علی تاجرنیا معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان نظام پزشکی گفت: وقتی وزارت بهداشت رعایت دقیق پروتکل‌ها را انجام نمی‌دهد، طبیعتا از مجموعه‌های دیگر انتظار نمی‌رود تا اتفاقات مشابه نیفتد.

وزرات بهداشت همه انتقادات را به شکلی توجیه می‌کند / تخلف اجتناب‌ناپذیر است، حرف بیجایی است!

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، علی تاجرنیا معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان نظام پزشکی در واکنش به اخباری مبنی بر فروش واکسن فایزر در برخی مناطق شهر تهران و این اظهارنظر سخنگوی سازمان غذا و دارو مبنی بر اینکه تخلف در روند واکسیناسیون امری اجتناب‌ناپذیر است، بیان کرد: اینکه گفته می‌شود تخلف در روند واکسیناسیون اجتناب‌ناپذیر است، حرف بیجایی است، چرا باید اجتناب‌ناپذیر باشد؟! به هیج وجه نباید اینطور باشد.

وی ادامه داد: باید به این نکته توجه کنیم که واکسن فایزر در ایران به شکل رسمی و توسط دولت وارد نشده است، بنابراین اگر واکسن فایزر در بازار وجود داشته باشد به شکل قاچاق وارد شده است. در هر صورت اگر واکسن‌ها توسط دولت وارد شده باشد یا اینکه از مسیر قاچاق وارد شده باشد، مشخص می‌شود. بنابراین تشخیص این کار دشوار نیست.

معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اگر واکسنی از داخل شبکه بیرون آورده شود، یک نوع تخلف است و به نوعی به دلیل عدم نظارت اتفاق افتاده است که به مدیریت شبکه بهداشت یا بیمارستان مربوط است، اما مشکلی که وجود دارد این است که وقتی وزارت بهداشت رعایت دقیق پروتکل‌ها را انجام نمی‌دهد، طبیعتا از مجموعه‌های دیگر انتظار نمی‌رود تا اتفاقات مشابه نیفتد.

تاجرنیا گفت: به طور مثال هنوز بسیاری از کادر درمان در بخش خصوصی واکسن دریافت نکردند این در حالی است که وزارت بهداشت وارد فاز دوم شده و بخش‌هایی را واکسیناسیون می‌کند، حتی می‌بینیم در برخی از شهرستان‌های تهران و همچنین شهرهای جنوبی واکسن برای افرادی که واجد شرایط هستند وجود ندارد و این شائبه وجود دارد که شبکه‌های بهداشت واکسن‌ها را در اختیار کسانی قرار می‌دهند که هنوز نوبتشان نشده است.

وی ادامه داد: عدم توزیع مناسب و تزریق واکسن به افرادی که در اولویت‌های بعدی هستند، ولی واکسن را زودتر دریافت می‌کنند، فضای آشفته‌ای را ایجاد می‌کند که در آن هر اتفاقی ممکن است بیفتد. 

معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان نظام پزشکی در واکنش به اظهارات سخنگوی سازمان غذا و دارو مبنی بر اینکه کار این سازمان پلیسی، امنیتی و شناسایی متخلفان در حوزه واکسن نیست، افزود: در هر بخش واکسیناسیون یک نماینده حراست و یک نماینده بازرسی از دانشگاه مربوطه باید حضور داشته باشند و این جزو وظایف اصلی مجموعه وزارت بهداشت است و قرار نیست کسی از بیرون بیاید تا نظارت کند، بنابراین هر اتفاقی که در این رابطه بیفتد، مسئولیتش متوجه وزارت بهداشت است.

تاجرنیا ادامه داد: این مهم‌ترین ضعف وزارت بهداشت است، وقتی حاضر نیست، انتقادات را بپذیرد و همه انتقادات را به شکلی توجیه می‌کند که گویی وزارت بهداشت هیچ عیب و نقصی ندارد و همین باعث می‌شود تا ما هر روز شاهد تخلفات بیشتر شویم.

وی در واکنش به صدور مجوز مصرف اضطراری برای واکسن برکت بیان کرد: مسلم است اراده‌ای وجود دارد که واکسن‌های داخلی را هرچه زودتر در عرصه عمومی توزیع کنند و واکسیناسیون عمومی را با آنها انجام دهند که یک بخشی از آن ناشی از این نگاه است که ما نیازمند واکسن خارجی نیستیم و می‌خواهند، چنین نگاهی را تقویت کنند، بخش دیگر هم ناشی از این است که به دلیل عدم ورود واکسن به کشور و در تنگنا قرار گرفتن شرایط، افراد را به این سمت سوق می‌دهند.
 

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 8 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار