آمار فوتی ماهانه ایران در خرداد ماه ۴ هزار و ۷۷۱ نفر، تیرماه ۵ هزار و ۹۸ نفر و در مردادماه با افزایش بیش از ۲.۵ برابری به ۱۳ هزار و ۹۷۵ نفر افزایش یافت.

آمار وحشتناک کرونا در مرداد ۱۴۰۰؛ ایران در رتبه چهارم جهان قرار گرقت

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، محمدجواد دهقانی رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) گفت: بیش از ۳۲ درصد کل بیماران کرونایی کشور مربوط به بیماران در ۲ ماه تیر و مرداد ۱۴۰۰ بوده؛ به طوری که آمار بیماران جدید کشور از ۲۷۹ هزار نفر در خردادماه به ۵۲۸ هزار نفر در تیرماه و یک میلیون و ۵۳ هزار نفر در مرداد ماه رسیده است.

دهقانی در این خصوص توضیح داد: اطلاعات مستخرج از سامانه نماگر کووید-۱۹ (ISC COVID-۱۹ Visualizer) نشان می دهد که این میزان بیمار جدید در یک ماهه مرداد، بیشترین میزان ممکن در طول یک سال و نیم گذشته بوده است.

وی افزود: با این میزان افزایش، تعداد بیماران کشور از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به ۴ میلیون و ۶۷۷ هزار نفر در پایان مردادماه ۱۴۰۰ رسیده است. بر این اساس بیش از ۳۲ درصد کل بیماران کشور مربوط به بیماران در ۲ ماه تیر و مرداد ۱۴۰۰ بوده است.

دهقانی ادامه داد: این در حالی است که جمعیت بیماران جدید در مرداد ماه برای برخی کشورها از جمله آمریکا برابر با ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار نفر، هندوستان یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر، ایران یک میلیون و ۵۳ هزار نفر و برزیل یک میلیون و ۴۷ هزار نفر بود.

وی با بیان اینکه ایران از این نظر در جایگاه سوم دنیا قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: آمار بیماران جدید مردادماه در کشور انگلیس ۸۹۰ هزار نفر، ایتالیا برابر با ۱۸۲ هزار نفر، روسیه برابر با ۶۹۲ هزار نفر، فرانسه ۶۸۶ هزار نفر و اسپانیا ۵۲۱ هزار نفر گزارش شد.

آمار فوتی‌های ماهانه ایران

دهقانی گفت: آمار فوتی ماهانه ایران در خرداد ماه ۴ هزار و ۷۷۱ نفر، تیرماه ۵ هزار و ۹۸ نفر و در مردادماه با افزایش بیش از ۲.۵ برابری به ۱۳ هزار و ۹۷۵ نفر افزایش یافت و از این نظر، در میان کشورهای همزمان در جایگاه چهارم قرار گرفت. میزان فوتی در مردادماه در همه کشورها همزمان به جز برزیل (۲۷ هزار و ۴۴۰ نفر)، روسیه (۲۴ هزار و ۵۴۳ نفر)، آمریکا (۱۸ هزار و ۸۸۶ نفر) و ایران (۱۳ هزار و ۹۷۵ نفر) زیر ۳ هزار نفر بوده است. بر این اساس تا پایان مردادماه کل جمعیت فوتی کشور به ۱۰۲ هزار نفر رسید.

وی افزود: میزان کل جمعیت بیماران در ایران با افزایش ۵۲۸ هزار نفر بیمار جدید در تیرماه به بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و در مرداد ماه با افزایش یک میلیون و ۵۳ هزار نفری به ۴ میلیون و ۶۷۷ هزار نفر رسید.

به گفته رئیس موسسه علوم و پایش علم و فناوری، میزان کل آمار فوتی دنیا در تیرماه با افزایش ۲۶۸ هزار نفر فوتی جدید برابر با ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بود و در مردادماه با افزایش ۲۹۳ هزار فوتی به بیش از ۴ میلیون و ۴۴۳ هزار نفر رسید.

کد خبر: 55282469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 3 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار