نگهداری قرص های ماشین ظرفشویی همانند بسیاری از امور نیازمند به رعایت برخی نکات خواهد بود. زیرا در صورت عدم توجه کافی این امر منجر به خرابی و کاهش کیفیت قرص های ظرفشویی خواهد شد.

با قرص ماشین ظرفشویی بیشتر آشنا شوید

قرص ماشین ظرفشویی یکی از پرکاربردترین شوینده های موجود در جهان بوده که از آن برای شستشوی ظروف استفاده می شود. در این مطلب می خواهیم به بررسی قرص های ماشین ظرفشویی اصل بپردازیم. همچنین در ادامه به معرفی برند های معروف سازنده قرص های ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت. در حال حاضر استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی از جایگاه ویژه ای در میان افراد جهان برخوردار می باشند. طراحی ماشین های ظرفشویی سبب شده تا استفاده از این گونه مواد شوینده با استقبال خوبی روبرو شود. البته انتخاب یک قرص ماشین ظرفشویی و همچنین نگهداری از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور با مطالعه این مطلب می توانید از نکات کلیدی در خصوص قرص های ماشین ظرفشویی آگاه شوید. همچنین برای کسب اطلاعات کامل در مورد قرص های ظرفشویی و خرید اصل این محصولات میتوانید به آدرس زیر مراجعه نمایید :

https://araskharid.com/product-category/سلامت-بهداشت/شوینده-ظروف/قرص-ماشین-ظرفشویی/

در هنگام خرید و استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی ممکن است سوالاتی برای برخی از افراد مطرح شود که تعدادی از آن ها به صورت موارد زیر خواهند بود.

 • در حال حاضر کدام برند مناسب ترین قرص های ماشین ظرفشویی را تولید می کند؟
 • استفاده از قرص های کدام برند برای ماشین ظرفشویی من، مناسب است؟
 • چطور می توانیم قرص های ظرفشویی اصل را تشخیص دهیم؟
 • چگونه می توان از قرص های ظرفشویی به بهترین شکل نگهداری کرد؟
 • آیا می توان قرص های ظرفشویی را به صورت نصفه استفاده نمود؟ استفاده از ژل بهتر است یا قرص ظرفشویی؟

این موارد به عنوان متداول ترین سوالات مطرح شده در خصوص قرص ماشین ظرفشویی به شمار می روند؛ همچنین با پاسخ به آن ها می توان مناسب ترین انتخاب ممکن را انجام داد. به همین منظور اگر شما هم تصمیم به تهیه قرص های ظرفشویی فینیش یا فیری گرفته اید می توانید آن را از فروشگاه های معتبر همانند فروشگاه اینترنتی ارس خرید (ارس شاپ) خریداری نمایید.

با بهترین برند های سازنده قرص ماشین ظرفشویی بیشتر آشنا شوید

قبل از پرداختن به معرفی برند های معتبر سازنده قرص ماشین ظرفشویی لازم است بدانید، طراحی و تولید این قرص ها نیازمند به تکنولوژی منحصر به فرد است. این امر سبب شده تا شرکت های محدودی در عرصه طراحی قرص های ظرفشویی ورود پیدا نمایند. در حال حاضر دو کمپانی بزرگ طراحی کننده قرص های ظرفشویی توانستند با عرضه محصولات فوق العاده بخش عمده ای از بازار را در اختیار بگیرند. این دو برند معروف که با نام های فینیش و فیری شناخته می شوند دو کمپانی متخصص در امر تولید قرص ماشین ظرفشویی هستند. امروزه کمتر کسی پیدا می شود که نام این دو کمپانی را نشنیده باشد. زیرا تمامی محصولات ارائه شده توسط این دو کمپانی از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند. کیفیت فوق العاده محصولات این دو کمپانی سبب شده تا همه روزه افراد بیشتری از محصولات آن ها استفاده نمایند.

قرص ماشین ظرفشویی فینیش

بررسی قرص ماشین ظرفشویی برند فینیش

کمپانی فینیش (Finish) به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های موجود در حوزه تولید قرص ماشین ظرفشویی محسوب می شود. این برند معروف فعالیت خود را در سال ۱۹۵۳ آغاز نمود؛ در این مدت با عرضه انواع مواد شوینده توانست نام خود را در میان بهترین برند های تولید کننده مواد شوینده ثبت نماید. در حال حاضر انواع محصولات برند فینیش مانند قرص های ماشین ظرفشویی در بیش از ۴۰ کشور جهان به فروش می رسند. این شرکت برای تولید قرص های خود از بهترین مواد اولیه موجود استفاده می کند که نتیجه آن طراحی یک محصول بی نقص بوده است. قرص ماشین ظرفشویی تولید شده توسط برند فینیش از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده که برخی از آن ها عبارتند از:

 • جلا دهنده ظروف جهت براق شدن ظرف های شسته شده
 • حاوی نمک جهت جلوگیری از خش افتادن ظروف
 • برخورداری از مواد ضد رسوب، جهت جلوگیری از ماندن اثر رسوبات بر روی ظروف

این موارد تنها بخشی از ویژگی های قرص های ماشین ظرفشویی تولید شده توسط برند فینیش هستند. بدون شک استفاده از این قرص ها می تواند شرایط بهتری را برای شستشوی ظروف مهیا نماید.

بررسی قرص ماشین ظرفشویی برند فیری

برند فیری به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت پروکتر اند گمبل شناخته می شود. این شرکت به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های موجود در کشور آمریکا به شمار می رود که از سال ۱۸۳۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. از جمله محصولات تولید شده توسط شرکت پروکتر اند گمبل می توان به مواردی همچون قرص ماشین ظرفشویی، ژیلت و ... اشاره نمود. یکی از نقاط قوت محصولات این برند، کیفیت بالای آن می باشد. زیرا در حال حاضر حدود سه میلیارد نفر در جهان از محصولات این برند آمریکایی استفاده می نمایند. به همین منظور نیاز است تا طراحی محصولات با کیفیتی عالی صورت گیرد. تولیدات حرفه ای این شرکت سبب شد تا از آن به عنوان یکی از بهترین برند های موجود در جهان یاد شود.  قرص ماشین ظرفشویی فیری یکی از محصولات تولید شده توسط این شرکت بوده که از کیفیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. این قرص ها با عملکرد مناسبی که دارند گزینه ایده آلی برای شستشوی ظروف خواهند بود. از جمله ویژگی های قرص های فیری می توان به مواردی مانند قدرت شویندگی بالا، ضد رسوبات مختلف و... اشاره نمود. نمونه پلاتینیوم جار یکی از بهترین قرص های ظرفشویی طراحی شده توسط برند فیری است.

قرص ماشین ظرفشویی فیری

شناسایی قرص ماشین ظرفشویی اصل

همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان گردید قرص ماشین ظرفشویی از تکنولوژی پیچیده ای برای طراحی، برخوردار است. این امر سبب شده تا کمپانی های کمتری بتوانند نام خود را در میان شرکت های مطرح سازنده قرص های ظرفشویی نگه دارند. از طرفی دیگر به علت پیچیده بودن تکنولوژی ساخت این قرص ها نگرانی از خرید قرص ماشین ظرفشویی تقلبی را به حداقل رسانده است. البته شما می توانید به سادگی با بررسی ظاهری قرص های ظرفشویی یکی از مناسب ترین آن ها را خریداری نمایید. نکته قابل توجه این است که در هنگام خرید قرص های ظرفشویی بسیاری از افراد ترکیدن یا چسبیدن قرص ها را به عنوان دلیلی برای تقلبی بودن آن می دانند. اما این دیدگاه نادرست بوده و علت این امر نگهداری نادرست قرص می باشد.

شیوه صحیح نگهداری قرص ماشین ظرفشویی

نگهداری قرص های ماشین ظرفشویی همانند بسیاری از امور نیازمند به رعایت برخی نکات خواهد بود. زیرا در صورت عدم توجه کافی این امر منجر به خرابی و کاهش کیفیت قرص های ظرفشویی خواهد شد. البته این نکات بسیار ساده هستند که در ادامه به ارائه برخی از آن ها خواهیم پرداخت. اما پیش از پرداختن به این نکات، باید حتما قرص ماشین ظرفشویی را در محل خشک نگهداری نمایید.

علت چسبیدن قرص های ماشین ظرفشویی به یکدیگر

یکی از دلایل اصلی چسبیدن قرص های ظرفشویی به یکدیگر، ورود رطوبت به درون بسته بندی آن است. به همین منظور باید حتما قرص های ظرفشویی در محلی خشک نگهداری شوند؛ تا به این ترتیب از چسبیدن قرص ها به یکدیگر جلوگیری شود.

علت ترکیدن قرص های ماشین ظرفشویی

قرص های ظرفشویی در صورت عدم نگهداری مناسب خاصیت خود را از دست خواهند داد. همچنین یکی از دلایلی که موجب ترکیدن قرص ماشین ظرفشویی می شود، نگهداری در فضای سرد است. به همین منظور باید حتما قرص های ظرفشویی را در محلی خشک همراه با دمای مناسب نگهداری نمود. همچنین شما می توانید انواع قرص های ظرفشویی فینیش و فیری را از فروشگاه های معتبر کشور مانند سایت فروشگاهی ارس خرید خریداری نمایید؛ تا به این طریق لذت استفاده از یک محصول با کیفیت فوق العاده را برای خود به ارمغان آورید.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

کدام برند سازنده قرص ماشین ظرفشویی برای دستگاه ظرفشویی شما مناسب است؟

یکی از مواردی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود می کند موضوع خرید قرص ماشین ظرفشویی مناسب است. همیشه در زمان استفاده از دستگاه های ظرفشویی یکی از مواردی که به طور مداوم مطرح می شود موضوع انتخاب برند قرص ظرفشویی سازگار با دستگاه است. همچنین در برخی مواقع نصاب های ماشین ظرفشویی با دادن پیشنهاد، باور های غلطی را به وجود می آورند. به طور کلی فرقی نمی کند که از کدام برند ماشین ظرفشویی استفاده می کنید. زیرا استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش یا فیری بهترین انتخاب ممکن برای انواع ماشین ظرفشویی خواهد بود. زیرا این دو کمپانی، با تجربه چندین ساله توانستند به خوبی قرص های خود را با ویژگی هایی کاملا سازگار با انواع دستگاه ظرفشویی طراحی نمایند. بنابراین شما می توانید با تهیه قرص های ظرفشویی از این دو برند، با خیالی آسوده از دستگاه ظرفشویی خود استفاده کنید.

قرص های ظرفشویی جدید، نصف نمی شوند

همانطور که عنوان گردید، جدیدترین نمونه های طراحی شده قرص ماشین ظرفشویی از برند های ذکر شده به هیچ عنوان نصف نمی شوند. این قرص ها که شامل مدل هایی همچون کوانتوم، جار، پلاتینیوم و... می باشند از یک پوسته تماما ژله ای برخوردار هستند. استفاده از این پوسته در طراحی قرص های ماشین ظرفشویی سبب شده تا نتوان آن ها را نصف نمود. به همین منظور فرقی نمی کند که تعداد ظرف های کثیف شما به چه میزان باشد، زیرا در هر صورت باید از این قرص ها به صورت کامل استفاده نمایید. بنابراین ممکن است این سوال ایجاد شود که در صورت نیاز به استفاده نیمی از قرص چه راه کاری پیشنهاد می شود؟ همانطور که می دانید در بسیاری از اوقات تعداد ظروف کثیف به اندازه تکمیل ظرفیت ماشین ظرفشویی نخواهد بود.

همچنین استفاده از قرص ماشین ظرفشویی کامل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد. به همین منظور باید از راه حل های مناسبی برای انجام این عمل استفاده شود. بنابراین یکی از بهترین راه های موجود جهت عدم استفاده از یک قرص ماشین ظرفشویی کامل، بهره گیری از ژل ظرفشویی خواهد بود. ژل های ظرفشویی به علت ساختار فیزیکی که دارند گزینه مناسبی جهت استفاده در ماشین ظرفشویی هستند. در این مواقع شما می توانید به اندازه مورد نیاز جهت شستشوی ظروف، از ژل های ظرفشویی استفاده نمایید. این امر مزایای قابل توجهی را برای شما به ارمغان آورد که یکی از مهم ترین آن ها صرفه جویی در مصرف قرص ماشین ظرفشویی خواهد بود.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی بهترین برند های تولید کننده قرص های ظرفشویی پرداخته شد. بدون شک برند های فینیش و فیری بهترین شرکت های تولید کننده قرص ماشین ظرفشویی هستند. همچنین در پایان پیشنهاد می شود با جستجوی عبارت"خرید قرص ماشین ظرفشویی از ارس خرید" در گوگل نسبت به خرید قرص های ظرفشویی از سایت ارس خرید با اطمینان کامل از اصل بودن کالا اقدام نمایید .

کد خبرنگار: ۹
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید