستگی دارد؛ اما میزان بار مجاز برای بلیط‌های کلاس اکونومی معمولا ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم است. بعد از عبور از میزان بار مجاز شما در برابر هر کیلو بار اضافه باید مبلغی را به عنوان جریمه بپردازید.

امیدواریم در مقاله تا شیراز چند ساعت راه است؟ در یافتن مسیری مناسب به شیراز به شما کمک کرده باشیم. سفرتان خوش.

کد خبرنگار: ۹
۸دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۰
  2 0
  پس شما فقط، تهران رو حساب کردین
 • رضا IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  اگر با اتوبوس به شیراز سفر کنید، در حدود دروازه ساعت در راه خواهید بود. دوازده منظورتون بود
 • رضا IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  اگر با اتوبوس به شیراز سفر کنید، در حدود دروازه ساعت در راه خواهید بود. دوازده منظورتون بود
 • سارا IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  0 0
  من یک سال توشیراز زندگی کردم بهترین روزای زندگیم بود ولی ده سال هم زندگی کنی بازم جای جدید برا دیدن داره با یه مسافرت کوتاه نمیشه همه جای شیراز رو دید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 10 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید