جنبش انصارالله یمن اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف عربی ۴۱ بار به مارب و العبدیه و ماهلیه حمله کردند.

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، جنبش انصارالله یمن، از تشدید حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به استان مأرب در شمال شرق یمن خبر داد.

سایت رسمی جنبش مردمی انصارالله یمن اعلام کرد: جنگنده‌های ائتلاف عربی ۴۱ حمله هوایی را علیه مأرب آغاز کردند که از این تعداد ۳۰ حمله هوایی علیه منطقه مجزر در شمال غرب مأرب و ۱۱ حمله هوایی علیه دو منطقه العبدیه و ماهلیه در جنوب این استان انجام شدند.

این حملات هوایی همزمان با آن بود که انصارالله حملات شدیدی را در جبهه‌های مجزر، مدغل الجدعان، العبدیه و ماهلیه در استان مأرب علیه ارتش دولت مستعفی یمن آغاز کرده بود تا در شهر نفت‌خیز مأرب که مقر فرماندهی این ارتش محسوب می‌شود، نفوذ یابد.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله دوشنبه گذشته اعلام کرده بود کنترل بخش‌های وسیعی از استان‌های البیضاء و مأرب را به دست گرفته است و مساحت این مناطق شامل ردمان و جبهه قانیه در البیضاء تا ماهلیه و بخش‌هایی از منطقه العبدیه در مأرب در مجموع به ۴۰۰ کیلومتر مربع می‌رسند و در یک عملیات نظامی که برای ارتش دولت مستعفی یمن بیش از ۲۵۰ کشته، زخمی و اسیر داشت، به کنترل درآمدند.

کد خبر: 53773964

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار