سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به رأی اعتماد پارلمان رژیم صهیونیسیت به کابینه ائتلافی دولت جدید واکنش نشان داد.

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) یکشنبه شب در بیانیه‌ای در واکنش به رأی اعتماد پارلمان رژیم صهیونیسیت (کنست) به کابینه ائتلافی دولت جدید صهیونیست‌ها هشدار داد و افزود: اضافه شدن جنایتکاران جنگی به دولت راست افراطی اسرائیل چالش‌های پیش روی مردم فلسطین را زیادتر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صفا فلسطین، «حازم قاسم»، سخنگوی حماس در خصوص دولت چرخی اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو و پیوستن "بنی گانتس" رییس حزب ائتلاف آبی و سفید گفت: مردم فلسطین هیچ توجهی به تشکیل کابینه جدید صهیونیست‌ها نخواهند داشت و به مبارزه قانونی خود تا باز گرداندن کامل خاک و مقدسات خود از پا نخواهند نشست و با کرامت در سرزمین‌های آزاد شده خود زندگی خواهند کرد.

سخنگوی حماس افزود، با توجه به سیاست‌های دولت جدید و تندروی اسرائیل که موضوع الحاق کرانه باختری را در اولویت قرار داده است، یکپارچگی، توان و ظرفیت ملت فلسطین برای مقابله با این سیاست مد نظر است.

پارلمان رژیم اسرائیل (کنست) امروز (یکشنبه) پس از  برگزاری سه دور انتخابات ناموفق با ۷۳ رأی موافق و ۴۶ رأی مخالف به کابینه ائتلافی نتانیاهو  وگانتس رای اعتماد داد.

کابینه ائتلافی اسرائیل از مجموع ۱۱۹ رای توانست با کسب ۷۳ رای موافق در مقابل ۴۶ رای مخالف اعتماد کنست را به دست آورد.

پس از رای اعتماد کنست، اعضای دولت ائتلافی سوگند یاد کردند. کابینه رژیم صهیونیستی شامل ۳۶ وزیر است.

بر اساس توافق صورت گرفته، نتانیاهو به مدت ۱۸ ماه ریاست کابینه ائتلافی را بر عهده خواهد داشت و سپس گانتس که هم‌اکنون پست وزارت جنگ را عهده دار است به نخست وزیری خواهد رسید.

نتانیاهو در مراسم تحلیف اعضای کابینه در صحن پارلمان این رژیم بار دیگر خواستار الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی شد.

نتانیاهو و گانتس پس از بحران سیاسی ۱۶ ماهه و ناکامی در تشکیل دولت پس از برگزاری سه دور انتخابات پارلمانی سرانجام در تاریخ ۲۰ آوریل (اول اردیبهشت) بر سر تشکیل کابینه ائتلافی توافق کردند.

رژیم صهیونیستی پس از تقریبا یک سال و نیم بن بست سیاسی در نهایت امروز با مراسم سوگند اعضای کابینه احتمالا به این مشکل سیاسی پایان خواهد داد و احزاب لیکود و «آبی‌سفید» در دو بلوک جداگانه کابینه اسرائیل را هدایت خواهند کرد.

کد خبر: 49052219

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار