معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در حال حاضر وضعیت ما در زمینه بستری تا حدودی باثبات است و قدری نسبت بستری به ترخیص‌شدگان بیشتر است.

افزایش بیماران سرپایی کرونا در مازندران

به گزارش سلام نو، عباس علیپور در گفتگو با مهر با بیان اینکه در وضعیت کرونا در استان‌های مختلف قدری متفاوت است، افزود: در برخی مناطق قله دوم موج ششم کرونا دیده می‌شود و هنوز به وضعیت قبل از این موج نرسیدیم.

وی با اظهار اینکه مجدداً شاهد افزایش مختصری به ویژه در حوزه بستری هستیم، افزود: در حال حاضر وضعیت ما در زمینه بستری تاحدود باثبات است و قدری نسبت بستری به ترخیص شدگان بیشتر است.

وی با عنوان اینکه وضعیت بیماران سرپایی کرونایی در استان صعودی است افزود: شیب این وضعیت تند نیست ولی در زیرگروه‌های خاصی از جمله دانش آموزان ابتدایی این روند صعودی است.

علیپور بیشترین چالش را مربوط به گروه‌های سنی دانش آموزی پنچ تا ۱۲ ساله ذکر کرد و افزود: تعداد مبتلایان در این گروه نسبت به قبل از بازگشایی مدارس و دیگر گروه‌های سنتی بیشتر شده است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: اگر وضعیت کرونا بین دانش آموزان مدیریت شود نگرانی ما در این زمینه از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: استان‌هایی که در واکسیناسیون دوز سوم موفق بودند وضعیت بهتری دارند و به رغم وجود بیش از ۱۵ میلیون مسافر در نوروز و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مطلوب نبودن آن، با اجرای طرح واکسیناسیون دوز سوم در مهار بیماری تلاش شده است.

وی میزان تزریق واکسن دوز سوم را ۵۹ درصد بیان کرد و گفت: یکی از دلایل پایین بودن تزریق واکسن بین دانش آموزان نگرانی از تزریق واکسن و یا عدم آمادگی برای بازگشایی مدارس است.

علیپور با بیان اینکه ۳۰ درصد دانش آموزان پنج تا ۱۲ ساله واکسن تزریق کردند، افزود: واکسن‌های ایمن مورد استفاده قرار می‌گیرد و نباید هیچ نگرانی در این زمینه وجود داشته باشد.

کد خبرنگار: ۱۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 6 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید