حقوق بازنشستگان باز هم تغییر کرد.

فوری: افزایش حقوق بازنشستگان تغییر کرد | جزئیات جدید
به گزارش سلام نو، حقوق بازنشستگان با تغییر همراه خواهد شد. حقوق بازنشستگان هر سال افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان با نرخ تورم فاصله دارد. حقوق بازنشستگان این ماه هم با افزایش همراه نبود. جزئیات جدید درباره حقوق بازنشستگان را بخوانید.

جزئیات جدید حقوق بازنشستگان

میرهاشم موسوی  پیرامون آخرین تحولات درباره افزایش حقوق بازنشستگان و شایعات مطرح شده درخصوص مذاکرات غیررسمی برای کاهش میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران گفت: ما هیچ مذاکره‌ای را در قالب کانون‌های غیر رسمی و افراد درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان نداشتیم و تنها در این رابطه با کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی مذاکره رسمی شده است و در این رابطه کسانی که اظهارنظر می‌کنند خود باید پاسخگوی شایعات باشند.

وی اضافه کرد: ما به‌عنوان مسئولان سازمان تامین اجتماعی و براساس ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی باید جمع‌بندی خود را اعلام و مصوبه خود را براساس جمع‌بندی در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی انجام می‌دادیم که این اقدام صورت گرفت و مصوبه خود را به دولت ارسال کردیم. همچنین در جلسات کارشناسی کمیسیون‌های دولت نیز حضور یافته و از مصوبات سازمان با استدلال‌های خود دفاع کردیم.

موسوی با تاکید بر اینکه «دولت نیازمند بحث کارشناسی فرابخشی برای اجرای مصوبه اعلامی افزایش حقوق بازنشستگان است» ادامه داد: ما بنابر قانون مصوبه خود را به هیئت دولت فرستادیم و طبق قانون موظف به اجرای نظر نهایی هیئت دولت هستیم، اما موضع مورد دفاع در هیئت دولت همان است که خود در مجموعه سازمان تامین اجتماعی مصوب شده است. فعلا هم به جز این اتفاق هیچ رویداد دیگری وجود نداشته و مذاکره‌ای صورت نپذیرفته است.

حقوق بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی که در آن گفته شده «مستمری ازکارافتادگی کلی و مستمری بازنشستگی و مجموع مستمری بازماندگان در هر حالتی نباید از حداقل مزد کارگر عادی کمتر باشد»، اظهار کرد: اهل فن می‌دانند معنای ماده ۹۶ و ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی چیست و ما براساس این دو ماده مصوبات خود را اعلام کردیم. البته سنواتی وجود داشته است که عدد پرداختی کمتر از این عدد مطابق با این مواد قانون بوده است، اما نتیجه اعلامی کار کارشناسی ما این بوده است که همان عدد مطابق با مواد قانونی باید پرداخت شود. اجرای این جمع‌بندی کارشناسی ما البته منوط به تصمیم هیئت دولت است و هرچه این هیئت تصویب کند، ما در نهایت موظف به اجرای همان مصوبه نهایی هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف احیای شورای عالی تامین اجتماعی بیان کرد: پس از ابلاغ سیاست‌های کلی تامین اجتماعی در فروردین‌ماه از سوی مقام معظم رهبری، نظرات کارشناسی مختلفی برای ایجاد یک سازوکار هماهنگی و تصمیم‌گیری در یک سطح بالاتر از مجموعه‌های کوچک‌تر مطرح شد. البته بنده در زمینه اینکه آیا مجلسی‌ها پیشنهاد رسمی داده‌اند یا دولت برنامه‌ای در این زمینه برای ارسال به مجلس دارد، اطلاعی ندارم. برخی معتقدند همان ساختار نظام جامع رفاه می‌تواند به‌تنهایی این هماهنگی را انجام دهد و برخی کارشناسان عقیده دارند که نیاز به یک نهاد هماهنگ کننده بالادستی کاملا مستقر را پیشنهاد می‌دهند و برخی نیز بحث احیای شورای عالی تامین اجتماعی را مطرح کردند. البته این پیشنهاد نیز مطرح است که یک نهاد فراتر از سه قوه در زمینه هماهنگی سیاست‌های تامین اجتماعی لازم است که آن نیز بحث کارشناسی دیگری است، اما به هرحال ما نیاز به یک اجماع تجربی درباره مسیر لازم در هماهنگی سیاست‌های تامین اجتماعی داریم.

موسوی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور درباره خصوصی‌سازی‌ها و وعده‌های مربوط به انجام مطالبات دولت نسبت به سازمان تامین اجتماعی از طریق واگذاری‌ها در دور جدید خصوصی‌سازی و واگذاری شرکت‌های دولتی گفت: آنچه دولت متعهد به اجرای آن بوده اعطا و فروش سهام ۹۰هزار میلیارد تومان از شرکت‌های دولتی است که تاکنون ۷۳هزار میلیارد تومان آن از شرکت‌های غیرزیان‌ده واگذار شده است. البته دورنمای واگذاری‌ها برای انجام تعهدات دولت می‌تواند بیشتر از رقم ۹۰هزار میلیارد تومان باشد اما ما باتوجه به شرایط موجود کشور فعلا به تحقق همان ۹۰هزار میلیارد تومان (۱۷هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های باقی مانده) نیز راضی هستیم.

کد خبرنگار: ۱۵
۲۱۵دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 197
 • هادی DE ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  35 2
  مضمون گفتار با تیتر شما مغایرت دارد چرا اینطور تیتر میزنید؟؟
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  30 0
  لطفا زودتر تمومش کنید خستمون کردین
 • فران IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  37 2
  جناب آقای دکتر موسوی .باقیمانده ۲۵ درصد همسانسازی بازنشسته ها که دست خودتان هست و نیازی به تصویب هیات دولت ندارد چرا آنرا احرا نمیکنید.ما که خسته شدیم از این همه اخبار و اطلاعات بی حاصل هر روز اشاره میشه هنوز هیات دولت تصویب نکرده .یا هزار بازی دیگه واقعا خسته شدیم.آه در بساط برایمان نمانده .
 • علیرضا IR ۱۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  32 1
  باسلام چرا حرف رو کش می دین توی یک جمله خلاصه کنبن. وسلام
 • بازنشسته IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  27 1
  مال همه رو همسان سازی کنید اخه یعنی چی حق اولاد و عائله مندی که یکی میگیره یکی نمیگیره
 • علیرضا IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  15 0
  نابرده رنج گنج میسر نمی شود...مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد..اگر دردنیای هستی تنهای تنها باشم..باز یکی رادارم وآن خدای من هست ....باشه شما هرروز یه داستان تعریف کنید برای این قشر کارگر15
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  14 4
  اخبار تکراری
  • IR ۰۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
   0 0
   شما اصلن نظر هم منتشر میکنید
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  18 2
  هیچوقت اصل خبر بامحتویات مطابقت نداشت
 • ناشناس IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  17 1
  من هیچ نظذی نداریم وفقط منو از بدهکاری نجاتم بدهید من یک بازنشسته تامین اجتماعی بدبختم گرفتارم خواهش خواهشا نجاتم دهید ازبدهکاری
 • علی فاتحی IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  28 1
  باید حقوق کارگران بازنشستگی افزایش بیابد
 • IR ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  20 2
  چرا نمخوای بدونید که ما بازنشستگان به نونه شب متحاجیم تا کی منتظره بمانیم خدا را خوش نمیاد التماس دعا
 • مستمربگیر تامین اجتماعی IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  19 1
  تروخدا چرا تکلیف ما معلوم نیست ار دولت محترم خواهش داریم که زودتر به دادا ما برسد دراین سن پیری و مریضی دیگر توان فکر کردن نداریم
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  23 1
  هر روز در باره افزایش حقوق خبرهای متفاوت میگویند برای آرام کردن بازنشسته ها .معلوم هست به جمع بندی نرسیده اند که اخبار متفاوت میگویند
 • لیلا IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  4 1
  لطفا حقوق بازنشستگان رو زیاد کنید
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  6 0
  خواهشآ تمومش کنید همسان سازی رو انجام بدید.واقعا ما باز نشسته ها خییئیلی تحت فشارم.
 • IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  4 1
  واقعاحیف نت که برای اخبارتان مصرف شود
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  2 2
  سلام خدمت وزیرمحترم تامین اجتماعی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 6 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار