طبق گفته مدیر عامل سازمان بهشت زهرا، از نصب سنگ‌های با تصاویر مکشوفه و غیرمتعارف جلوگیری خواهد شد و با با سنگ‌فروشان متخلف نیز برخورد خواهد شد.

از نصب سنگ قبر با عکس بی‌حجاب در بهشت زهرا جلوگیری خواهد شد

به گزارش سلام نو به نقل از فارس، سعید غضنفری مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در نخستین نشست خبری خود بر اصلاح این روند تاکید کرده بود و  با اشاره به اینکه برای جلوگیری از نصب سنگ قبر هایی که دارای تصویر نامتعارف و مکشوفه است همه پروتکل ها در هنگام دفن متوفی به فرد ارائه می‌شود و از وی امضاء گرفته می‌شود، گفت: با این وجود برخی خانواده ها ممکن است، نسبت به نصب چنین سنگ قبرهایی اقدام کنند.

وی از ایجاد اکیپ ۴ نفره انتظامات سنگ قبر برای جلوگیری از نصب سنگ‌های با تصاویر مکشوفه و غیرمتعارف خبر داده بود.

 مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گفت: درباره تصاویر مکشوفه موضع ما از روز اول حضورمان مشخص بود و این موضوع را به صراحت هم اعلام کردیم اگر چه از سوی رسانه های معاند و مخالف مورد اهانت قرار گرفتیم و این شبکه ها موضوع را به استهزاء گرفتند.

گلایه های بسیاری از تزئین غیر اسلامی قبور به سازمان بهشت حضرت زهرا(س) می‌رسد

مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا (س) افزود: همچنین فارغ از اینکه خود ما به طور جدی به این موضوع ورود کرده‌ایم، گلایه های بسیاری هم  شهروندان و خانواده های متوفی دارند و از اینکه قبور مومنین در این آرامستان به شکل غیر اسلامی تزئین می‌شود مکدر هستند.

حک شدن تصاویر بی‌حجاب بانوان در شأن آرامستان مؤمنان نیست

وی تاکید کرد: ما همچنان بر روی عقاید خود هستیم. واقعاً در شأن آرامستان مؤمنان نیست که تصویر خانم‌های مؤمن را به شکل کشف حجاب و بی‌حجاب روی سنگ‌های قبر حکاکی کنند. این تصاویری هم که نصب کرده‌اند همه شان متعلق به دوره‌های پیشین بوده و ما در این دوره به جد مانع از این اتفاق بوده‌ایم.

با سنگ‌فروشان متخلف برخورد خواهد شد

وی تاکید کرد: ما در این دوره اعلام کردیم در صورتی که سنگ فروش یا نصاب نسبت به نصب چنین تصاویری اقدام کند، با آن مجموعه به طور کامل قطع ارتباط کرده و دیگر اجاره فعالیت به آن‌ها نخواهیم داد.

غضنفری با بیان این مطلب که به هر حال نمی‌توان در این زمینه برخورد قهری کرد گفت: تلاش ما این است تا با دعوت خانواده متوفیان و تعامل با آن‌ها این تغییرات را ایجاد کنیم.

وی گفت:در ماه‌های اخیر ۹۸ سنگ با تصاویر مکشوفه با هماهنگی خانواده متوفیان جمع آوری و اصلاح شد. ما خانواده‌ها را دعوت کرده و با رضایت آن‌ها نسبت به اصلاح تصاویر اقدام می‌کنیم.

کد خبرنگار: ۲۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 14 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید