اسامی برگزیدگان سی و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش‌های مختلف اعلام شد.

برگزیدگان جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

به گزارش سلام نو، ایرنا به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نوشت: اسامی برگزیدگان این رویداد در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شد.

مسابقه بین‌الملل(سینمای سعادت)

میریانا کارانوویچ، بریلانته مامندوزا، لیلا پاکالنینا، اِلما تاتارِ‌گیج، مورتن کاوفمان، فاطمه معتمدآریا و شهرام مکری داوران بخش مسابقه بین‌الملل(سینمای سعادت)، جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

سیمرغ زرین بهترین فیلم: نور طبیعی به کارگردانی دنژ ناگ و تهیه‌کنندگی اینسه بوکا گروبه، کارولین پیراس و ملانی بلاکس دورف محصول مجارستان، لتونی، فرانسه، آلمان

سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی: بهداشت اجتماعی به کارگردانی دنی کوته محصول کانادا

سیمرغ سیمین بهترین فیلم‌نامه: فریت کاراهان و گلستان آچت برای فیلم «حافظ برادر» به کارگردانی فریت کاراهان محصول ترکیه و رومانی

سیمرغ سیمین بهترین بازیگر زن: لائورا برن بازیگر هلن به کارگردانی آنتی یوکینن محصول فنلاند و استونی

سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد: حمید فرخ‌نژاد برای بازی در میجر به کارگردانی احسان عبدی‌پور محصول ایران

سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه: دیوار سفید به کارگردانی مشترک آندرا بروشا و مارکو اسکوتوزی محصول ایتالیا

لوح تقدیر فیلم کوتاه:‌ وضعیت اورژانسی به کارگردانی مریم اسمی‌خانی محصول ایران

مسابقه جلوه گاه شرق

مستانه مهاجر، مارینا گلبهاری، محمود فاضل جوشکون، دیانا آشیموا و فاطمه حسن الرمیحی داوران بخش جلوه گاه شرق، جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

سیمرغ زرین بهترین فیلم: سیارک به کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی حسینی‌وند عالی‌پور محصول ایران

سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی: صحنه‌زنی به کارگردانی علیرضا صمدی محصول ایران

سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه: ۲۰۰ متر به کارگردانی امین نایفه محصول اردن، فلسطین، قطر، سوئد، ایتالیا

سیمرغ سیمین برای بهترین دستاورد هنری(جایزه ویژه هیات داوران): مارک لی پینگ بینگ فیلم‌بردار آنیما به کارگردانی چاو جینلینگ محصول چین

سیمرغ زرین بهترین فیلم کوتاه: بیت لحم ۲۰۰۱ به کارگردانی ابراهیم حنضل محصول فلسطین

دیپلم افتخار بهترین بازیگری: دا این یو برای بازی در من خودم را به آتش نمی‌زنم محصول کره جنوبی

جایزه بهترین فیلم اول

مرتضی فرشباف، لورتا گاندولفی، دینا یوردانوفا داوران بخش فیلم‌های اول جایزه این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

بوتاکس به کارگردانی کاوه مظاهری محصول ایران و کانادا

جایزه نتپک

ان دمی ژروه، ایتالواسپینلی و فرهاد توحیدی داوران نتپک، برگزیده این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

میجر به کارگردانی احسان عبدی پور محصول ایران

جایزه فیپرشی

امید روحانی، آلین تاشچیان، جووانی ویمرکاتی هیات داوران جایزه فیپرشی، برگزیده این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

۲۰۰ متر به کارگردانی امین نایفه محصول اردن، فلسطین، قطر، سوئد، ایتالیا

جایزه بین‌الادیان

حجت‌الاسلام حبیب‌رضاارزانی، ماگیمای پراگاسام و مگالی فان ریت داوران جایزه بین‌الادیان، فیلم برگزیده این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

سگ‌ها دیشب نخوابیدند به کارگردانی رامین رسولی محصول مشترک افغانستان و ایران

جایزه محمد امین(ص)

هراس به کارگردانی ایوایلو هریستوف از بلغارستان

سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران، برگزار شد.

کد خبر: 55257839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =

    آخرین اخبار

    پربازدید

    پربحث