همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به کمک‌های مختلف به ایران در دوران کرونا گفت: از ۲۴ کشور کمک هایی داشتیم و بیشترین کمک ها از چین به ایران بوده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر ایران ضمن تشریح برخی اقدامات این سازمان،‌ گفت: از روز شنبه ۵۰۰ هزار نفر از بیماران مبتلا به سرطان، بیماران خاص و بیماران نادر تحت پوشش هلال احمر قرار خواهند گرفت تا در شرایط بحران کرونا به کمک آنها برویم.

به گزارش سلام نو،‌ کریم همتی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران با اشاره به اقدامات سازمان هلال احمر در کمک به مدیریت بحران‌های ناشی از کرونا، افزود: در روزهای گذشته اکثر بخش‌های کشور درگیر بیماری کرونا ویروس بودند و سازمان ما هم از این قائده جدا نیست. هلال احمر در کنار دانشگاه‌های علوم پزشکی اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

وی با اشاره به این که یکی از عواقب شیوع کووید۱۹، مشکلات معیشتی است، تصریح کرد: بخش زیادی از افراد آسیب‌پذیر در این بحران دچار مشکل شده‌اند به همین دلیل گروه‌های مختلفی به دنبال کمک به هموطنان بودند که سازمان هلال احمر را منتخب دانستند. با توجه به مسیرهای قانون موجود کمک‌های مردم از طریق سازمان هلال احمر جمع آوری می‌شود و به صورت شفاف در اختیار مردم قرار خواهد گرفت .

همتی با بیان اینکه حتی قوی ترین دولت‌ها نیز برای کنترل این بیماری با سختی‌هایی روبرو هستند، خاطرنشان کرد: البته دولت ما زحمات فراوانی کشیده است اما جمعیت هلال احمر نیز در کنار دولت با همیاری مردم به کمک برخی اقشار خواهد پرداخت.

وی افزود: در این راستا برای حمایت از بیماران سرطانی، نادر و خاص قرار است از روز شنبه ۵۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده و با مراجعه به درب منازل افراد در کم کردن مشکلاتشان نقش آفرینی کنیم.

سرپرست هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: کمبود ونتیلاتور (کمک تنفسی) در بیمارستان‌ها که در روزهای گذشته مطرح شد با کمک خیرین در حال برطرف شدن است و تا کنون ۵۲ دستگاه خریداری شده و با صلاح دید وزارت بهداشت در مناطق مورد نظر توزیع خواهد شد.

وی با تشکر ازفعالیتهای سازمان صدا و سیما در جذب کمک ‌های مردمی، افزود: دو برنامه پرمخاطب عصر جدید و دو نیمه ماه، برنامه‌هایی بودند که در جمع آوری کمک‌های مردمی به ما کمک کردند.

همتی گفت: حدود ۲ میلیون داوطلب با ما در هلال احمر همکاری می‌کنند که با کمک این عزیزان توانستیم کمک‌های زیادی در زمینه کنترل بیماری کرونا داشته باشیم.

همتی در ادامه سخنان خود با اشاره به سایر اقدامات جمعیت هلال احمر، بیان کرد: کار غربالگری و تب سنجی هموطنانمان در خروجی ۱۳ استان کشور صورت گرفت. از سوی دیگر بسته‌های آموزشی نیز در اختیار مردم قرار گرفت که تاکنون ۵۴ میلیون نفر از این آموزش‌ها استفاده کرده‌اند. در بحث خودارزیابی مردم در سامانه corona.ir نیز حدود ۱۰ میلیون نفر از این سایت بازدید کرده‌اند.

وی افزود: حدود ۲۱ میلیون نفر در ۷.۵ میلیون خودرو که قصد خروج از شهرها را داشتند مورد بررسی قرار گرفتند؛ در عین حال از دیگر اقدامات هلال احمر تولید ماسک،‌ گان و مواد ضدعفونی کننده بوده است که بخش عمده آن را در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار دادیم. همچنین طی روزهای آینده یک دستگاه تمام اتوماتیک به کار گرفته می‌شود که روزی ۷۰ هزار ماسک تولید خواهد کرد.

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه کرونا همچنان تمام نشده است و ادامه دارد،‌ تصریح کرد: از این رو نباید فراموش کنیم برخی هموطنان بویژه کسانی که مشاغلشان وابسته به روزهای پایانی سال ب