سفیر یمن در ایران گفت: تاریخ خواهد نوشت زمانی که یمن تنها بود و یار طلب می‌کرد کسی جز ایران و رهبری جز مقام معظم رهبری به یاریش نشتافت.

یمن تنها یاری جز ایران نداشت

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، ابراهیم الدیلمی روز پنجشنبه در نشست علمی مطالعات فرق شیعه در دانشگاه جندی شاپور دزفول افزود: از اینکه در شهر تاریخی دزفول و در جمع مردم این شهر حضور دارم، خرسندم.
وی با قدردانی از امام جمعه و دیگر مسوولان دزفول بابت برگزاری این نشست علمی افزود: بین ۲ کشور یمن و ایران و شهرهای صنعا و دزفول تشابه زیادی وجود دارد.
سفیر یمن در ایران این ۲ کشور را مظهر تجلی اسلام ناب محمدی دانست و از امام راحل که پرچم اسلام را برافراشت و به مبارزه با استکبار جهانی پرداخت به نیکی یاد کرد.

الدیلمی درخصوص ارتباط ۲ کشور ایران و یمن قبل و بعد از اسلام گفت: در تمام سطوح از مقام عظمای ولایت تا دیگر مسوولان این علاقه و ارتباط را می‌بینیم؛ این عشق و علاقه فقط ارتباط عاطفی نیست بلکه با معرفت پیش می‌رود.
وی با بیان اینکه آنچه در شهر دزفول می‌بینم در یمن نیز می بینم، افزود: برخی از مصادیق درخصوص تاریخ یمن غیرموثق هستند چراکه برخی افراد درخصوص زیدیه کتابها و مطالبی نوشتند که باعث پریشانی اذهان عمومی شدند.
سفیر یمن در ایران از محققان دعوت کرد تاریخ و اندیشه یمن را از اندیشمندان یمنی دنبال کنند چرا که مسایل علمی در این مجال خیلی زیاد است.
وی با بیان اینکه در خصوص تاریخ زیدیه در یمن شخصیت های زیادی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنیم، افزود: آنچه یمن و مقاومت مردم این کشور را نشان می دهد و مظهر و نمایان گر مقاومت آن است انصاراله است و پرچم دار این مجاهدت و قیام و رهبر این قیام حوثی است.

وی اظهار امیدواری کرد تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای صنعا و دزفول زمینه‌ای برای شناخت برادرانتان در یمن باشد.

الدیلمی افزود: امیدواریم این تفاهم نامه راهی برای تبادل فرهنگ‌ها، آرمان‌ها و اعتقادات بین این ۲ شهر و حرکتی نو بین شهرهای دارای همخوانی باشد.
وی همچنین از جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان و مردم که در کنار مردم یمن ایستادند تشکر کرد و گفت: 
بعدا تاریخ خواهد نوشت آن زمان که یمن تنها بود ونوای یاری می‌طلبید کسی جز ایران و مقام معظم رهبری در کنار یمنی‌ها قرار نگرفت.

به گزارش ایرنا نشست علمی مطالعات فرق شیعه و آیین امضای پیش نویس خواهرخواندگی دزفول و صنعا روز پنجشنبه در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار شد.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 0 + 0 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید