رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: بیش از یک سوم فوتی های کرونا در کشور مربوط به تهران است و حتی روزانه به بالاتر از ۱۳۰ نفر هم رسیده است.

احتمال وقوع زلزله بزرگ در تهران زیاد است
به گزارش سلام نو به نقل از فارس، کلانشهر تهران با جمعیت روزانه بیش از ۱۰ میلیون نفر در معرض حوادث مختلف است.همچنین تهران از نظر جمعیت بالقوه تحت تاثیر زلزله، پس از شهرهای مانند توکیو، جاکارتا، مانیل، لس آنجلس و اوزاکا، ششمین شهر آسیب پذیر دنیا محسوب می‌شود. در کنار موضوع زلزله در حال حاضر پایتخت مانند بسیاری از شهرهای دیگر کشور با شرایط قرمز کرونا مواجه شده و ویروس کووید ۱۹ در تهران در حال جولان بوده و آمار متوفیان روزانه تصاعدی افزایش یافته است.

درباره موضوعات مختلف در حوزه مدیریت بحران در پایتخت مانند خطر وقوع زلزله، وضعیت کرونا، تجهیزات مدیریت بحران، شرایط مترو پایتخت در پیک چهارم، چرایی عدم استفاده از سوله‌های مدیریت بحران در شرایط کرونا با رضا کرمی‌محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به بحث و گفت‌وگو نشستیم که جزئیات آن به شرح ذیل است:

احتمال وقوع زلزله بزرگ در تهران زیاد است

چرایی عدم استفاده از سوله های مدیریت بحران به عنوان نقاحتگاه

از ابتدای شیوع کرونا به دلیل احتمال گسترش این بیماری در پایتخت موضوع استفاده از سوله‌های مدیریت بحران به عنوان محل نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا مدنظر بود شهرداری هم در این زمینه اعلام آمادگی کرد و اخباری منتشر شد ولی علیرغم این مسأله تا کنون این سوله‌ها مورد استفاده قرار نگرفته است دلیل این مسأله چیست؟

علت دقیق این موضوع را ما هم نمی‌دانیم ولی هر کدام از این سوله‌ها که به عنوان نقاهتگاه‌ در نظر گرفته شده بود حداقل ۷۰ تخت برای آن لحاظ شد و تعداد زیادی کپسول اکسیژن در سوله‌ها قرار دادیم حتی در یکی از سوله‌ها کادر پزشکی هم به همراه پرستار مستقر شد اکنون استفاده از سوله‌ها کاملا در اختیار وزارت بهداشت است و تعدادی  از این سوله‌ها نیز پلمپ شده و ما دسترسی دیگر به آنها  نداریم. با این وجود آمادگی کامل برای اختصاص بیشتر سوله‌ها به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی در پیک چهارم وجود دارد ولی به نظر می‌رسد ظرفیت استفاده از سوله‌ها به لحاظ کادر پزشکی، درمانی و پرستاری نیست چرا که پزشکان و پرستاران کاملا در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مشغول فعالیت هستند.

ما نامه‌نگاری‌هایی با علیرضا زالی را انجام داده‌ایم که اگر وزارت بهداشت یا ستاد مقابله با کرونا نیازی به سوله‌ها ندارند آنها را به ما بازگردانند تا فعالیت مربوط به بحران و حوادث را انجام دهیم ولی تا کنون پاسخی برای عدم نیاز سوله‌ها دریافت نکرده‌ایم و این تلقی برای‌مان ایجاد شده که گویا هنوز به سوله‌ها نیاز است.

احتمال وقوع زلزله بزرگ در تهران زیاد است

استفاده یکی از سوله ها به عنوان پایگاه نگهداری زندانیان و معتادان متجاهر 

به طور کلی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون فقط در دوره کوتاهی یکی از سوله‌ها به عنوان پایگاه نگهداری زندانیان و معتادان متجاهر در نظر گرفته شد تا این افراد فاصله اجتماعی جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا در آنها انجام شود و به عبارتی به نوعی این افراد در سوله‌ها قرنطینه باشند و در شهر سبب انتقال کرونا نشوند. ۸ سوله به طور کلی آماده نگهداری بیماری مبتلا به کرونا به عنوان نقاهتگاه آماده است و اگر پرستار و کادر درمان به آن اختصاص یابد قطعا می‌تواند به عنوان نقاهتگاه مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از شهروندان تهرانی دارای واحدهای آپارتمانی کوچک مقیاس هستند و در صورت ابتلای یکی از اعضای خانواده خطر انتقال بیماری به سایر افراد وجود دارد آیا می‌توان از سوله‌ها به عنوان واحدهای کوچک یا نقاهتگاه این افراد استفاده کرد؟‌

خیر، امکان سرایت در سوله‌ها نیز وجود دارد و نمی‌توان از سوله‌ها با چنین شرایطی استفاده کرد.

خطر انتقال کرونا در مترو/ توسعه واگن ها ضروری است

نظر شما به عنوان رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد خطر انتقال کرونا در مترو چیست؟

رعایت فاصله اجتماعی سبب پیشگیری از انتقال کرونا می‌شود و این یک اصل در همه کشورها مدنظر قرار گرفته قطعا اگر تعداد رام‌ها و واگن‌های مترو افزایش یابد امکان رعایت فاصله اجتماعی نیز بیشتر خواهد شد. شهرداری گام‌های زیادی را در توسعه حمل و نقل عمومی برداشته ولی حمایت دستگاه‌های دولتی در این راستا بسیار حائز اهمیت است و دولت کمکی در این جهت نکرده است شهرداری چاره‌ای جز سرویس‌دهی در مترو ندارد و با تمام ظرفیت در حال خدمت‌رسانی است. تعطیلی مترو نیز یک بحث تخصصی است و اگر ستاد مقابله با کرونا ابلاغیه‌ای در این زمینه داشته باشد شهرداری نیز  اجرا خواهد کرد. بسیاری گفته‌اند که ما هشدارهای لازم را داده‌ایم ولی مردم توجه نکرده‌اند. باید در حال حاضر که محدودیت در ارائه واکسن وجود دارد حمایت‌های دولتی جهت توسعه حمل