دولت ایالت سائوپائولوی برزیل از جریمه ۱۱۰ دلاری ژایر بولسونارو، رییس‌جمهور این کشور به خاطر عدم پوشش ماسک و نقض قوانین شهرداری برای مقابله با کرونا خبر داد.

جریمه نقدی رییس‌جمهور برزیل به علت عدم استفاده از ماسک

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، دولت ایالت سائوپائولوی برزیل اعلام کرد، بعد از آن ژایر بولسونارو بدون داشتن ماسک به اسکورت هزاران موتورسوار در خیابانهای شهر سائوپائولو پرداخت، از بابت نقض قوانین شهرداری برای مقابله با همه گیری ۱۱۰ دلار جریمه شد.

ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل از تشکیک کننده‌های مشهور به کووید-۱۹ بوده که مکررا تدابیر محدودیت آمیز اعمال شده در این کشور با هدف مقابله با این ویروس را نقض کرده و چندین بار نیز علنا خطر آن را کم اهمیت دانسته، اگر چه ادعا کرده که در چند ماه گذشته به این ویروس مبتلا شده است.

بر اساس بیانیه دولت ایالت سائوپائولو، برای ژایر بولسونارو ۱۱۰ دلار جریمه از بابت نقض یک بند قانونی الزام به داشتن ماسک در اماکن عمومی که از مه ۲۰۲۰ اعمال شده، صادر خواهد شد. بر اساس داده‌های این دولت محلی، حدود ۱۲۰۰۰ موتورسیکلت در این تجمع برگزار شده در حمایت از بولسونارو شرکت کردند.

همچنین تارکیسیو گومز، وزیر زیرساخت برزیل نیز به همراه رئیس جمهور این کشور جریمه شد. بر اساس یک بیانیه جداگانه، علاوه بر آنها ریکاردو سالس و مارکوس پونتس، وزرای محیط زیست و علوم برزیل به همراه پنج نماینده دیگر که در این تظاهرات شرکت کردند هم از بابت عدم داشتن ماسک در یک رخداد عمومی با مجازات مواجه شدند.

آسوشیتدپرس گزارش کرد که بولسونارو از روی موتورش و بعدا از روی سقف یک خودرو برای جمعیت دست تکان داده است؛ جمعیتی عمدتا متشکل از حامیان دارای کلاه کاسکت اما عمدتا بدون ماسک که در ضمن تاکید این رئیس جمهور برزیل بر بی فایده بودن ماسکها برای افراد واکسینه شده، تشویق کرده و شعار دادند در حالی که اکثر کارشناسان سلامت عمومی با این ادعا مخالفت کرده‌اند.

بر اساس گزارشها این موتورسیکلت سواران به خارج از شهر رفته و دوباره به داخل آن بازگشتند و در ادامه به محل پارک ایبیراپوئرا، جایی که رئیس جمهور برزیل در آنجا روی یک خودرو رفت تا به اشاعه موضعش درباره بی فایده بودن ماسکها برای دریافت کنندگان واکسن بپردازد، رسیدند.

بولسونارو ادعا کرد: هر کسی که با این پیشنهاد مخالف است به این دلیل است که به علم اعتقاد ندارد، زیرا اگر آنها واکسینه شده باشند، دیگر ویروس به هیچ وجه منتقل نمی‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، علم می‌گوید واکسنها عمدتا هدفشان جلوگیری از بیمار شدن شدید فرد است تا اینکه از آلوده شدن به ویروس جلوگیری کند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت برزیل، تنها حدود ۱۲ درصد از جمعیت این کشور هر دو دوز واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده‌اند و بسیاری از متخصصان برزیلی معتقدند تنها در صورتی که اکثریت جمعیت این کشور واکسینه شده باشند می‌توان ماسکها را کنار گذاشت.

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 11 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار