طبق جدیدترین آمارها شمار مبتلایان به ویروس کرونا بیش از 40 هزار و 536 نفر شده و 910 نفر هم بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

به گزارش سلام نو، ویروس کرونا با گرفتن جان 97 نفر در یک روز٬ مرگبارترین روز خود را به ثبت رسانده است اما  ثابت ماندن نرخ افزایش مبتلایان به آن طی چهار روز گذشته امیدها برای کنترل آن را افزایش داده است.

دو نفر از کسانی که جان خود را در خارج از سرزمین اصلی چین از دست داده‌اند اهل هنگ کنگ و فیلیپین بوده‌اند.

تئودور آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت که این سازمان علاوه بر تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جدید مجبور است با شایعاتی که در فضای مجازی به مقابله با این ویروس آسیب می‎رساند نیز مبارزه کند.

به گزارش بی بی سی، دولت چین اعلام کرد بیش از 90 درصد از قربانیان در ووهان جان باخته‌اند. چین همچنین اعلام کرده که 187 هزار و 518 نفر را تحت درمان و معاینات پزشکی دارد.

سازمان جهانی بهداشت هم تیمی از متخصصان خود را برای کمک به چین به پکن اعزام کرده است.

با آغاز روز دوشنبه در چین، میلیون‌ها نفر از مردم این کشور که تا امروز در تعطیلات سال نو چینی بودند به سر کار بازگشتند. این نگرانی وجود داد که  با آغاز ترددهای شیوع ویروس کرونا افزایش پیدا کند.

در استان 108 میلیون نفری هوبی که مرکز آن، ووهان، کانون آغاز و مرکز این بحران است هنوز بسیاری از مناطق و راه‌ها در وضعیت مشابه قرنطینه قرار دارد.

/تسنیم

کد خبر: 41890113

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار