پیکر آزاده نامداری مجری جوان تلویزیون شب گذشته درحالیکه بیش از ۴۸ ساعت از زمان مرگ وی می‌گذشت، در منزل شخصی‌اش کشف شد و پس از کشف پیکر وی، گمانه‌زنی‌های متعددی درباره علت مرگ مرحومه نامداری عنوان شده که هیچ کدام از آنها توسط مراجع قضائی تأیید نشده است.

آخرین جزئیات فوت «آزاده نامداری» مجری جوان تلویزیون / عکس

به گزارش سلام نو به نقل از تسنیم، ساعت ۱۸:۳۸ روز گذشته (هفتم فروردین) تماسی با اورژانس تهران تماسی مبنی بر کشف پیکر آزاده نامداری گرفته شد که نیروهای اورژانس به محل اعزام شدند.

پس از مشخص شدن مرگ خانم نامداری، پلیس ۱۱۰ نیز در جریان موضوع قرار گرفت و تیمی از مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس به محل حادثه که طبقه هفتم یک برج در خیابان مهستان بود، اعزام شدند.

همسر آزاده نامداری کجا بود؟

بررسی‌های اولیه نشان داد که همسر و فرزند آزاده نامداری در منزل حضور نداشتند و به یکی از شهرهای شمال کشور رفته بودند.

نحوه کشف پیکر آزاده نامداری

تحقیقات بیشتر نشان داد پدر آزاده نامداری با دخترش تماس گرفته و به دلیل اینکه دخترش پاسخگوی تماس‌های وی نبوده، سراسیمه همراه با مادر آزاده نامداری به منزل وی رفته و پس از شکستن در منزل، با پیکر بی‌جان دخترشان در اتاق پذیرایی منزل مواجه شدند.

اورژانس: حداقل ۱۲ ساعت از فوت می‌گذرد

خالدی؛ رییس سخنگوی اورژانس کشور  در پاسخ به این سؤال که چه مدت از زمان فوت نامداری می‌گذرد، گفت: بعد از فوت یک نفر، تا چند ساعت، جسد نرم است اما بعد از ۱۰ الی ۱۲ ساعت، پدیده جمود نعشی رخ می‌دهد و باتوجه به وضعیت پیکر کشف شده، حداقل ۱۲ ساعت از فوت آزاده نامداری می‌گذرد.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , پلیس 110 , پزشکی قانونی , پلیس آگاهی , کلانتری , پلیس پیشگیری , دادسرای امور جنایی ,

اعزام بازپرس ویژه قتل به محل کشف جسد آزاده نامداری

در ادامه تیم ‌های تشخیص هویت آگاهی و پزشکی قانونی در محل کشف پیکر آزاده نامداری حاضر شدند.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , پلیس 110 , پزشکی قانونی , پلیس آگاهی , کلانتری , پلیس پیشگیری , دادسرای امور جنایی ,

قاضی شهریاری: هیچ یافته‌ای مبنی بر خودکشی یا قتل آزاده نامداری وجود ندارد

در همان ابتدای رسیدگی به پرونده، گمانه‌هایی مبنی بر خودکشی، قتل، مسمومیت، اوردوز و مرگ آزاده نامداری بر اثر ابتلا به کرونا، توسط برخی رسانه‌ها مطرح شد که قاضی محمد شهریاری؛ سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با تأکید بر اینکه هیچ یافته‌ای مبنی بر خودکشی یا دگرکشی مرحومه آزاده نامداری وجود ندارد، تصریح کرد: هیچگونه آثار ضرب و جرحی بر روی پیکر خانم نامداری یافت نشده و علت فوت وی، منوط به آزمایش‌های سم‌شناسی و آسیب‌شناسی است که توسط پزشکی قانونی صورت می‌گیرد.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: هیچگونه آثار ضرب و جرحی بر روی پیکر خانم نامداری یافت نشده و علت فوت وی، منوط به آزمایش‌های سم‌شناسی و آسیب‌شناسی است که توسط پزشکی قانونی صورت می‌گیرد.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , پلیس 110 , پزشکی قانونی , پلیس آگاهی , کلانتری , پلیس پیشگیری , دادسرای امور جنایی ,

شهریاری تأکید کرد: رسانه‌ها در انتشار اخبار مربوط به متوفی جانب انصاف را رعایت کرده و از گمانه‌زنی و هتک حیثیت افراد خودداری کنند.

در نهایت پس از اقدامات انتظامی و قضائی در محل حادثه، پیکر آزاده نامداری به پزشکی قانونی منتقل شد تا معاینات ظاهری، کالبدگشایی و آزمایشات لازم بر روی پیکر وی انجام شود؛ دکتر مهدی فروزش؛ مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران نیز در همین رابطه درباره شایعات مطرح شده مبنی بر بارداری بودن آزاده نامداری، گفت: در این مرحله با شواهد فعلی هیچ موضوعی را در این رابطه (باردار بودن یا عدم بارداری مرحومه نامداری) نمی‌توانیم اعلام کنیم و این موضوع بعد از کالبدگشایی و در سالن تشریح مشخص می‌شود.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , پلیس 110 , پزشکی قانونی , پلیس آگاهی , کلانتری , پلیس پیشگیری , دادسرای امور جنایی ,

رد باردار بودن آزاده نامداری

در ادامه رسیدگی به این پرونده،  صبح امروز پیکر آزاده نامداری مورد کالبدگشایی قرار گرفت و به گفته مهدی فروزش؛ مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در معاینه ظاهری و کالبدگشایی صورت گرفته، علائم و شواهدی از آثار ضرب و جرح یافت نشد.

وی تصریح کرد: تعیین علت فوت منوط به حصول نتایج آزمایشهای سم‌شناسی و آسیب‌شناسی خواهد بود و در روزهای آتی به مقام قضائی اعلام می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، بر اساس معاینه ظاهری و کالبدگشایی صورت گرفته توسط متخصصان پزشکی قانونی، هیچگونه آثاری از بارداری یافت نشد.

پزشکی قانونی: پیش از اعلام نتایج هیچ اظهار نظری نمی‌کنیم

همچنین با توجه به کشف تعدادی قرص در منزل آزاده نامداری؛  مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با تأکید بر اینکه، این موارد باید پس از بررسی آزمایشها مشخص شود، گفت: در بدو معاینه و کالبدگشایی هیچگونه اظهار نظری درباره نوع ماده نمی‌دهیم، آزمایشها را انجام می‌دهیم تا بتوانیم به جواب سؤالات برسیم، اظهار نظر درباره نوع ماده یا داروی مصرفی در حال حاضر زود است و باید ابتدا نتایج گرفته شود و سپس به مرجع قضائی اعلام کنیم آیا در نمونه‌ها دارو و مواد مخدر کشف شده یا خیر و در حال حاضر پیش از اعلام نتایج هیچ اظهار نظری نمی‌کنیم.

فروزش درباره زمان مرگ آزاده نامداری نیز بیان کرد: زمان فوت وی هنگام معاینه در صحنه فوت حدود ۲۴ تا ۳۶ ساعت قبل بوده است.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , پلیس 110 , پزشکی قانونی , پلیس آگاهی , کلانتری , پلیس پیشگیری , دادسرای امور جنایی ,

رسیدگی به پرونده فوت آزاده نامداری در اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران

سردار علیرضا لطفی نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ در جریان کشف جسد آزاده نامداری اظهار کرد: تیم‌های تشخیص هویت آگاهی تهران بزرگ، شب گذشته در محل کشف پیکر خانم نامداری حاضر شده و اقدامات خود را انجام دادند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره قرص‌های مکشوفه در محل کشف پیکر آزاده نامداری نیز گفت: درباره این قرصها باید پزشکی قانونی اظهارنظر کند.

پلیس | ناجا | نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران , پلیس 110 , پزشکی قانونی , پلیس آگاهی , کلانتری , پلیس پیشگیری , دادسرای امور جنایی ,

وی با بیان اینکه پرونده در حال حاضر در اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران بزرگ رسیدگی می‌شود، در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون درباره این پرونده، فردی به پلیس آگاهی احضار شده یا خیر نیز بیان کرد: فعلاً درباره این پرونده کسی به اداره دهم آگاهی تهران بزرگ احضار نشده است.

فرضیه خودکشی "آزاده نامداری" قوت گرفت

محمد شهریاری درباره آخرین وضعیت پرونده مرگ آزاده نامداری اظهار کرد: با بررسی‌های همه جانبه انجام شده از صحنه فوت خانم آزاده نامداری که تا ساعت یک بامداد ادامه داشت و معاینه جسد توسط پزشکی قانونی در محل فوت، با توجه به اینکه هیچگونه آثار ضرب و جرح که دلالت بر وقوع قتل یا دگرکشی داشته باشد، به دست نیامد لذا وقوع قتل یا دگرکشی کاملاً منتفی است.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با اشاره به بررسی دوربین‌های مداربسته ساختمان خاطرنشان کرد: در بررسی‌های تکمیلی انجام شده و به ویژه بررسی تلفن‌همراه متوفی و همچنین دست‌نوشته‌های مکشوفه متعلق به متوفی که خطاب آن به دخترش بوده و نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده و داروهای موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده، بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری که مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم‌شناسی متوفی است؛ لذا موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است که البته قطعیت این موضوع منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب‌شناسی است.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات تکمیلی درباره این موضوع تحت نظر مقام قضائی در حال انجام است.

کد خبر: 55235833

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • سهند IR ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
  4 114
  روزی دهها نفر از بهترین انسانها در این کشور بخاطر کشور و ملت جان خود را از دست میدهند از دکترا و پرستاران و مرزداران و دانشمندان گرفته تا......... انوقت صدا و سیا و روزنامه ها و....... مهمترین خبرشون شده مرگ ازاذه نامداری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • داود محمدی IR ۰۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
   2 0
   مرگ هیچ نفسی زیبا نیست. ایشون جوان و شناخته شده بود . مرگ ناگهانی و نازیبایی بود که در این ایام شادی ، باعث شکسته شدن دل هم میهنان شده. شما اگر مسلمان هم که باشید از دیدن ناراحتی مردم باید ناراحت شوید یا لااقل احترام بگذارید اگر ناراحت هم نمیشوید . بنظر بنده شما زشت کننده ی امتی هستید که دارید ازش طرفداری میکنید و لاغیر... نماینده ی خوبی باشیم برادر...
  • Amir navid US ۰۴:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
   0 0
   سلام . با نظر شما موافق هستم . متاسفانه در نظر عده ایی هنر خلاصه میشه در هنر پیشه بودن و یا اینکه در شبکه های سیما فعالیت کردن و سایر هنر ها که قدمت و ریشه چندین هزار ساله داره مورد توجه قرار نمیگیره ! این در حالی است که جوانهای بسیاری که از هر نظر بسیار بالاتر از این خانم مرحومه بوده جان خودشونو فدای ایران و راحتی همین سلبریتی های عزیز کرده و هم اکنون نیز بخاطر امنیت ایران جان خودشون نثار میکنند ولی نخ تنها به چشم دیده نمیشن بلکه حتی یادی از آنها هم نمیکنیم . غافل از اینکه دیده شدن همین سلبریتی های عزیز نیز خود مدیون وجود امنیت در گشور بوده و اگر امنیتی نبود یقینا رسانه ایی وجود نداشت که نشون دهنده این عزیزان باشد . حال که به لطف شبکه های مختلف تصویری برای کسانی که دیده میشوند عنوان سلبریتی می گذاریم ، به لطف همین آرامش و امنیتی که داریم و در سایه آن عده ایی با عنوان سلبریتی برای خود مقامی داشته و مورد احترام جامعه هستند ، یادی کنیم از کسانی که جان خودشونو فدای این خاک و امنیت کردن و مادرانی که داغ جوان خود را تا لحظه آخر عمر تحمل میکنن و از فراق عزیز خود فقط به درگاه خدا پناه میبرن.
 • مجتبی IR ۰۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  0 0
  خدابیامرزدش مرگش همه ماراشوکه کرد باید سعی کنیم دربرابر مشکلات مقاومترباشیم خدابزرگه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 12 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار