فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما در حال جراحی اقتصادمان هستیم و این جراحی سختی هایی دارد. به کمک مردمی بشتابید که سخت زندگی می کنند.

فرمانده کل سپاه: در حال جراحی اقتصاد کشور هستیم

به گزارش سلام نو به نقل از فارس،  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در مراسم اختتامیه سومین جشنواره اسوه در مشهد که به صورت ویدئوکنفرانس در سایر استان های کشور نیز برگزار می شد، اظهار کرد: هر بنای عظیم تکیه بر ستونها و استوانه‌های مستحکم دارد و پایگاه های بسیج همان ستون های قدرتمند و مقاوم و ریشه دار بنای با عظمت انقلاب و نظام اسلامی هستند.

وی افزود: بسیج در دامان سختی ها رشد کرده است، در میدان جهاد متولد شده و در عرصه نبرد های بزرگ استحکام یافته است. بسیج شمشیر اسلام و انقلاب و تجلی اراده الهی و نماد مغفرت و فضل الهی است.

سردار سلامی خطرنشان کرد: مسیر ما برای رسیدن به قله های بلند عزت و استقلای و آزادی، از طریق برداشتن گامهای بلند در یک میدان جهاد مستمر طی می شود. برداشتن نخستین گام، شرط لازم برای طی شدن یک مسیر است. اما کافی نیست.

وی افزود: پیروزی در فجر ۵۷ نقطه طلوع خورشید اسلام و سرآغاز حاکمیت الله بود. اما آنچه مهمتر است، استمرار این مسیر و استقامت است. مسیر جهاد طولانی است، اما مردان و زنان مجاهد صبور و شکیبا هستند. مستمرا حاضر و ناظر هستند و بر عهد و پیمان خود باقی هستند و رمز بقای استمرار حرکت خود می دانند.

سردار سلامی در ادامه گفت: حرکت ما اولا طولانی است و ثانیا به صورت مستمر با شیاطین جنس و انس در مبارزه و نبرد است. اسلام به خودی خود رفعت و بزرگی پیدا نمی کند و احکام الهی به خودی خود جاری نمی شود. پیاده سازی حدود و احکام الهی حاکمیت می خواهد و حاکمیت، قدرت و ارتقا و تحول میخواهد و تکامل می خواهد. چون دشمن مستمرا جبهه عوض می کند و راهبردها را تغییر می دهد.

وی خاطرنشان کرد: از آن روز اول تا امروز که ما در مسیر گام دوم این انقلاب بزرگ هستیم، همه جا با یک دست باید می‌ساختیم و با یک دست میجنگیدیم. با یک دست باید مجد و عظمت از دست رفته را می‌ساختیم و با یک دست باید کاخ استیلای دشمن را ویران می کردیم هر دو دست های ما فعال بود.

حضور بسیج در صحنه انقلاب، نه تنها ضروری، بلکه حیاتی است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری حضور بسیج در صحنه انقلاب، نه تنها ضروری، بلکه حیاتی است.

وی افزود: جای کوتاه آمدن در هیچ مقطعی از انقلاب نیست. ما امروز شایستگی قرار گرفتن در میدان جهاد در رکاب ولی امر مسلمین را یافته ایم که این یک توفیق بزرگ است. هر چه صحنه سخت تر باشد، حضور مومنانه ما بیشتر حیاتی و جدی است.

سردار سلامی تاکید کرد: روزگاری با دست خای در میدان جنگ ایستادید و با دست پر از صحنه جهاد پیروزمندانه خارج شدید و نترسیدید. از جنود ابلیس و شیطان ترسی نیست. آن جایی باید ترسید که مومن، میدان را ترک کند.

وی خاطرنشان کرد: تجربه این ۴۳ ساله این را نشان داده که باطل نابودشدنی است. باطل هویتی ندارد. نبود حق است که به او میدان می دهد. بسیج یارانه الهی برای مردم است که به یاری مردم بشتابند و بار سختی را از دوش آنها بردارند و سختی را برای آنها قبل تحمل کنند. بسیج راهگشا است. هیچ کشوری از این موهبت برخوردارنیست.

نبرد ما خاتمه نیافته است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: عنصر اصلی عبوردادن ما از ۴۰ سال جهاد نابرابر با بزرگترین امپراطوری های تاریخ بشر، شخصیتی است جانباز و در میانه میدان که با تدبیر و حکمت، انقلاب و نظام را اداره می کند. قدرت های بسیار بزرگتر به دلیل نداشتن این موهبت الهی فروریختند.

وی تاکید کرد: نبرد ما خاتمه نیافته است. ما در مسیر قدرتمند شدن، ساخته شدن و شکست ناپذیر شدن هستیم. مردم بیش از گذشته به شما نیاز دارند. هر پایگاه یک نظام اسلامی کوچک در مقیاس محله است. وقتی این نقاط منفصل از هم را به هم متصل می کنیم، این بنا پایدار باقی می ماند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: امروز دشمن فشار را در حداکثر ممکن وارد کرده است. مقاومت یعنی استقامت در گستره زمان. این یک رقابت بین ما و دشمن است و آن کسی پیروز میدان است که در سختیها خسته نمی شود.

وی افزود: امروز بسیجیان در حال رساندن آب به مرمان نواحی تشنه و محروم هستند و چه عبادتی از این بالاتر است؟ مگر می شود جامعه از شما بی نیاز شود؟ امروز ما تقریبا جزو کشورهایی هستیم که بیشترین توفیق و کمترین تلفات را در مقابل بیماری همه گیر جهانی داشته ایم. مگر ساختن کشور بدون شما ممکن است؟

سردار سلامی در ادامه گفت: بسیج متعلق به همه است و از کسی شناسنامه نمی خواهد. به هر کسی که نیازمند باشد کمک می کند. بسیج جوانمرد از و این جوانمردی را از امیر مومنان آموخته است. این مرام و مسلک بسیج است. خدا با وجود شما به هیچ دشمنی اذن استیلا نمی دهد و از شما دفاع می کند و به شما نصرت می دهد. این منطق حق است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ما در حال جراحی اقتصادمان هستیم و این جراحی سختی هایی دارد. به کمک مردمی بشتابید که سخت زندگی می کنند. با بودن شما آسایش و آرامش می بینند. شما مظهر آسایش و آرامش و امنیت برای مردم هستید.

وی افزود: دشمن امروز می خواهد ما را در خانه هایمان شکست دهد. ولی چون شما هستید، نمی تواند.

کد خبرنگار: ۱۳
۲دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 1 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار