غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: رئیسی اگر از ناحیه رهبری مخالفتی نباشد مانعی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد و بعید است اجماع در حد آقای رئیسی بر روی گزینه های دیگر پدید آید.

رئیسی برای کاندیداتوری منتظر اذن رهبری است

به گزارش سلام نو به نقل از برنا، «غلامرضا مصباحی مقدم»، در رابطه با "حضور رئیس قوه قضاییه در انتخابات ۱۴۰۰" گفت: با تعداد قابل توجهی از کاندیداها صحبتی صورت گرفته و اکثرا اعلام داشتند در صورتی کاندیدا خواهند شد که رئیسی بنای حضور در انتخابات را نداشته باشد و تا حدی بستری برای اجماع تقریبی پدید آمده است. اکثر افراد در جریان نیروهای انقلاب اعلام کاندیداتوری خود را منوط به عدم ثبت نام رئیسی کرده اند. 

او ادامه داد: رئیسی منتظر اذن رهبری است و اگر از ناحیه رهبری مخالفتی نباشد مانعی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد. 

عضو جامعه روحانیت مبارز، در خصوص شرایط قوه قضاییه بعد از استعفا رئیسی و حضور در انتخابات گفت: در مجموعه قوه قضاییه کسانی حضور دارند که بخواهند مسئولیت قوه قضاییه را به عهده بگیرند و همین بنیانی را که رئیسی بنا کرده ادامه دهند. 

او در خصوص اجماع اصولگرایان بر روی گزینه ای غیر از رئیسی بیان کرد: بعید است اجماع در حد آقای رئیسی بر روی گزینه های دیگر پدید آید و کار سختی است، اما هستند کسانی که با آنها رایزنی شده و از اجماع نسبی برخوردار هستند. تصور می کنم اصل رقابت دراین دوره از انتخابات شرایط سختی را به وجود می آورد.

مصباحی مقدم  افزود: نباید جریان نیروهای انقلاب نوعی خاطر جمعی برای انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ تصور کنند و تلقی شان این باشد که برنده انتخابات هستند. اگر جریان رقیب بر روی یک کاندیدا اجماع کند رای بالایی خواهد داشت. جریان انقلابی باید همه همت اش بر این باشد که یک کاندیدا خروجی مجموعه باشد تا احتمال قابل قبولی برای موفقیت پدید آید. 

کد خبر: 55249166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 0 =

  تا انتخابات

  آخرین اخبار

  پربازدید

  پربحث