ارزیابی ها نشان می دهد که در هفته سپری شده بازار با رشد عجیب قیمت «سمند lx» و «سمند سورن پلاس» روبرو بوده، بطوریکه «سمند lx» در بازار رشد ۵۷ میلیونی را تجربه کرد  و  «سمند سورن پلاس» نیز رشدی ۳۶ میلیونی در بازار داشته است

افزایش ۵۷ میلیون تومانی قیمت این خودرو در یک هفته!

به گزارش سلام نو به نقل از اقتصاد نیوز، پرونده خودروهای داخلی در آخرین هفته اردیبهشت ۱۴۰۱ با رشد ۲ تا ۵۷ میلیون تومانی قیمت بسته شد. براساس ارزیابی های صورت گرفته در این هفته «سمندX» با افزایش ۵۷ میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته بیشترین رشد قیمت را به خود اختصاص داد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمندLX» این هفته رکوددار رشد قیمت در بازار بوده است. به گفته فعالان بازار خودرو کاهش عرضه یا به عبارتی دیگر عدم عرضه یکی از عمده ترین دلایل گرانی این خودرو در بازار به شمار می‌رود.

افزایش نرخ دلار یکی دیگر از دلایلی است که فعالان بازار خودرو رشد قیمت در بازار را به آن نسبت می دهند و معتقدند که نوسانات پی در پی نرخ دلار بر بازار خودرو اثرگذار بوده است. در آخرین روزهای هفته سپری شده قیمت دلار از ۳۰ هزار تومان عبور کرد و این امر موجب شد تا بازار خودرو هم عکس العمل افزایشی از خود نشان دهد. خبر آزاد شدن واردان خودرو از دیگر اخباری است که در هفته های اخیر اعلام شد، اما هرچند تصور می شد این خبر بتواند بازار ناآرام خودرو را آرام کند با این حال نامشخص بودن جزئیات و چگونگی آیین‌نامه واردات خودرو موجب شد تا هنوز شاهد اثرات این خبر در بازار نباشیم و با توجه به خبر اعلام شده از سوی وزیر صمت باید در هفته های آینده منتظر تاثیر این خبر در بازار باشیم.

وضعیت بازار خودرو

ارزیابی ها نشان می دهد که در هفته سپری شده بازار با رشد عجیب قیمت «سمند lx» و «سمند سورن پلاس» روبرو بوده، بطوریکه «سمند lx» در بازار رشد ۵۷ میلیونی را تجربه کرد  و  «سمند سورن پلاس» نیز رشدی ۳۶ میلیونی در بازار داشته است. اما از میان ۱۴ خودرو داخلی که در هفته جاری مورد ارزیابی قرار گرفته اند؛ سه خودرو تغییر قیمت نداشتند و ۵ خودرو نیز با  افت قیمت در بازار عرضه شدند.  

قیمت کوییک در بازار خودرو

این هفته خانواده کوییک بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند و هر دو خودرو این خانواده استپ قیمت را به تغییر ترجیح دادند، با این شرایط «کوییکR» ۲۳۰ میلیون تومان و «کوییک معمولی» ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورد.

«شاهین» هم این هفته با رشد ۱۱ میلیون تومانی قیمت رو به رو شد و ۳۸۸ میلیون تومان دست به دست شد.

کوییک

قیمت تیبا در بازار خودرو

اما خانواده تیبا این هفته را با افت ۲ تا ۵ میلیونی قیمت پشت سر گذاشتند. با این شرایط «تیبا صندوقدار» با افت ۵ میلیونی ۱۹۵ میلیونی شد و «تیبا ۲ معمولی» هم با افت ۲ میلیونی در هفته گذشت ۲۰۵ میلیون تومان قیمت خورد.

اما «ساینا» دیگر محصول گروه خودروسازی سایپا این هفته ۳ میلیون تومان در بازار افزایش قیمت داشت و ۲۱۸ میلیون تومان به فروش رفت.

تیبا 30

قیمت محصولات پژو در بازار

 اما ۲۰۷ها این هفته با جریان گرانی همراهی نشد و هر دو محصول این خانواده با افت ۲ میلیونی قیمت هفته را به پایان رساندند. «پژو ۲۰۷ دنده ای» در آخرین هفته اردیبهشت ماه ۴۱۰ میلیون تومان از سوی فعالان بازار قیمت داده شد و «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» نیز ۴۱۵ میلیون تومان شد.

207 30

قیمت خانواده سمند در بازار

در این هفته خانواده «سمندLX» رکودار رشد قیمت در بازار بود؛ بطوریکه «سمندLX» در بازار رشدی ۵۷ میلیونی را در یک هفته به ثبت رساند و «سمند LX با موتورEF۷  » هم رشد ۳۶ میلیون تومانی داشت.

با توجه به رصد بازار «سمندLX»  در این هفته ۳۴۰ میلیون تومان قیمت خورد و «سمند LX با موتورEF۷  » هم این هفته ۳۹۳ میلیون تومان به فروش رسید.

 اما «سمند سورن پلاس» که این هفته با افزایش ۲ میلیونی با قیمت ۳۴۰ میلیون تومان در بازار  عرضه شد.

سمند 30

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته افت ۵ میلیونی داشت و  ۵۱۰ میلیون تومان قیمت خورد. قیمت «دنا معمولی» هم این هفته با افزایش ۱۲  میلیونی به ۳۹۸ میلیون رسید. اما «رانا پلاس» یکی از خودروی پرطرفدار بازار بدون تغییر ۳۲۰ میلیون تومان قیمت خورد.

رانا 30

کد خبرنگار: ۱۴
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 0 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید