عصر دهم دی ماه سال ۹۵ به پلیس خبر رسید یک زن سالخورده به نام طلعت در خانه اش در شرق تهران کشته شده است. ماموران پلیس به خانه زن تنها رفتند وجسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

قل زن میانسال در شرق تهران / عروس در یک قدمی طناب دار

به گزارش سلام نو به نقل از رکنا، جسد زن در خانه اش پیدا شد و طی پیدا شدن جسد زن در خانه ای در شرق تهران ، عروس و نوه اش به عنوان مظنون قتل زن بازداشت شدند. حال خانواده مقتول پس از ۵ سال پیدا نشدن قاتل وی درخواست دیه از بیت المال کردند.

عصر دهم دی ماه سال ۹۵ به پلیس خبر رسید یک زن سالخورده به نام طلعت در خانه اش در شرق تهران کشته شده است. ماموران پلیس به خانه زن تنها رفتند وجسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

جسد زن میانسال در شرق تهران

آثار ضرب و جرح روز جسد زن سالخورده نمایان بود و آثاری از شکستگی قفل در و یا درگیری وجود نداشت.در حالی که فرضیه جنایت از سوی یک آشنا قوت گرفته بود دختران طلعت عروس بزرگشان به نام زیبا را به عنوان مظنون معرفی کردند.

یکی از آنها گفت: بعد از فوت پدرمان،مادرمان به تنهایی در خانه اش زندگی می کرد و برادرم و همسرش به خانه او سرکشی می کردند. از خانه مادرم یک آلبوم عکس خانوادگی و چهار و نیم میلیون تومان پول نقد سرقت شده است.چون زیبا آخرین نفری بود که به خانه مادرمان رفته بود به او مشکوک هستیم و گمان می کنیم او و پسرش بعد از درگیری با مادرپیرمان او را کشته و پول هایش را سرقت کرده اند.

با این شکایت زیبا ۵۰ساله بازداشت شد اما ادعا کرد از مرگ مادرشوهرش هیچ اطلاعی ندارد.

وی گفت: بعد از فوت پدر شوهرم من و همسرم ازمادرشوهرم نگهداری می کردیم. اما بعد از چند سال او تصمیم گرفت خانه ای مستقل برای خودش داشته باشد. به همین خاطر به تنهایی در خانه ای که برایش اجاره کرده بودیم، زندگی می کرد. من روز قبل از کشته شدن مادرشوهرم به خانه او رفتم و همراه هم به دکتر رفتیم اما من او را نکشته ام.

در حالی که زیبا با قرار وثیقه آزاد بود در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در خواست حکم قصاص برای کشته شدن زن میانسال

در ابتدای جلسه سه خواهر شوهر و برادرشوهر زیبا برای وی حکم قصاص خواستند.

یکی از دختران قربانی گفت: سالها قبل چون از خانه مادرم سرقت شده بود میان مادرمان و زیبا اختلاف پیش آمد و آنها با هم قطع رابطه کردند.اما به تازگی رفت و آمدها را از سر گرفته بودند.من شک ندارم زیبا به خاطر اختلاف های قدیمی مادرمان را کشته است.

سپس زن میانسال در جایگاه ویژه ایستاد و منکر دست داشتن در قتل مادرشوهرش شد.

وی گفت:سالها قبل من با مادر و خواهرهای شوهرم ،قطع رابطه کردم اما بعد از مدتی چون یکی از خواهرهای شوهرم بیمار شد به ملاقات او رفتیم و با هم آشتی کردیم. من و شوهرم همیشه به خانه مادرشوهرم رفت و آمد داشتیم و کارهای شخصی او را انجام می دادیم. مادرشوهرم زن مستقلی بود و هرگز درباره کارهایی که انجام می داد به کسی توضیح نمی داد.

وی ادامه داد: آخرین بار به خانه مادرشوهرم رفتم و بعد از خوردن نهار آنجا را ترک کردم.من نمی دانم چه کسی وارد خانه مادرشوهرم شده و وی را کشته است. او ممکن است با شخصی اختلاف داشته و به همین خاطر قربانی شده است.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و زیبا را تبرئه کردند. این بار دختران قربانی پسر زیبا را به عنوان مظنون معرفی و ادعا کردند وی مادربزرگش را کشته است. اما پسرجوان گفت: هنگامی که مادربزرگم در خانه اش کشته شد من پیش دوستانم بودم. وی شاهدانی را به دادگاه معرفی کرد که ثابت می کرد وی بی گناه است.

وقتی تلاش پلیس برای افشای راز قتل زن تنها به بن بست رسید اولیای دم درخواست کردند تا دیه مادرشان از صندوق بیت المال به آنها پرداخت شود.

آنها در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند و به تشریح درخواستشان پرداختند. یکی از دختران قربانی گفت: با گذشن نزدیک به ۵سال از کشته شدن مادرمان هنوز نمی دانیم چه کسی دست به این قتل زده و ما امیدی به شناسایی قاتل نداریم. به همین خاطر تقاضا داریم تا دیه مادرمان از بیت المال به ما پرداخت شود.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا درباره این درخواست اظهارنظر کنند.

کد خبر: 55263947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 8 + 3 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار