پزشکان می‌گویند که فهرست علائم جدید کروناویروس در حال افزایش است و تاثیرات مخرب این ویروس بر بدن از جمله سکته مغزی و نارسایی قلبی بیشتر شده است.

پزشکان می‌گویند که همزمان با گسترش همه‌گیری کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس جدید، علائم این بیماری نیز افزایش پیدا کرده است.

به گزارش سلام نو، پزشکان می‌گویند که تقریبا هر هفته بر فهرست علائم کروناویروس افزوده شده است. ویروسی که با علائم مشابه با آنفلوآنزا همچون لرز، سردرد و تب خود را نشان داد به سرعت طی سه ماه گذشته با علائم مختلفی ظاهر شد به طوری که تقریبا تمامی اعضای بدن از مغز تا کلیه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: بیشتر ویروس‌ها به دو روش باعث بیماری می شوند. ویروس ها می توانند در محلی که تکثیر می شوند به بافت آسیب برسانند یا ممکن است به عنوان عوارض جانبی سیستم ایمنی بدن که با بیماری مقابله می کند آسیب زننده باشد.

به طور مثال پزشکان بر این باورند که بیماری کووید۱۹ عامل بستری شدن تعدادی کودک در بیمارستانهای نیویورک، لندن و پاریس طی چند هفته اخیر بوده است. این کودکان به دلیل ابتلا به نوعی اختلال التهاب زای نادر در بیمارستان بستری شده اند. این بیماری بیشتر کودکان را درگیر میکند؛ بیماری که جداره های عروق را درگیر کرده و نارسایی اندامها را به دنبال دارد.

در مطالعاتی که در هفته های اخیر انجام گرفته بر دیگر تاثیرات مخرب بیماری کووید ۱۹ بر بدن از جمله سکته مغزی و نارسایی قلبی تاکید شده است. همچنین بررسی ها حاکی از آن است که بیماری کووید ۱۹ موجب بروز عارضه ای جدی در مجاری ادراری و آسیب دیدگی مزمن کلیوی می‌شود. این ویروس حتی می‌تواند منجر به بروز تغییرات چشمگیری در هورمون‌های مردانه شود.

به گزارش ژاپن تودی، کارشناسان و ویروس شناسان می‌گویند البته ابتلا به بیماری کووید ۱۹ لزوما بدان مفهوم نیست که باعث ایجاد علائم گسترده‌ای می‌شود اما درصورتی که کووید ۱۹ بیماری شایعی باشد، مشاهده عوارض و پیامدهای نادر نیز بیشتر اتفاق می‌افتد.

/ایسنا

کد خبر: 48218327

برچسب‌ها

تا اتنخابات

آخرین اخبار

پربازدید

پربحث