با افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور تا روز گذشته ۵۶ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۷۴۱ نفر دوز اول، ۴۵ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳ نفر دوز دوم و ۸۰۳ هزار و ۲۹۰ نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۲ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۳۴ دوز رسید.

آخرین وضعیت بستری و مرگ‌ومیر کرونا به تفکیک استان‌ها / جدول

به گزارش سلام نو به نقل از خبرآنلاین، علی‌رغم سرعت گرفتن واکسیناسیون علیه پاندمی قرن در کشور،همچنان باید مراقب کرونا بود؛ چراکه رعایت نکردن بهداشت می‌تواند پیک ششم را به دنبال داشته باشد.

 بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۸۲ هزار و ۸۶۵ نفر رسید. در شبانه روز گذشته، ۹۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۹ هزار و ۵۳ نفر رسید.

دیروز پس از گذشت ۲۳۴ روز آمار مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ دو رقمی شد. آخرین بار روز ۱۲ فروردین امسال، مرگ و میر روزانه کمتر از ۱۰۰ نفر بود.

از ابتدای پاندمی کووید ۱۹ همیشه به رابطه عکس میان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و روند بیماری کرونا تاکید شده است، بر این اساس به گفته متخصصان هرچه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه بیشتر باشد، میزان ابتلا و به دنبال آن، بستری و فوت کاهش پیدا خواهد کرد و هر چه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه کمتر باشد، میزان ابتلا و به دنبال آن، بستری و فوت افزایش پیدا خواهد کرد.

باید توجه داشت که ویروس کرونا از نظر اجتماعی هوشمند است و تابع رفتار انسان‌ها عمل می‌کند، مدام به دنبال راه فراری برای جهش، تغییر و افزایش موارد ابتلاست و این گونه به حیات خود ادامه می‌دهد.

وضعیت پوشش واکسیناسیون کرونا در کشور

در عین حال با افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور تا روز گذشته ۵۶ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۷۴۱ نفر دوز اول، ۴۵ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳ نفر دوز دوم و ۸۰۳ هزار و ۲۹۰ نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۲ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۳۴ دوز رسید.

روند واکسیناسیون

علی‌رغم سرعت گرفتن واکسیناسیون علیه پاندمی قرن در کشور، همچنان درصد رعایت نکات بهداشتی  در حد ۴۷ درصد است.

همچنین طبق آخرین نقشه‌ رنگ‌بندی کرونایی در کشور که در ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۰ از سوی اپلیکیشن ماسک منتشر شد، اکنون ۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۵۸ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۳۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۴۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

روند اپیدمی در کشور

در عین حال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در هفته اخیر مصادف با هفته ۹۱ اپیدمی در کشور، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده ۴۱۱۹۵ مورد، تعداد موارد بستری جدید مورد ۷۲۸۹ و تعداد موارد فوتی جدید ۸۳۳ مورد بوده است که روند کاهشی دارد.

مرور روند همه‌گیری در استان‌های کشور در هفته سوم آبان ماه

تهران

در استان تهران در هفته سوم آبان ماه، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده، ١۵۵۵ مورد، تعداد موارد بستری جدید ٩٣۴ مورد و تعداد موارد فوتی جدید ١٠۶ نفر بوده است.

در هفته اخیر موارد بستری استان تهران کاهش مختصر و موارد فوت کاهش را نشان می‌دهد. بروز موارد بستری و میزان مرگ و میر از متوسط کشور کمتر است.

وضعیت بستری و فوتی تهران

ایلام

در ا