قیمت هر کیلوگرم شکر سفید نیز در اردیبشهت ماه امسال ۱۲ هزار و ۳۹۰ تومان بود که رشد قیمتی ۷۶.۳ درصدی را نسبت به قیمت هفت هزار و ۲۸ تومانی همین محصول در اردیبهشت ماه ۹۹ داشته است.

گزارشی از گرانی کالاهای اساسی در اردیبهشت ۱۴۰۰ / جدول

به گزارش سلام نو، روزنامه همشهری نوشت: بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه امسال گوشت مرغ تازه با ۱۲۳.۲ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته داشته است. بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه امسال، قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه به‌طور میانگین ۲۵ هزار و ۹۶ تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه در اردیبهشت ماه سال ۹۹ با قیمت ۱۱ هزارو ۲۴۳ تومان بیش از ۱۲۳.۲ درصد افزایش قیمت داشته است. قیمت مرغ در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین امسال نیز ۱.۶ درصد افزایش داشته است.

پس از گوشت مرغ، برنج تایلندی(غیر از هومالی) و شکر سفید بیشترین افزایش قیمت را در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نسبت به اردیبهشت ماه ۹۹ تجربه کرده اند.به این ترتیب قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی (غیر از هومالی) از هفت هزار و ۶۹۵ تومان در اردیبهشت ۹۹ به ۱۴ هزار و ۳۲۶ تومان در اردیبهشت ماه امسال رسیده است که افزایش ۸۶.۲ درصدی نشان می دهد. هرچند این نوع برنج نسبت به ماه فروردین ۱۴۰۰ کاهش یک دهم درصدی داشته است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم شکر سفید نیز در اردیبشهت ماه امسال ۱۲ هزار و ۳۹۰ تومان بود که رشد قیمتی ۷۶.۳ درصدی را نسبت به قیمت هفت هزار و ۲۸ تومانی همین محصول در اردیبهشت ماه ۹۹ داشته است.

همچنین قیمت شکر سفید نیز به فروردین ماه سال جاری نیز ۴ درصد گران تر شده است و در بین کالاهای اساسی مورد بررسی بالاترین گرانی را نسبت به ماه قبل از خود تجربه کرده است. قیمت هر کیلوگرم شکر در فروردین ماه امسال ۱۱ هزار و ۹۱۲ تومان بوده است.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی (مخلوط) به‌طور میانگین ۱۳۰ هزار و ۳۱۷ تومان شد که نسبت به مدت مشابه اردیبهشت ماه ۹۹ با قیمت ۹۲ هزارو ۴۹۰ تومان، حدود ۴۰.۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.همچنین در اردیبهشت ماه قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی (درجه یک) ۲۴ هزار و ۶۶۰ تومان بوده است که نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل افزایش قیمن ۷۲.۲ درصدی داشته است.

بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در اردیبهشت ماه امسال قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلا ۳۵ هزار و ۳۲۹ تومان و برنج داخلی هاشمی درجه یک ۳۴ هزار و ۵۳ تومان شد که نسبت به اردیبهشت ماه پارسال به ترتیب ۴۲.۱ درصد و ۴۰.۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله در اردیبهشت ماه امسال ۱۱۴ هزار و ۹۹۲ تومان شد که نسبت به مدت مشابه فروردین‌ماه سال ۹۹ با قیمت ۷۵ هزار و ۵۳۵ تومان، رشد ۵۲.۲ درصدی داشته است.قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی (مخلوط) نیز دراردیبهشت ماه امسال ۱۳۰ هزار و ۳۱۷ تومان بود که نسبت به قیمت ۹۲ هزارو ۴۹۰ تومانی در اردیبهشت ماه ۹۹ حدود ۴۱ درصد افزایش قیمت داشته است.

گزارش از گرانی کالاهای اساسی در اردیبهشت ۱۴۰۰ / جدول

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 8 + 2 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار