ترکان با اشاره به تجربه تزریق واکسیناسیون در کشورهای دیگر دنیا گفت: در اکثر کشورها سر چهارراه‌ها و اماکن مذهبی و بهداشتی تزریق واکسن انجام می‌شود، اما ما هنوز با وضع اسف‌بار صف‌های طولانی سالمندان در گرمای هوای تابستان مواجه هستیم.

نمکی وزیری نمایشی است / حتی در صورت وجود واکسن ۶ ماه برای واکسینه کردن مردم زمان لازم است

در روزهای اخیر انتشار فیلم‌هایی از صف‌های عریض و طویل واکسیناسیون در حالی که هنوز محدوده سنی بسیار محدودی در حال دریافت واکسن هستند در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های مختلفی همراه بوده است. این تصاویر در کنار اخبار مربوط به رونمایی مکرر انواع واکسن‌های ایرانی پارادوکس تلخی را در مقابل دیدگان مردم رقم زده است. فرزانه ترکان با انتقاد از این روند می‌گوید این رویه پشت کردن به تجربه علمی دنیا و بی‌مسئولیتی در قبال سلامت و امنیت جانی جامعه است.

به گزارش سلام نو، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره وضعیت واکسیناسیون فعلی در کشور گفت: در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا کار واکسیناسیون خود را به اتمام رسانده‌اند، ما هنوز در درگیری جدی با این ویروس تلفات می‌دهیم و مسئولان حوزه بهداشت نیز کماکان مشغول شعار دادن‌اند.

او با تاکید بر اینکه «مطالبه مردم واردات واکسن است» از مدیریت وزیر بهداشت انتقاد کرد و افزود: آقای نمکی از نمایشی‌ترین وزرای کابینه روحانی بود و در شرایطی که هر روز مردم در حال از دست دادن عزیزان‌شان هستند، ایشان به شعار دادن و وعده‌های تحقق‌ناپذیر اکتفا کرده است.

ترکان ادامه داد: در زمینه تدوین پروتکل‌های بهداشتی، اجرای پروتکل‌ها و مدیریت واکسیناسیون به تجربه و دستاوردهای جهانی بی‌اعتنایی شد. ماراتن رونمایی از واکسن مقابل دیدگان مردمی که هر روز عزیز از دست می‌دهند مایه تاسف است.

او گفت: ابتلا به سویه دلتا هیچ طبقه‌بندی سنی و جنسی‌ای ندارد و این سویه ویروس با سرعت انتشار، ابتلا و تلفات بسیار بالایی در تمامی کشور بر زندگی مردم سایه انداخته است.

ترکان با تاکید بر کندی روند واکسیناسیون در کشور توضیح داد: حتی اگر از همین تیرماه واکسن به میزان کافی به کشور وارد شود، اگر کار واکسیناسیون را به صورت اصولی و با نیروی کافی کادر تزریق در سطح گسترده شروع کنیم، باز هم دست‌کم پنج تا ۶ ماه زمان برای برقراری ایمنی عمومی در کشور نیاز داریم.

او با انتقاد از فرصت‌سوزی در این زمینه افزود: البته این پیش‌بینی در شرایطی است که به سیستم صحیح تزریق واکسن مجهز باشیم که متاسفانه چنین همتی در بین مسئولان این حوزه وجود ندارد و کسی به دنبال بسیج نیروها برای واکسیناسیون نیست.

ترکان با اشاره به تجربه تزریق واکسیناسیون در کشورهای دیگر دنیا گفت: در اکثر کشورها سر چهارراه‌ها و اماکن مذهبی و بهداشتی تزریق واکسن انجام می‌شود، اما ما هنوز با وضع اسف‌بار صف‌های طولانی سالمندان در گرمای هوای تابستان مواجه هستیم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: اگرچه جان‌های عزیز زیادی از دست رفته، اما ای کاش از همین امروز با واقع‌بینی تصمیمی جدی برای خرید واکسن گرفته شود و اعتبار لازم برای این امر اختصاص یابد.

چکیده گفت‌وگو با فرزانه ترکان

-در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا کار واکسیناسیون خود را به اتمام رسانده‌اند، ما در عین درگیری جدی با این ویروس تنها شاهد شعار دادن مسئولان حوزه بهداشت و درمان هستیم

-آقای نمکی از نمایشی‌ترین وزرای کابینه روحانی بود و در شرایطی که هر روز مردم در حال از دست دادن عزیزان‌شان هستند، ایشان به شعار دادن و وعده‌های تحقق‌ناپذیر اکتفا کرده است

-ابتلا به سویه دلتا هیچ طبقه‌بندی سنی و جنسی‌ای ندارد و با سرعت انتشار بالا در حال گرفتن قربانی است

-در اکثر کشورها سر چهارراه‌ها و اماکن مذهبی و بهداشتی تزریق واکسن انجام می‌شود، اما ما هنوز با وضع اسف‌بار صف‌های طولانی سالمندان در گرمای هوای تابستان مواجه هستیم

-بیش از این نباید فرصت‌سوزی کرد و باید هرچه سریع‌تر برای خرید واکسن تصمیم جدی گرفت و برای آن اعتبار تعیین کرد

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 9 + 6 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار