به زودی سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه به هر دلیلی که یارانه نمی‌گیرند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

خبر خوش برای کسانی که یارانه نمی‌گیرند؛ ثبت‌نام آغاز می‌شود

به گزارش سلام نو به نقل از تجارت نیوز، به زودی سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

حجت الله عبدالملکی درخصوص ثبت نام افراد واجد شرایط دریافت یارانه افزود: بعضا ممکن است افراد، متمول و از دهک دهم باشند که وضع مالی شان خوب است ، آنها جواب مثبت دریافت نخواهند کرد ولی کارگران اگر یارانه بگیر نیستند، یارانه شان برقرار خواهد شد.

به نقل از تسنیم، وی درخصوص ثبت نام افراد واجد شرایط دریافت یارانه گفت: به زودی سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه به هر دلیلی که یارانه نمی‌گیرند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

 افزایش حقوق بازنشستگان کی اعمال می شود؟

وی از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در فیش حقوقی اردیبهشت خبر داد و گفت: اگر هم به هر دلیل به اردیبهشت نرسد، قطعا معوقات از ابتدای فروردین پرداخت خواهد شد و حتما در حقوق خرداد لحاظ خواهد شد.

وی گفت: براساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی حداقل سالی یکبار باید مستمری یا همان حقوق بازنشستگی توسط هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب شود و برای تصمیم گیری نهایی به هیات دولت یا هیات وزیران ارسال شود.

عبدالملکی درباره وام قرض‌الحسنه بازنشستگان نیز یادآور شد: سال گذشته ۴۰ درصد وام قرض الحسنه بازنشستگان را افزایش دادیم و در بازنشستگی کشوری وام‌های ازدواج فرزندان این افراد متجمع شده بود همه را یکجا پرداخت کردیم و تصویب کردیم و امسال هم حتما ثبت نام‌هایی که شده است تلاش می‌کنیم در اسرع وقت پرداخت کنیم.

وی افزود: در سایر حوزه‌های رفاهی مثل خرید اقساطی از مراکز فروشگاهی دیگر هم یک سامانه‌هایی شکل گرفته که بخشی اش کار می‌کند و بخشی اش در آینده نزدیک، کار خودش را شروع خواهد کرد.

عبدالملکی درباره مسکن کارگری نیز گفت: در حوزه مسکن کارگری یکی از مصوبات شورای عالی کار که البته باید در جلسه هیات دولت هم مطرح بشود افزایش تقریبا ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران است و مساله تفاهم نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی پنج شش ماه قبل برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی کارگری امضا کردیم.

وی افزود: تقریبا ۴۰۰ هزار نفر از جامعه کارگری در سامانه نهضت ملی تولید مسکن ثبت نام کردند که عمدتا شناسایی شدند و بخشی از زمین‌ها شناسایی شده و اختصاص یافته است و کار بعضی شروع شده و بقیه هم به مرور شروع خواهد شد. این مرحله اول کار از سالانه یک میلیون واحد مسکونی است که در مرحله اول توانستیم ۴۰۰ هزار واحد را برای کارگران درنظر بگیریم.

وزیر امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه درحال حاضر بیش از ۳۵ مدل قرارداد کار داریم که بخشی از آن قراردادها سفید امضاء هستند، گفت: این یکی از مشکلات جامعه کارگری است و رئیس جمهور هم دستور ویژه برای این قضیه دادند و امروز هم حضرت آقا تاکید کردند، این موضوع ِ قراردادهای موقتی و بسیار کوتاه مدت یا قراردادهای سفید امضاء باید رسیدگی ویژه شود.

وی با تاکید بر تامین امنیت شغلی کارگران افزود: در این خصوص کمیته‌ای باحضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل دادیم تا با رعایت اصل سه جانبه گرایی، موضوع قراردادهای موقتی و بسیار کوتاه مدت یا قراردادهای سفید امضاء رسیدگی ویژه شود، به نحوی که نظم و انضباط بهم نریزد، یعنی کارفرما را خیلی در مضیقه نگذارد، امنیت شغلی هم برای کارگر ایجاد کند و دو ماه هم به آن‌ها فرصت دادیم که به راهکار عملیاتی برسند.

عبدالملکی با اشاره به غیرقانونی بودن قرادادهای سفیدامضاء گفت: همه این قراردادهای سفید امضاء قانونا ممنوع است، درپی راهکار عملیاتی هستیم که این چیزی که قانون رویش صحه گذاشته بتوانیم با ضمانت اجرایی عملیاتی کنیم.

وزیر امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر راهکار قراردادهای موقتی و سفیدامضاء احتیاج به مصوبه هیات وزیران داشته باشد پیگیری می‌کنیم، اگر احتیاج به قانون داشته باشد لایحه تنظیم خواهد شد، اگر مقررات داخلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شدنی باشد یا مصوبات شورای عالی کار که بلافاصله تصویب و اجرا می‌کنیم.

کد خبرنگار: ۱۴
۱۰۵دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 83
 • سعید IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  13 1
  کدام سامانه شما که سامانه ای ننوشته آید
 • لیلی IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  7 4
  تکلیف بازنشسته هایی که یارانه نمیگیرن چی میشه
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  6 0
  ندارم
 • م IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  19 3
  اونایی که میگیرن با این پول چکار میتونن بکنم لطفاً قدرت خرید را افزایش بدید همه هزینه ها بالا میره
 • بازنشسته IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  8 0
  بازنشسته آموزش و پرورش هستم و یارانه و کمک معیشتی خانواده ما چند سال است قطع شده آیا ما جزء دهک پردرآمد هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ن م IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  7 1
  سلام برای برخی از کارکنان بازنشسته یارانه معیشتی واریز نگردیده است .
 • داریوش IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  4 0
  من بازنشسته نظامی هستم یارانم قط شده حقوقم کمتر از ۶ ملیونه
 • علی IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  2 1
  من هم بازنشسته هستم قبلا می گرفتم الان واریز نشده
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  5 0
  هفت شهر عشق را عطار گشت ،ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم.
 • مسعود IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  4 0
  من شوهرم کارگره ن یارانه دارم ن معیشتی ن سهام میشه لطفا رسیدگی کنین مستاجرم هستیم
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  3 0
  من یارانه میگرفتم ولی الان یارانه جدید هم ندادن من مستاجر هستم
 • منصوره کاشفی IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
  1 0
  من وهمسرش هردومستمری بگیر هستم رویهم ۶میلیون حقوق داریم هر دو بیماریم هیچ چیزی هم بنامم نیست معشت هم نداریم یارانه هم ب ای دو نفر مان پانصد تومان دادن ایا ما جزو طبقه مرفه هستیم
 • هیفاوحزابی IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  4 0
  قبلن یارانه میگرفتم الان ن من ن دوتا بچه هام
 • علی محمد زاده IR ۰۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  4 0
  سلام یارانه جدید ما واریز نشده
 • IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  10 0
  یارانه به همه بدین اگه کسی نخواد خودش انصراف میده مردم ماهمه خوبن
 • ناشناس IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  6 1
  درس خوبی به مردم دادید هرکس باید گلیم خودش را از آب بکشد حالا فهمیدیم در. آمد8میلیون درماه یعنی3هزار دلار افراد مرفه جامعه هستند مقایسه کنیم دیگر کشورها را
 • ندافی IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  3 0
  سلام یارانه جدید برا ی ما واریز نشده چکار کنیم
 • زهرا قاسمی IR ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  3 1
  سلام چرا برای ما یارانه واریز نشده ما باز نشسته هستم
 • بیژن IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  4 1
  من یارانه می‌گرفتم چرا الان برای من واریز نشده
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  1 0
  لطفا یه قانون هم بزارید برا کساییکه متلا خواهرو برادرهاییکه یه زمانی باهم زندگی میگردن الان جدا شدن و مستقل ، ولی یارانه میره به حساب نفره بزرگتر ، این قبیل مشکلات و هم رسیدگی کنید و یه سامانه ای برای جداسازی افراد بزرگسال ولی مجرد بکنید که با هم زندگی نمیکنن و پدر و مادرهم دیگه درقید حیات نیستن
 • داودی IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  0 0
  سلام من یارانم قبلا حذف شده ولی اون موقع پیگیری نکردم بعدش کرونا اومد و من کارم و از دست دادم چون کارگره ارایشگاه هستم بعدشم هرچی تلاش کردم برا یارانه هیچ جایی نبود که پیگیری کنم و فقط یه سایت بود که اونجاهم مراجعه کردم ولی جوابی برام نیومد الان بکار هستم اجاره منزل هم باید بدم دوتا بچه هم دارم ولی نه یارانه میگیرم نه معیشتی نه این جدیده رو. از مسئولین درخاست میکنم مساله مارو پیگیری کنن چون واقعا در مضیقه هستیم و به این پول نیاز داریم
 • غلامرضا مرزارا IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
  0 0
  سلام من یک بازنشسته شبکه بهداشت درمان می باشم برای من دو ما یار آنه نیامد و الان هم یارانه جدید را برای همه ریختن برای من نیامده است لطفاً بگوید کجا باید بروم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 7 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار