توانیر با هدف تشویق بیشتر مردم، پاداشی برای معرفی استفاده غیرمجاز از برق در دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی در نظر گرفت و براین اساس معرفی کننده تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت خواهد کرد.

پاداش ۲۰ میلیون تومانی برای معرفی مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز

سخنگوی صنعت برق گفت: تاکنون یک میلیارد تومان پاداش به معرفی کنندگان مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز پرداخت شده است.

به گزارش سلام نو به نقل از  ایرنا، «مصطفی رجبی مشهدی» امروز (دوشنبه) در گفت‌وگویی افزود:تاکنون میزان پرونده‌های رسیدگی شده برای پرداخت پاداش معرفی استخراج کنندگان غیرمجاز رمز ارز به یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان رسیده است که از این رقم یک میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: نزدیک به یکسال است که برخورد جدی با استفاده کنندگان غیرمجاز از برق در شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران آغاز شده است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: از زمانی که اطلاع رسانی شد، افراد یا مراکزی که از برق دارای یارانه به شکل غیر مجاز یا از برق غیر تعرفه رمزارز استفاده کنند، خلاف است و با سواستفاده کنندگان برخورد جدی می شود. همکاری مردم از آن زمان با صنعت برق برای معرفی این نوع فعالیت های غیرقانونی بیشتر شد.

رجبی مشهدی گفت: مردم این نوع فعالیت ها را در سامانه سمات که از سوی توانیر برای معرفی استفاده غیرمجاز از برق راه اندازی شد، گزارش کردند.

وی ادامه داد: توانیر با هدف تشویق بیشتر مردم، پاداشی برای معرفی استفاده غیرمجاز از برق در دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی در نظر گرفت و براین اساس معرفی کننده تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت خواهد کرد.

سخنگوی صنعت برق افزود: معرفی کنندگان در سایر مکان ها هم تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش دریافت می کنند.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: براین اساس تاکنون یک میلیارد تومان پرداخت شده اما میزان پرونده های رسیدگی شده ۱.۸ میلیارد تومان است.

وی گفت: کسانی که هنوز پاداش خود را دریافت نکرده اند، کمی صبر داشته باشند تا پس از طی مراحل اداری پاداش آنها پرداخت شود.

سخنگوی صنعت برق میزان پرونده ها را حدود چهار هزار اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: حدود ۲ هزار پرونده رسیدگی شده است یعنی ۲ هزار نفر که حدود ۲ میلیون تومان دریافت کرده اند.

رجبی مشهدی ادامه داد: تاکنون ۲۰۰ هزار دستگاه ماینر غیر مجاز کشف شده که برق مصرفی آنها حدود ۶۰۰ مگاوات است.

وی افزود: این ۶۰۰ مگاوات نیروگاهی ۸۰۰ مگاواتی نیاز داشت تا برق آنها را تامین کند و برق مصرفی آنها معادل مصرف سه استان کشور بود.

سخنگوی صنعت برق گفت: این دستگاه های کشف شده از برق یارانه دار استفاده می کردند که یارانه ای که به آنها تعلق می گرفت ۲۰ میلیارد تومان بود.

رجبی مشهدی افزود: این یارانه ۲۰ میلیارد تومانی می توانست به ساخت نیروگاه و نیز بازسازی شبکه تعلق گیرد.

وی ادامه داد: این دستگاه ها علاوه بر مصرف غیرمجاز برق خسارت هایی به شبکه برق کشور وارد کرده اند که باید رسیدگی شود.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: امید است با همراهی خوب مردم این پدیده از شبکه برق کشور حذف شود.

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 5 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار