دبیر خانه کارگر قزوین خواستار تسریح در صدور احکام افزایش حقوق بازنشستگان قبل از پایان اردیبهشت شد.

تعیین و تکلیف دولت برای حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان واریز شد؟
به گزارش سلام نو، حقوق بازنشستگان هر ساله با تصمیم دولت تغییر می کند و افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان یکی از دغدغه های اصلی بازنشستگان است. حقوق بازنشستگان با نوسان تورم باید تغییر کند و متناسب با آن باید بیشتر شود تا امرار معاش بازنشستگان دچار مشکل نشود . حسین سوری (فعال صنفی بازنشستگان کشوری) از دو فقره افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال جاری خبر داد. افزایش حقوق بازنشستگان همچنان در بلاتکلیفی است و این نگرانی مستمری بگیران را بیشتر از قبل کرده است .

دبیر خانه کارگر قزوین خواستار تسریح در صدور احکام افزایش حقوق بازنشستگان قبل از پایان اردیبهشت شد.

عیدعلی کریمی (دبیر خانه کارگر قزوین) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با افزایش مستمری بازنشستگان گفت: انتظار داریم هرچه سریعتر قبل از پایان اردیبهشت ماه جاری، احکام حقوقی جدید صادر شود. خواسته‌ی ما اعمال مصوبات شورایعالی کار با تمام مولفه‌های مزدی و همچنین اجرای متناسب‌سازی ۱۴۰۱ است.

او تاکید کرد: بایستی علاوه بر افزایش حقوق، متناسب‌سازی عادلانه برای تمام بازنشستگان ازجمله حداقل‌بگیران اجرایی شود. در عین حال باید مابه‌التفاوت فروردین ماه همراه حقوق اردیبهشت پرداخت شود.

به گفته کریمی، مدتی است مسئولان در ارتباط باصدور احکام افزایش حقوق بازنشستگان تردید دارند و تصمیم‌گیری نمی‌کنند و این موجب نارضایتی بازنشستگان شده است.

دبیر خانه کارگر در ادامه گفت: به هر صورت گرانی‌ها باعث بی‌ثمر شدن افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ شده است و اینکه گفته می‌شود ریشه تورم در افزایش حقوق کارگران است، باید بگویم خیر بلکه مصداق بارز ایجاد تورم، حذف ارز ترجیحی است که بارها فعالان اقتصادی و کارگری درباره تبعات حذف آن هشدار داده بودند.

کریمی در ادامه درباره وضعیت معیشتی بازنشستگان با افزایش گرانی‌ها گفت: وضعیت معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی خوب نیست حال آنکه آن‌ها دو ماه حقوق و مستمری خود را کامل دریافت نکرده‌اند.

او اضافه کرد: گرانی‌های این روزها سفره ساده و کوچک کارگران و بازنشستگان را بیش از پیش خالی کرده با این حال یارانه حمایتی هنوز به برخی خانوارهای کارگری بازنشسته اختصاص نیافته است.

او با اشاره به گفته مسئولان مبنی بر اینکه یارانه حمایتی برای ۷۲ میلیون ایرانی واریز شده است، افزود: بخشی از مردم علیرغم اینکه قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است هنوز یارانه خودشان را دریافت نکرده‌اند و توقع از دولت این است که نسبت به مدیریت این گروه از مردم که اقشار آسیب‌پذیرند، اقدام کند.

وی ادامه داد: افرادی که یارانه دریافت نکرده‌اند بسیاری‌شان طبقه بازنشسته و کارگر هستند که در دهک‌های بالا جا داده شده‌اند و توقع این است که دولت زودتر این موارد را اصلاح کند.

وی افزود: افزایش قیمت‌ها در بازار مواد غذایی، لوازم خانگی، قطعات الکترونیکی، مسکن، خودرو، سکه و ارز با هیچ متغیر و شاخص اقتصادی همخوانی ندارد.

دبیر اجرایی خانه کارگر با تاکید بر لزوم اقدام فوری دولت در کنترل قیمت‌ها یادآور شد: کارگران صدمه‌پذیرترین قربانیان شرایط کنونی اقتصادی هستند. نوسانات قیمت ارز، افزایش چندین باره قیمت اجناس مصرفی کارگران را نگران می‌کند آنهم در شرایطی که فشار روانی خطر اخراج از کار و عواقب بیکاری را نیز متحمل می‌شوند.

به گفته این فعال کارگری، اگر موج حرکت بی‌ترمز قیمت‌ها ادامه یابد، زندگی کارگران و بازنشستگان خصوصاً حداقل‌بگیران به طور جدی تحت تاثیر واقع می‌شود.

دبیر خانه کارگر قزوین در پاسخ به اینکه وقتی دستمزد و هزینه‌ها هیچ تناسبی با هم ندارند، کارگران و حقوق‌بگیران چگونه زندگی خود را تامین کنند، گفت: بخش عمده‌ای از کارگران و حقوق‌بگیران، نیازهای طبیعی و معمولی زندگی خود و خانواده‌شان را نادیده می‌گیرند تا بتوانند با دستمزد دریافتی زندگی‌شان را ادامه بدهند. بنابراین زندگی کارگری توام با رنج و تحمل سختی است.

وام ضروری ۱۲میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران به حساب حقوق بازنشستگی ۲۲ هزار و ۹۱۳ نفر از متقاضیان مشمول «نوبت پنجم» واریز شد.

کد خبرنگار: ۱۵
۱۰۵دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 93
 • سفره خالی IR ۰۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  7 2
  والله چی بگم ؟نگفتنم بهتره کو گوش شنوا؟
 • IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  11 1
  چرا اینماه حقوق مستمر بگیران زیاد نشد
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  10 3
  تو را به همه ی مقدسات قسم میدیم به فکر مستمری بگیران باشید وضعمون خیلی بده
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  8 1
  سلام خدا خیرتون بده خقوق ماهم کارگری است ۳۶۰۰ به علت اینکه پسرم شغل ازاد دارد یارانه ی ما رو قطع کردن ومی گوید دهک ۱۰ اگر دهک ده هستم پس چرذ برای دارو و الباقی مخارج کم میارم با داشتن همسر بیمارو عمل کرده بخدا همین یارانه ومعیشتی که می گرفتم باز کلی به دردم می خورد تورو خدا اعلام کنید برای پدر ومادر ها واریز کنن حداقل مال بچه ها رو قطع کنن اگرم پسرم کار می کنه برای اینده وپیری خودش کار می کنه بعدشم در امدرو حساب می کنید کرایه مغازه ومالیات والباقی مخارج رو حساب نمی کنید مغازه که مال خودش نیست
 • احمد IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  6 2
  آقای رئیس جمهور .به مقدساتت بازنشسته ام .مریضیم. مستاجرم .ماشین ندارم جزو دهک دهم قرار گرفتم یارانه هم برام واریز نشده
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  4 2
  حقوق مستمری بگیران ذره ای زیاد نشده
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  3 1
  هیچی بهتر کاچی
 • حمید حسین پور IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  1 0
  حقوقم ۴میلیون وسیصدتومانه،معیشتی به حسابم واریز نمیشه،میگن بچه ات سفر خارجی داره،فرزندم خارج از ایران،درغربت و دور از خانواده کار میکنه،من چگونه با این حقوق واین همه گرانی....چه کنیم
 • محمدعلی IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  0 3
  من بازنشسته هستم سنوات پایان خدمتم یه مقدارمانده بودبرای سامان دادن پسرم سپرده کردم دوتاخودروداشتم فروختم هنوزفک پلاک نشدن بنده راجزدهک ده قراردادن کلا یارانه ام قطع کردن پس عدالت کجارفت
 • حسین IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰
  3 0
  این چ وضعشه حقوق ما الان ۱سالو نیم میشه ک ۱۹۰۰ تومنه با این وضع میشه زندگی کرد
 • راضیه IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
  0 0
  لطفا خبر به روز و جدید برارید نه تکراری و بی سر و ته
 • IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
  0 0
  کی واریزمیشه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 3 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید