اکنون شهر زیرزمینی با حداکثر ظرفیت مشغول فعالیت است و به نظر می‌رسد تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا در مترو افزایش واگن و قطارها یا کاهش سرفاصله حرکت قطارها بوده تا از این طریق فاصله‌گذاری اجتماعی امکان‌پذیر باشد.

تردد واکسن‌گریزان و بیماران کرونایی با مترو ممنوع می‌شود؟

به گزارش سلام نو به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به وضعیت امیکرون در کشور و قرمز شدن شرایط تهران به لحاظ کرونا گفت: تمهیداتی اندیشیده شده است تا مسافران واکسن‌گریز یا کسانی که مبتلا به کرونا هستند کد ملی و نامشان از طریق سامانه «ایران من» برای شرکت بهره‌برداری مترو ارسال شود و بدین‌ترتیب این افراد امکان تردد در مترو را نخواهند داشت.

تهران بیش از یک هفته است که به لحاظ شیوع کرونا وارد وضعیت قرمز شده و آمار متوفیان و مبتلایان به صورت تصاعدی رو به افزایش است. شیپور امیکرون مدتی است در شهرهای مختلف از جمله پایتخت به صدا درآمده، هرچند جولان کرونا در تهران سبب کاهش آمار مسافران شهر زیرزمینی در پایتخت شده و در حال حاضر علاقه تهرانی‌ها به استفاده از مترو به دلیل شرایط کرونایی کاهش یافته است ولی به طور کلی مترو اولویت اصلی بسیاری از مردم پایتخت برای تردد در سطح شهر محسوب می‌شود به طوری که قبل از شیوع کرونا میانگین روزانه تا ۲ میلیون سفر از طریق مترو تهران صورت می‌گرفت.

اکنون شهر زیرزمینی با حداکثر ظرفیت مشغول فعالیت است و به نظر می‌رسد تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا در مترو افزایش واگن و قطارها یا کاهش سرفاصله حرکت قطارها بوده تا از این طریق فاصله‌گذاری اجتماعی امکان‌پذیر باشد. 

توسعه مترو علاوه بر کاهش ترافیک و تسهیل در رفت و آمد شهروندان در سطح شهرها، راهکاری جهت مقابله با آلودگی هوا محسوب می شود و توسعه آن همواره مورد توجه مدیران شهری در کلانشهرهای مختلف جهان بوده و نشانه‌ای از توسعه‌یافتگی شهرها محسوب می‌شود. اما اکنون مترو با مشکلات دیگری هم دست و پنجه نرم می‌کند و آن هم نیاز به تعمیرات واگن‌ها و سایر تجهیزات است، موضوعی که توجه به آن ایمنی شهروندان را به همراه دارد و باید فکر اساسی برای آن کرد. مسئولان مترو می‌گویند حدود ۷۰۰ واگن باید نوسازی و اورهال شود و وضعیت ۸۸ پله برقی هم نامساعد است ولی این موضوع نیاز به اعتبار و بودجه دارد. بودجه‌ای که این روزها در شورای شهر تهران بسیار مورد بحث است و کش و قوس‌های فراوانی برای آن وجود دارد. 

بررسی لایحه  بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه بخش منابع و درآمدها ۱۲ بهمن در صحن شورای شهر تهران انجام گرفت و اعضای شورای شهر نظراتشان را به صورت موافق و مخالف مطرح کردند. پس از صحبت‌های علیرضا زاکانی، شهردار تهران با پیشنهاد حبیب کاشانی برای  بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان مطرح و به رای گذاشته شد. سرانجام با ۱۷ رای موافق سقف بودجه شهرداری با ۵۰ هزار میلیارد تومان  در شورای شهر تهران تصویب شد. البته لایحه بودجه پیشنهادی که از سوی علیرضا زاکانی به شورای شهر ارائه شده بود بیش از ۵۶ هزار میلیارد تومان بود.

حالا موضوع همچنان بر سر بودجه داغ است هم در شهرداری و شورا و هم در دولت و مجلس؛ مدیران مترو می‌گویند باید به فکر چاره بود و جهادی و انقلابی برای شهر زیرزمینی فکری کرد. فکری اساسی که هم گره‌گشای تردد شهروندان باشد و هم مشکل ترافیک و آلودگی هوا را برطرف کند.

بر همین اساس درباره موضوعات مختلف در شهرزیرزمینی از جمله میزان بودجه حمل و نقل عمومی در دولت و شهرداری، اورهال قطارهای مترو، نوسازی تجهیزات، هشدار درباره وضعیت پله‌های برقی، ممنوعیت ورود مسافران کرونا مثبت به مترو و تمهیدات شهرزیرزمینی برای مسافران در شرایط امیکرون و... با مهدی شایسته اصل، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

موضوع بودجه کشور و شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۱ مورد نقد بسیاری از طرفداران حمل و نقل عمومی و کارشناسان مربوطه در این زمینه است. نظر شما در این زمینه چییست؟ 

ببینید، به طور کلی درباره لایحه بودجه مربوط به حمل و نقل عمومی دو مسئله وجود دارد یکی لایحه بودجه دولت که باید مجلس اقدامات مربوطه با پیگیری کند و ما از طریق رایزنی با برخی از نمایندگان مانند نمایندگان کمیسیون تلفیق این مسئله را مورد توجه جدی قرار داده‌ایم و امیدواریم اتفاقات خوبی به وقوع بپیوندند و موارد مغفول در حوزه حمل ونقل عمومی که سال‌ها مورد توجه جدی نبوده است مانند اورهال واگن‌های مترو و وضعیت اتوبوس‌ها مورد توجه قرار گیرد.

دیگر مساله بودجه شهرداری‌ها است که باید اقداماتی را با همکاری شورای شهر برای حمل و نقل عمومی انجام دهند.

کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران و به طور کلی اعضای شورا باید براساس میزان بودجه، هوشمندسازی شهر و اولویت‌بندی‌ها را مدنظر قرار دهند که قطعا حمل و نقل عمومی از اولویت‌های نخست شهر تهران محسوب می‌شود.

با توجه به اینکه رویکرد شهردار تهران در حوزه مترو به این صورت است که آمار سفرها را طی چهار سال آینده به ۱۰ میلیون سفر در روز در شهر زیرزمینی برسانیم، توجه به مسئله بودجه حمل و نقل عمومی ضرورت دارد.

میزان بودجه مصوب شورای ششم برای حمل و نقل عمومی در سال آینده چقدر است؟

براساس جلسه‌ای که هفته گذشته در صحن شورای شهر حاصل شد، هر چند که تغییراتی مدنظر شورای شهری‌ها بود، ولی حوزه حمل و نقل عمومی باید مورد توجه جدی باشد. کل بودجه حدود ۵۱ درصد نسبت به بودجه اصلاحیه سال قبل روند افزایشی داشت و حوزه حمل و نقل عمومی ن