۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
کد خبر: 42392471

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: خاموشی‌های اضطراری در بخش خانگی، برای پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.

به گزارش سلام نو، سخنگوی صنعت برق گفت: اعمال خاموشی‌های اضطراری در بخش خانگی، ناشی از محدودیت سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها اجتناب‌ناپذیر بوده و این اقدام برای پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.

«مصطفی رجبی مشهدی» روز یکشنبه با انتشار ویدئویی در فضای مجازی افزود: هم اکنون به دلیل گسترش سرمای هوا در کشور و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامین گاز این بخش (خانگی) است تا مشکلی در گرمایش منازل هموطنان ایجاد نشود، که این امر سبب شده  میزان سوخت تحویلی به نیروگاه های کشور کاهش یابد.

وی با بیان این که هم اکنون ناچار به اعمال خاموشی های ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه ها در کشور شده ایم، تاکید کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است و در صورتی که مردم به ویژه در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خود را در حدود ۱۰ درصد کاهش دهند، بلافاصله خاموشی های اضطراری ناشی از این شرایط لغو خواهد شد.

رجبی مشهدی ادامه داد: نیروگاه‌ها در این شرایط باید از سوخت مایع استفاده کنند، با توجه به مشکلات تامین سوخت در مناطق سردسیر و برفی کشور، انتظار می‌رود هموطنان به طور جدی نسبت به کاهش مصرف خود اقدام کنند تا به زودی خاموشی های اعمال شده برطرف شود.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به ضرورت کاهش مصرف برق و گاز تاکید کرد:  استفاده بیشتر از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش، پوشیدن لباس گرم در منزل و جلوگیری از هدر رفت انرژی نسبت به کاهش مصرف انرژی در زمستان راهکارهای ساده و بدون هزینه برای عبور از این شرایط هستند.

صبح امروز برق مناطقی از پایتخت برای ساعاتی قطع شد.

/ایرنا

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

لینک‌های مفید

آخرین اخبار