شب گذشته مراسم نود و سومین دوره اسکار پس از تاخیری دوماهه به علت شیوع ویروس کرونا برگزار شد و با اهدای جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی به فیلم «سرزمین آواره‌ها» به کار خود خاتمه داد.

اسکار ۲۰۲۱ برندگانش را شناخت / جوایز اصلی به «سرزمین آواره‌ها» رسید

به گزارش سلام نو، عصر ایران به نقل از ورایتی نوشت: نود و سومین دوره مراسم اسکار یکشنبه شب ۲۵ آوریل (بامداد دوشنبه ۶ اردیبهشت) با تاخیری دوماهه به دلیل همه گیری کرونا برگزار شد.

مراسم اسکار امسال برای هشتمین بار در تاریخ و سومین بار متوالی بدون مجری سنتی روی آنتن رفت.

آکادمی اسکار در این دوره در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ در اقدامی منحصر به فرد به دلیل بحران بوجود آمده از همه گیری کرونا، سه سینماگر شناخته شده در عرصه سینما و تلویزیون یعنی استیون سودربرگ، استیسی شِر و جسی کالینز را به عنوان تهیه کننده مراسم اهدای جوایز معرفی کرد.

این تهیه کنندگان نیز در طول نزدیک به ۵ ماه مانده به اهدای جوایز، بیانیه های مختلفی درباره نحوه چگونگی برگزاری مراسم صادر می کردند، بنا به اعلام همین تهیه کننده ها، مراسم اسکار امسال در چندین سالن، در چندین در کشور مختلف دنیا و با تعداد محدود شرکت کننده برگزار شد.

رامین بحرانی تنها ایرانی حاضر در مراسم که برای فیلمنامه فیلم «ببر سفید» محصول نتفلیکس نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی شده بود.

برای اولین بار، در مراسم اسکار امسال جایزه بهترین فیلم قبل از جوایز بهترین بازیگری نقش اصلی اهدا شد. بهترین کارگردان هم در همان ابتدا مراسم جایزه اش را گرفت.

فهرست کامل برندگان اسکار نود و سومین دوره: 

بهترین فیلم‌نامه‌ی ارژینال: امرالد فنل (زن جوان خوش‌آتیه)

بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی: کریستین همون و فلوریان زلر (پدر)

بهترین فیلم بین المللی: «دور دیگر» از دانمارک ساخته توماس وینتربرگ

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: دنیل کالویا «یهودا و مسیح سیاه»

بهترین چهره‌آرایی: فیلم «بلک باتم مارینی»

بهترین طراحی لباس: «بلک باتم ما رینی»

بهترین کارگردانی: کلویی ژائو برای «سرزمین آواره ها»

بهترین صدا: «صدای متال» 

بهترین فیلم کوتاه: «دو غریبه از جای دور»

بهترین انیمیشن کوتاه: «اگر هر چیزی بشه عاشقتم»

بهترین انیمیشن بلند: «روح»

بهترین مستند کوتاه: «کولت»

بهترین مستند بلند: «معلم اختاپوس من»

بهترین جلوه‌های ویژه بصری: «تنت»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: یو جونگ یون «میناری»

بهترین طراحی صحنه: «منک»

بهترین فیلمبرداری: اریک مسرشمیت «منک» 

بهترین تدوین: «صدای متال»

بهترین موسیقی متن: «روح»

بهترین ترانه: «جنگ برای تو» در فیلم «یهودا و مسیح سیاه»

بهترین فیلم: سرزمین آواره ها

بهترین بازیگر نقش اول زن: فرانسیس مک دورمند در فیلم «سرزمین آواره ها»

بهترین بازیگر نقش اول مرد: آنتونی هاپکینز در فیلم «پدر»

کد خبر: 55245271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =

    پربازدید

    پربحث

    اخبار عجیب

    آخرین اخبار