یک دانشجو در شیراز برای نمره پایین علیه استاد خود در فضای مجازی توهین و فحاشی پرداخت.

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی که در شبکه اجتماعی اقدام به فحاشی و توهین به استاد خود کرده بود خبر داد و گفت: یکی از جرائم فضای مجازی، توهین، افترا و نشر اکاذیب برای افراد حقیقی و حقوقی می‌باشد و متهمین فضای مجازی به گمان اینکه هیچگاه شناسایی نمی‌شوند اقدام به ارتکاب جرم در این فضا می‌کنند.

به گزارش سلام نو به نقل از رکنا ، سرهنگ "حشمت سلیمانی" گفت: با شکایت استاد دانشگاهی مبنی بر توهین و فحاشی اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

ساختن گروه برای توهین به استاد

وی افزود: در بررسی و اخذ استعلامات مشخص شد فردی ناشناس با ایجاد گروه در یکی از شبکه‌های اجتماعی و افزودن دانشجویان، اقدام به توهین و فحاشی به شاکی کرده بود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از اقدامات فنی مشخص شد شخصی که اقدام به این امر کرده از شاگردان شاکی می باشد.

نمره پایین استاد کینه شاگرد را در بر داشت

سرهنگ "سلیمانی" با بیان اینکه متهم پس از شناسایی به این پلیس احضار و در مواجهه با قراین و شواهد به جرم خود اعتراف کرد، عنوان داشت: متهم هدف از این کار را انتقام گرفتن از استاد به دلیل نمره پایینی که در امتحانات به ایشان داده بود بیان کرد.

این مقام سایبری گفت: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند؛ چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

وی بیان داشت: کاربران در فضای سایبری باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی بد‌گمانی و شک یا انتقام‌جویی، سرگرمی و... برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند؛ چرا که همانطور که گفته شد مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدار های پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 گزارش کنند.

کد خبر: 54615961

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار