حادثه ساعت ۲۲:۵۶ بیست و نهم اسفند رخ داد و در بررسی‌ها مشخص شد که شب حادثه قاتل پس از ورود به خانه پدری همسرش، با همسر و مادرزنش به‌دلیل اختلافات خانوادگی درگیر شده و با چاقو به سمت آن‌ها حمله کرده بود.

اعدام قاتل شب سال نو / قاتل بی‌رحم زنش را با چاقو کشت

به گزارش سلام نو به نقل از همشهری، عامل نخستین جنایت سال ۹۷ در پایتخت که تنها چند ساعت پس از تحویل سال مقابل چشمان فرزندانش جان همسر جوانش را گرفت، به دار مجازات آویخته شد.

حادثه ساعت ۲۲:۵۶ بیست و نهم اسفند رخ داد و در بررسی‌ها مشخص شد که شب حادثه قاتل پس از ورود به خانه پدری همسرش، با همسر و مادرزنش به‌دلیل اختلافات خانوادگی درگیر شده و با چاقو به سمت آن‌ها حمله کرده بود.

در این حادثه زن جوان جانش را از دست داد و مادرش مجروح شد که برای درمان به بیمارستان انتقال یافت. پس از این حادثه متهم فرار کرد، اما شب تا صبح در خیابان‌ها پرسه می‌زد و در نهایت به کلانتری ۱۰۶نامجو رفت و خود را معرفی کرد.

وی در بازجویی‌ها به قتل همسر و زخمی کردن مادرش اعتراف کرد و درخصوص جزئیات حادثه گفت: حدود ۱۰ماه پیش به‌دلیل بیکاری و مشکلات خانوادگی با همسرم اختلاف پیدا کردم. او به همراه ۳فرزندمان خانه را ترک کرد و به خانه پدری‌اش رفت. در این مدت بارها از او خواستم تا به خانه برگردد، اما قبول نمی‌کرد تا اینکه شب عید به‌دنبال او که در خانه پدرش بود رفتم و او را بیرون بردم و برایش خرید کردم. قرار شد سال تحویل همراه بچه‌ها به خانه برگردد و عید همگی به سفر برویم، اما او سرقولش نماند.

وی ادامه داد: سال تحویل به خانه نیامد، اما با این حال وسایل را جمع کردم و امیدوار بودم با هم به سفر برویم. بعد از سال تحویل وقتی به خانه مادرزنم رفتم، همسرم گفت: دیگر حاضر نیست با من زندگی کند. این حرف‌ها را که شنیدم عصبانی شدم، برای همین به خانه برگشتم و یک چاقو برداشتم. دوباره به خانه مادر زنم رفتم و با لگد در ورودی را باز کردم و داخل خانه شدم.

وی ادامه داد: همسرم را با خود کشیدم تا از خانه بیرون ببرم، اما مادر زنم مانع شد که در همین حین چاقو به او اصابت کرد و زخمی شد. با وجود این همسرم را با خود می‌کشیدم، پسر۱۶ و دختر ۶ساله ام هم حضور داشتند، پسرم شوکه شده بود و فقط نگاه می‌کرد، اما دخترم به پایم افتاده بود و با گریه از من می‌خواست که دعوا را تمام کنم، اما من دیوانه شده بودم. درحالی‌که کنترلم را از دست داده بودم، چند ضربه هم به همسرم زدم و بعد فرار کردم.

متهم به قتل پس از بازسازی صحنه قتل به زندان انتقال یافت و مدتی بعد در شعبه دوم دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفت. در جلسه محاکمه مادر و ۲نفر از فرزندان مقتول، خواستار قصاص مرد همسرکش شدند، اما یکی از فرزندان مقتول صغیر بود و قیم او پدربزرگش (پدرقاتل) بود که وی از قصاص پسرش صرف‌نظر کرد و او را بخشید. در این شرایط حکم قصاص مرد همسرکش صادر شد و قضات دیوانعالی کشور مهر تأیید بر رأی صادر شده زدند.

پس از قطعی شدن حکم، پرونده به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده و شمارش معکوس برای قصاص قاتل شروع شد. اما مادر مقتول فوت شد و فرزندان وی همچنان خواستار قصاص قاتل بودند؛ چرا که مادر مقتول زمانی که زنده بود منتظر روز اجرای حکم بوده است.

به این ترتیب ابتدا تفاضل دیه در این پرونده پرداخت شد و بعد دیه به یکی از فرزندان مقتول که قیم او قاتل را بخشیده بود، تعلق گرفت. در این شرایط پرونده آماده اجرا شد و مرد اعدامی چند روز قبل در زندان رجایی شهر پای چوبه دار رفت و قصاص شد.

کد خبرنگار: ۱۴
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 0 + 0 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید