مردم انگلیس در اعتراض به محدودیت های کرونایی اعمال شده توسط دولت بوریس جانسون، به درخیابان‌های لندن آمدند و دست به تظاهرات زدند.

تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونایی در لندن

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، صدها تن از مردم انگلیس روز شنبه در اعتراض به محدودیت های کرونایی اعمال شده توسط دولت بوریس جانسون، بدون آنکه ماسک به صورت داشته باشند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، در خیابان‌های لندن دست به تظاهرات زدند.

شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی که «اتحاد برای آزادی» نام‌گذاری شده بود با سر دادن شعارها و حمل پلاکاردهایی واکسیناسیون «زوری» کرونا و اجرای طرح گذرنامه واکسن را به باد انتقاد گرفتند.

آن‌ها شعارنوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آن عبارت‌های مانند «آزادی قابل مذاکره نیست»، «دولت به شما دروغ می‌گوید» و «نه به واکسن کووید-۱۹» نوشته شده بود. «نه به گذرنامه بهداشتی»،  «نه به آپارتاید پزشکی» و «برای ازادی متحد هستیم» از دیگر شعارهای‌ بود که معترضان سر می‌دادند.

آن‌ها همچنین بر خلاف اصول بهداشتی فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرده و ماسک هم بر صورت نداشتند. معترضان ابتدا در پارک معروف شهر موسوم به هایدپارک تجمع کرده و پس از عبور از خیابان‌های مرکزی به سمت دفتر نخست وزیری تظاهرات کردند.

دولت انگلیس در راستای اجرای طرح خروج از قرنطینه قصد دارد تا به طور بالقوه افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند را از دیگران جدا کند. بر اساس این طرح تردد شهروندان به برخی مکان‌های پرجمعیت و یا سفرهای خارجی، از ژوئن آینده که عمده محدودیت‌های کرونایی برداشته خواهد شد مشروط به ارائه گذرنامه واکسن یا ارائه گواهی تست منفی کرونا خواهد بود.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفته که وضعیت واکسیناسیون شهروندان یا تست منفی آن‌ها به کرونا به عنوان بخشی از طرح دولت برای رفع محدودیت‌های مسافرتی مد نظر قرار خواهد گرفت. این درحالیست که علاوه بر احزاب سیاسی مخالف دولت، هم حزبی‌های نخست وزیر نیز اجرای چنین طرحی را تبعیض آمیز و خواستار کنار گذاشتن آن هستند.

 گراهام بردلی رئیس فراکسیون حزب حاکم محافظه کار  می‌گوید که این گواهی باعث ایجاد تفرقه در جامعه و اقدامی تبعیض آمیز است. وی تصریح کرد که دولت به جای اعمال محدودیت‌های دائم باید در راستای بازگشت به زندگی عادی برنامه ریزی کند.

شامی چاکراباتی عضو ارشد حزب کارگر انگلیس نیز عنوان کرد که هرچند سفرهای به خارج لوکس به نظر می‌رسد اما برای دید و بازدیدهای خانوادگی افراد مهاجر یک حق اولیه به شمار می‌رود. وی صدور گذرنامه واکسن کرونا را رویکردی مستبدانه از سوی دولت خواند.

در انگلیس تاکنون ۳۳ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۶۳۷ نفر یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و دولت امیدوار است تا اواخر تابستان تمام جمعیت این کشور واکسینه شوند.

کد خبر: 55244847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 8 + 5 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار