ائتلاف سنی القوی العراقیه به ریاست محمد الحلبوسی از مصطفی الکاظمی خواست سلاح را به دولت منحصره کرده و مانع از حملات علیه هیئت‌های دیپلماتیک شود.

به گزارش سلام نو به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، ائتلاف مذکور (۴۰ کرسی از ۳۲۹ کرسی پارلمان را در اختیار دارد) در بیانیه‌ای آورده است: در شرایطی که دولت و پارلمان برای تضمین حاکمیت عراق، تقویت گام‌های سازنده برای کشور و حفظ جایگاه آن و انحصار سلاح به دولت تلاش می‌کنند برخی گروه‌های غیراصولی اقدام به مانع تراشی و به شکست کشاندن تلاش‌های ملی با هدف اعمال قانون و احترام به جایگاه کشور عراق می‌کنند.

در این بیانیه از ‌تلاش‌های ناقضین قانون به منظور بی‌اعتماد کردن مردم و جامعه جهانی به قدرت دولت در اجرای قانون و تضمین حمایت، ممانعت از هرگونه تجاوز به هیئت‌ها و نمایندگی‌های بین‌المللی، عربی و سازمان ملل انتقاد شد.

طبق این بیانیه، این مساله تاثیر منفی بر تداوم حمایت بین‌المللی از عراق و تضعیف اعتماد کشورها به آن می‌گذارد و آن را در جهان مجددا منزوی می‌کند و این خلاف خواسته‌های ملت عراق است و دولت به دنبال اعتمادسازی مجدد و ایجاد روابط سیاسی مستحکم در جهت منافع عراق و ملتش است.

ائتلاف القوی العراقیه از نخست وزیر خواسته با مشت آهنین با کسانی که در تلاش برای تضعیف کشور و متزلزل کردن جایگاه آن و عدم حمایت از هیئت‌های دیپلماتیک هستند، برخورد کند و تلاش‌های امنیتی و اطلاعاتی پیش‌دستانه را برای نابودی هر گونه ماجراجویی غیرمسوولانه و تحویل عاملان آن به دستگاه قضا اجرایی کند.

کد خبر: 53820687

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار