دستگاه رفع موی زائد دایود منجر به روشی دائمی برای رفع موهای زائد شده است و در پایان هر دوره درمان برای تثبیت اثرگذاری آن کافیست هر ۶ ماه یکبار لیزر تمدید (یا به عبارتی شارژ) شود. عمق نفوذپذیری این دستگاه نسبت به لیزر حالت جامد الکساندرایت و IPL بسیار بالاتر است.

آشنایی با دنیای پر هیجان رفع موهای زائد با دستگاه لیزر دایود

این روزها با وجود فناوری های مختلف در دستگاه های لیزر موهای زائد مثل دستگاه لیزر دایود دغدغه حذف یا کاهش موهای زائد صورت و بدن تا حد زیادی رفع شده و استفاده از لیزر برای کاهش و حذف موهای زائد در سراسر دنیا بسیار اشاعه یافته  است. در حال حاضر دستگاه دایود یکی از محبوب ترین و بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد تلقی می گردد.

دستگاه رفع موهای زائد دایود از جدیدترین تکنولوژی های روز برای حذف و یا کاهش موهای بدن و صورت استفاده می کند. با استفاده از این دستگاه به راحتی می ‌توان از شر موهای زائد بدن و صورت خلاص شد و لیزر موهای زائد را بدون هیچ گونه عوارض یا درد و تورم خاصی انجام داد.

مشخصات اصلی و مهم دستگاه لیزر دایود

دستگاه رفع موهای زائد دایود از طول موج تقریبی ۸۱۰ یا ۸۰۸ نانومتر استفاده می ‌کند. این طول موج با استفاده از فناوری لیزرهای نیمه هادی در درون هندپیس تولید می گردد. عموما از نیم رسانای GaAlAs بدین منظور استفاده می شود. طول موج های ۸۰۸ و ۸۱۰ نانومتر لیزر Diode نفوذ بیشتری در عمق پوست دارند و به این دلیل است که این دستگاه قابلیت حذف موهای زائد افراد با تیپ پوست ‌های تیره را نیز دارد.

یکی از خصوصیت های مهم فناوری دستگاه رفع موی زائد دایود، کاهش ضخامت موهای زائد و از بین رفتن کامل فولیکول مو (coagulation) است. لیزر های دایود می‌تواند همراه با کاهش ضخامت (thickness) و تغییر رنگ مو باعث  شود که موهای زائد از دایره ی توجه فرد و اطارفیان خارج شوند. البته شایان ذکر است که بیمار بایستی تمامی تعداد جلسات لیزر با این دستگاه را که توسط پزشک مشخص می گردد انجام دهد تا شانس از بین رفتن فولیکول‌ های موهای زائد به طرز چشم گیری افزایش یابد.

آشنایی با دنیای پر هیجان رفع موهای زائد با دستگاه لیزر دایود

عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد دایود

دستگاه دایود لیزر ۲۰۲۱ می‌ تواند موهای زائد روی انواع پوست های تیره و روشن را از بین ببرد. این لیزر برای تمامی نقاط بدن بدون تقریبا هیچگونه محدودیتی قابل استفاده است. تنها محدودیتی که می توان برای استفاده از دستگاه رفع موهای زائد دایود نام برد همان اطراف چشم، داخل گوش و بینی است که باید با دقت خاص و زیر نظر پزشک انجام گیرد.

پالس (شات و فلوئنس) و انرژی دستگاه لیزر موهای زائد  دایود ۲۰۲۱ مستقیماً به فولیکول‌ موی زائد می رسد. انرژی ساطع شده توسط این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه ها کمترین آسیب را به پوست اطراف فولیکول می رساند. بازدهی این دستگاه طبق مطالعات انجام شده حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد می باشد.. یعنی ۸۰ الی ۹۰ درصد موها از بین رفته و مابقی موها کرکی و بی رنگ خواهند شد.

دستگاه دایود لیزر ۲۰۲۱ بهترین دستگاه لیزر برای پوست سبزه و تیره

به دلیل وجود میزان زیاد ملانین در افراد با پوست های تیپ ۳ و ۴ یا همان پوست های سبزه، بهترین دستگاه لیزر برای این تیپ های پوستی لیزر دایود می باشد چرا که این دستگاه طول موجی بین ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر عمق نفوذ بالایی در این نوع پوست دارد و جذب کمتری در رنگ دانه های لایه اپیدرم افرادی که پوست تیره تری دارد. دستگاه  لیزر دایود ۲۰۲۱ به طور مستقیم رنگدانه های موجود در ریشه مو را مورد هدف قرار می دهد و آن را از بین می برد. در نتیجه با استفاده از این دستگاه عوارضی همچون سوختگی، تورم و طاول کمتری را شاهد خواهیم بود و همچنین کارایی بسیار بهتری را برای بیماران با پوست سبزه فراهم می آورد و می تواند بهترین دستگاه لیزر برای پوست های سبزه و تیره قلمداد گردد.

مزایای دستگاه لیزر دایود

دستگاه رفع موی زائد دایود منجر به روشی دائمی برای رفع موهای زائد شده است و در پایان هر دوره درمان برای تثبیت اثرگذاری آن کافیست هر ۶ ماه یکبار لیزر تمدید (یا به عبارتی شارژ) شود. عمق نفوذپذیری این دستگاه نسبت به لیزر حالت جامد الکساندرایت و IPL بسیار بالاتر است.

در ادامه سایر مزایای دستگاه های دایود بیان شده است:

طول موج و انرژی بالای لیزر دایود:

در مورد بهینه بودن انرژی دستگاه دایود قبلا صحبت کردیم. طول موج لیزر دایود برای اثر بر روی فولیکول مو بهینه است و همین عاملی است برای آن که پزشکان خرید دستگاه لیزر موهای زائد  با تکنولوژی دایود را در اولویت لیست تجهیزات خود قرار دهند. این طول موج نفوذ بیشتر ی در لایه درم پوست دارد و همین باعث می گردد تا درصد بیشتری از انرژی گرمایی لیزر به فولیکول مو انتقال یابد.

عملکرد سریع لیزر دایود، سرعت شات زنی بالا و کاهش تعداد جلسات درمان:

دستگاه حذف موی زائد دایود از تکنولوژی SHR یا همان Super Hair Removal بهره  می برد. بهمین دلیل می توان فرکانس شات زنی دستگاه را تا ۲۰ هرتز بالا برد. فرکانس کاری بالا باعث می شود تا به سرعت موهای زائد از بین بروند. بدینصورت، هر پرتو نوری لیزر دستگاه  دایود لیزر می تواند صدها فولیکول موی زائد را در لحظه مورد هدف خود قرار می دهد و حجم زیادی از موهای زائد به طور همزمان از بین رود. همین مسئله باعث صرفه جویی زیادی در زمان انجام لیزر بر روی بدن بیمار می شود و تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمان نیز به شدت کم می ‌گردد.

سیستم خنک سازی قوی یعنی لیزر بدون درد:

بدون تردید سیستم خنک کننده یا کولینگ یکی از مهمترین المانهای یک دستگاه لیزر حذف موهای زائد است. در دستگاه لیزر دایود برای این منظور از سیستم کولینگ داخلی بهره برده می شود. خنک سازی از طریق سر هندپیس انجام می شود و می تواند تا دمای منفی ۵ درجه پوست را خنک کند. بدین تریتب دیگر اثری از درد نخواهد بود.

هندپیس قدرتمند و با دوام

مهمترین قسمت یک دستگاه دایود لیزر همانهندپیس آن می باشد. جایی که دایود بار لیزر قرار دارد و پرتو لیزر دایود از آن خارج می گردد. لیزر دایود لیزرهای پزشکی بایستی از دوام کافی برخوردار باشند تا بتواند هزینه های اقتصادی مطب را کاهش دهد. هندپیس لیزر دایود بسته به جنس لیزر بار به کار رفته و شرایط مونتاژ و نگهداری و می توانند بین ۱ میلیون تا ۲۰ میلیون شات کار کنند. بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب و خرید لیزر دایود از بهترین برند لیزر دایود خرید کنید. تشخیص بهترین دستگاه دایود همیشه کاری سخت و نیازمند تجربه است.

آشنایی با دنیای پر هیجان رفع موهای زائد با دستگاه لیزر دایود

تعمیرات کمتر

یکی از بارزترین ویژگی های لیزر دایود این است که تعمیرات آن هزینه وزمان کمتری نسبت به بقیه لیزرهای می طلبد. البته به شرطی که از برند نام آشنا و شرکتی با سابقه ی خوب خرید کنید.

کلام آخر

همانطور که پیشتر گفتیم، لیزر دایود یکی از به صرفه ترین راه حل ها برای حذف موهای زائد می باشد. برای خرید لیزر دایود با پارامترهای مختلفی مانند طول عمر هندپیس، گارانتی، آموزش و سابقه ی شرکت دقت کنیم. در نهایت می توانید از مشاوره های رایگان سایت الولیزر نیز بهره مند شوید. کافیست "الولیزر" را در موتورهای جستجو وارد کنید و وارد سایت الولیزر شوید. همانجا می توانید از طرق مختلفی با مشاوران این سایت ارتباط برقرار کنید و آینده کلینیک خود را تضمین نمایید.

کد خبرنگار: ۲۰
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 5 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید