مصطفی آقامیرسلیم نماینده تهران در مجلس یازدهم با انتشار متنی در فضای مجازی از نامزدی برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ انصراف داد.

به گزارش سلام نو و به نقل از ایرنا، سیدمصطفی آقامیرسلیم امروز یکشنبه با انتشار متنی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: حساسیت و اهمیت اقدامات این کمیسیون (اصل ۹۰) ایجاب می‌کند که شایسته ترین فرد برای ایفای خدمات مدیریتی آن انتخاب شود و قانونگذار وظیفه تشخیص آن فرد را بر عهده هیات رییسه محترم قرار داده و تایید آن با رای مجلس انجام می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: تشخیص شایستگی را هیات رییسه محترم باید بر مبنای ملاک‌هایی که به وظایف کمیسیون اصل ۹۰ برمی‌گردد با تدوین جدول امتیازات داوطلبان انجام می‌داد و کارشناسانه مشخص می‌کرد چه نامزدهایی مناسب‌تر هستند. برای این کار نباید خود نامزدها مدعی شوند چون قبیح است و نباید به صحن مجلس واگذار کرد زیرا گرفتار رایزنی‌های غیر رسمی خارج از قواره‌های شایسته سالاری می‌شود.

میرسلیم با بیان اینکه هیات رییسه در معرفی شایسته‌ترین نامزد یا نامزدها کوتاهی کرده، اظهار داشت: این نقطه قوتی برای آن هیات محترم محسوب نمی‌شود. البته یادآوری می‌کنم که همه نامزدها با حسن ظنی که به یکدیگر دارند از تصمیم بر حق هیات رییسه استقبال می‌کردند اما این روش هیات رئیسه مبنی بر معرفی همه نامزدها به مجلس و از سر باز کردن مسوولیت، نوعی توهین به نامزدهای ریاست کمیسیون محسوب می‌شود. گویا همه پافشاری در نیل به ریاست دارند.

به گزارش ایرنا، پیش از این نصرالله پژمان‌فر، حسن شجاعی علی‌آبادی، سیدمصطفی آقامیرسلیم، محمود نبویان و سیدنظام‌الدین موسوی برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نامزد شده بودند.

رییس این کمیسیون طبق نظر اکثریت اعضا و با پیشنهاد هیات رییسه پارلمان با رأی نمایندگان برای مدت یک سال انتخاب می‌شود.

کد خبر: 54394540

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار